Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 51
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Дали е подмор?
    според теб какво ще е ?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Борка, аз знам, че по голямата част от пчеларите, който четат форума, ще ме наричат лъжец и какво ли не още. Знам, не мога да ги убедя в противното, но поне нека не ме обиждат публично. Ако мога 2% от четящите да ги накарам да се замислят над приходите и разходите по пчелите и се опитат да постигнат по добри доходи, значи съм постигнал нещо. Както бях първия започнал да подарява майки/ продължено за съжаление само от Матеев/, така се надявам са съм първия в този форум, накарал част от пчеларите да погледнат пчеларството от друг ъгъл и да се замислят.
    Да не ти пука.
    Да си жив и здрав!
    Пожелавам ти да изкарваш и повече.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    според теб какво ще е ?
    Изкуствен подмор. Избити пчели само срещу 6'50 лв..

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Борка, аз знам, че по голямата част от пчеларите, който четат форума, ще ме наричат лъжец и какво ли не още. Знам, не мога да ги убедя в противното, но поне нека не ме обиждат публично. Ако мога 2% от четящите да ги накарам да се замислят над приходите и разходите по пчелите и се опитат да постигнат по добри доходи, значи съм постигнал нещо. Както бях първия започнал да подарява майки/ продължено за съжаление само от Матеев/, така се надявам са съм първия в този форум, накарал част от пчеларите да погледнат пчеларството от друг ъгъл и да се замислят.
    Човек вижда толкова, колкото знае. Така, че напълно подкрепям колегата borofototo -да не ти пука.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Янчо,ти се бъзикаш,но в умрелите пчели има голям потенциал.Руснаците от десетилетия ползват зимния подмор за направата на тинктура с водка.Капят се толкова капки на колкото си години.Ползва се за повишаване на имунитета.Ефекта се постига,благодарение на естествените антибиотици които се съдържат в пчелата.Другият потенциален продукт се нарича "Апис тотале" и представлява микс от изсушени пчели работнички и търтеи.Микса се смила на прах и се взима за различни болежки.Който се интересува,да потърси и прочете.

    Павка таз рецепта им е за маскировка на водката та да казват,че се лекуват...Сега сериозно..... най-силна става тинктурата от роеви пчели.Помага на простатата...

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Вие се бъзикате с tarty относно доходите му, а той ви дава идея за бизнес ниша... и докато мнозина се забавляват на негов гръб не бих се учудил ако той я разработи и дохода му от кошер да нарастне и догодина пак да викате лъжеш, това е невъзможно....


    Някоя друга обява в сайтовете, реклама в местен вестник или някой пенсионерски вестник, брошурки за подмора + рецепти (има достатъчно из нета) и се иска малко постоянство за да набереш първите клиенти а такива не липсват.
    Като пример в това отношение мога да ви дам един пчелар от Русе които продава пчелен подмор 25 грама за 6,50 лв. в найлонов плик + доставката с Еконт - и ако си мислите че му липсват клиенти помислете пак....


    Тая година цените паднаха на подмора след като пръскаха за дерматита.Но това наистина е добра идея и се замислих.Аз на година сигурно правя 20кг подмор

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тая година цените паднаха на подмора след като пръскаха за дерматита.Но това наистина е добра идея и се замислих.Аз на година сигурно правя 20кг подмор
    20 кг. подмор по 6, 50 лв. за 25 гр. - смятай. Егати. Ти забогатя бе приятел. От раз.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Изкуствен подмор. Избити пчели само срещу 6'50 лв..
    Не знам какъв е но не е за 6.50 а за доста повече.
    Различни хора - различни виждания, морал ... Ако махнем това на една страна да направя и аз една сметка на някой друг - Да приемем убиваш само 1 семейство на година и че семейството е 30 000 пчели (3 кг) това означава че при продажбата на 3 кг пчели като подмор прихода е 780 лв. Ако сме запазили майката то е достатъчно да вземем по 1 рамка от семейства в предроево състояние и ето ти възстановено семейство, или една отводка (да кажем 120 лв. ако ще я купува но това ме съмнява) а защо не и да си купи готово семейство 250 лв. Във най-лошия случай ако купува семейство и извади тия 250 лв. ще му останат 530 лв. чист доход. Или ако семейството работи то трябва да даде 106 кг мед за да изкара тези пари (х 5 лв./кг цена на едро). И каква стана тя, минахме 300 лв. .... Tarty извини ме не се сдържах... Пак теоритично пчелина е 50 семейства и дохода от този 1 кошер от 530 лв (след разход закупуване на семейство което отново ме съмнява че ще се направи поне аз не бих го направил щях да си направя отводка от мойте)но все пак да разхвърлим 530 лв на 50 семмейства това е 10,60 лв. на семейство или съвсем грубо и бакалската а и е теория може да кажем че жертвата на 1 семейство вдигна дохода на 50 семейства с 10 лв. или с по 2 кг мед) Няма дали акацията ще даде, слънчогледа, вадене на мед, цената била ниска, не купували, проби, документи, данъци.... чисти пари в джоба

    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Павка таз рецепта им е за маскировка на водката та да казват,че се лекуват...Сега сериозно..... най-силна става тинктурата от роеви пчели.Помага на простатата...
    Водката е част от рецептата - 2 лъжици подмор стрит на прах се слага в бутилка с водка 0,5 Л (40 %) и се вари на водна баня при 40-45 градуса за половин час....... използва се за лечение на аденом на простата (доброкачествен тумор) и е доказано че е едно от най-ефекасните средства. На мой приятел - баща му страдаше от подобно нещо и след 6 месечен курс на лечение с тази рецепта лекарите се изненадаха от резултата.... знам защото аз му осигурявах подмора.

    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тая година цените паднаха на подмора след като пръскаха за дерматита.Но това наистина е добра идея и се замислих.Аз на година сигурно правя 20кг подмор
    Ами ако можеш да си осигуриш клиенти защо не. В Еbay за 2 унции или 56 грама цените започват от 39 долара. В Германия тинктура от подмор за 100 мл цената е 14 евро ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ползвах пчелен подмор през 2011 за изчистване на лошият холестерол.
    След тримесечен курс ефекта бе налице .

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Преди години един дойде на пчелина и искаше 5 пчели да го жилнат и си плати ако го знаех това за подмора можеше и умрелите да продам

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •