Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 64
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2016
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега, интересно ми е къде прочете за дебелина на стените --30мм.
    Колега ето какво пише в книгата:
    2017-02-02 17.37.56_20170202_195051.jpg

    А това е и самата книга:
    2017-02-003.jpg

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ANARCHY Виж публикацията
    Колега ето какво пише в книгата:
    Да, цветни снимки- ново издание. Този човек явно не е чувал за БДС, но явно не е нито дърводелец, нито пчелар. Как го е писал само: 25-30мм./ това променя габаритите с 10 мм./, аве -няма значение, кой как иска. Надявам се , че си разбрал логиката на стандартен размер -25мм.

    пп. Иначе по желание на клиента ,може и 35-40мм.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от ANARCHY Виж публикацията
    Много благодаря на колегата evgeni.filimonov за изчерпателния отговор. Очаквайте версия 2 на многокорпусен кошер следващата седмица.
    Би трябвало да изглежда така:

    5 - не разбрах каква трябва да бъде дълбочината на фалца за рамките при положение, че ще слагам релси 20 или 25 мм.

    Благодаря на всички за вниманието!

    Фалца за рамките 25мм ако искаш да има разстояние от 1см до над рамачната табла.
    Милен Михов

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Фалца за рамките 25мм ако искаш да има разстояние от 1см до над рамачната табла.
    Когато се пише за фалца, трябва да е ясно колко е висока релсата. Аз съм забравил- нека някой сподели.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2016
    Мнения
    20
    При мен повдигат с около 3-4 мм. в зависимост как е захваната (може да се притисне към дървото).

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ANARCHY Виж публикацията
    При мен повдигат с около 3-4 мм. в зависимост как е захваната (може да се притисне към дървото).
    При 4мм. става : 4 + 10 /ухо рамка/ =14 . Фалца трябва да е 20мм., като над рамките остава 6 мм. Под рамките остава 4 мм. : 6+ 230 + 4 =240 мм. Между корпусите --10мм. +/- 1 -2 мм.-допуск.

    пп. Ей, от толкова много професионалисти -един не се обади.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Моите, които сам съм си правил са с фалц на 20мм. лайсната повдига точно 5мм. След слагането на рамката над нея остават също 5мм. Така при всеки корпус или магазин отгоре и отдолу имам по 5мм.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Покрива за да не тежи, може да се направи от две части, дървена вертикална рамка и дървена хоризонтална рамка в която да се вгради 2 см фибран, хем леко, хем изолация. Имам снимки, но са с голям обем и форума не ги приема. Алуминиевата плака се изрязва така че, след огъване да стърчи 1 мм, по който ръб да се стича водата, а не да подлизва и да мокри дървенията. За да се подгъне правилно, използва се тежък метален линеал.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При 4мм. става : 4 + 10 /ухо рамка/ =14 . Фалца трябва да е 20мм., като над рамките остава 6 мм. Под рамките остава 4 мм. : 6+ 230 + 4 =240 мм. Между корпусите --10мм. +/- 1 -2 мм.-допуск.

    пп. Ей, от толкова много професионалисти -един не се обади.
    Ако се наложи да се слага зимно време питка тия -5мл ,ще са ли достатъчни.Моите предпочитания са от долу рамките да равнят с корпуса а от горе да остава необходимия 1см за да може да се слага подхранка.
    Милен Михов

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    моя съвет от скромния ми опит 5-7 години е всичко да се прави по стандарт а вече клиента като иска и на 5 сантиметра да са дебели на толкова му се правят и да не забравяме качествено лепило и 4- 5 см винтове

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •