Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2017
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Лозница

    Дъно за прашец

    Здравейте Пчелари ,нов съм и малко трудно се ориентирам в форума, за което се извинявам ако си задавам въпроса на неправилното място .Въпроса ми е какво дъно да си взема за добив на прашец ,гледал съм има различни модели което ме затруднява да взема решение ,имам 4-5 многокорпусни кошери ,ще съм ви благодарен ако и качите снимки да видя препоръчаното дъно от вас .Идеята ми е да добивам прашец предимно за лични нужди и 2 дъна ще са ми достатъчни ли ?

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...55hNjwB_L6m7gL


    За лични нужди 2 дъна ще ти стигнат.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Здравейте.
    Някъде съм чел, че на пчелин със поставени прашецоуловител на част от кошерите, пчелите от тези кошери налитат в кошери без прашецоуловител. Впоследствие кошерите, който събират прашец отслабват. Не събирам прашец и не мога да коментирам, но ми е интересно дали има истина в това твърдение.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Lukarov Виж публикацията
    Здравейте.
    Някъде съм чел, че на пчелин със поставени прашецоуловител на част от кошерите, пчелите от тези кошери налитат в кошери без прашецоуловител. Впоследствие кошерите, който събират прашец отслабват. Не събирам прашец и не мога да коментирам, но ми е интересно дали има истина в това твърдение.
    Категорично НЕ!

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2017
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Ловеч
    Здравейте. Реших да не отварям нова тема, а да попитам тук. Нов съм, чудя се какъв вид прашецоуловител да взема. Външен или вътрешен? ДБ 10 рамкови са кошерите.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •