Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 64
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2016
    Мнения
    20
    Колега, благодаря за забележките, отразявам ги, но в момента нямам възможност да прочета и снимам книгата, от която се водя. Както казах кошерите ги правя като за мен и по съвет на стар пчелар са на 3 см. Нямам проблем при желание от страна на клиента да ги правя на 2.5 см. Не разбирам какво "не иглежда добре" при видиите.
    Поздрави!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди години когато започвах с пчеларството и аз купих кошерите на размер 3см. и си вкарах такъв автогол че после само проблеми. 1во и най важно че са по тежки, инвентар се прави само по поръчка, по скъп материал, по труден за намиране и още куп неприятности, но като човек не знае. За дъната има много по сполучливи модели, има ги и в форума. Размерите само по стандарт, пазара е наводнен с кошери с неточни размери а в такива кошери отглеждането на пчели е мъка, имам няколко познати закупили подобни кошери и просто нямам думи.
    Успех!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ANARCHY Виж публикацията
    Колега, благодаря за забележките, отразявам ги, но в момента нямам възможност да прочета и снимам книгата, от която се водя. Както казах кошерите ги правя като за мен и по съвет на стар пчелар са на 3 см. Нямам проблем при желание от страна на клиента да ги правя на 2.5 см. Не разбирам какво "не иглежда добре" при видиите.
    Поздрави!
    Един съвет, не слушай стари пчелари, те няма да купуват кошери. Пчеларството се е променило много последните години, но старите пчелари работили толкова години по един метод трудно променя вижданията си.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ANARCHY Виж публикацията
    Не разбирам какво "не иглежда добре" при видиите.
    Поздрави!
    Видите стърчат грозно и според мен здравината идва от лепилото, а не от шайбите. Ето и чертеж на корпус :


  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Един съвет, не слушай стари пчелари, те няма да купуват кошери. Пчеларството се е променило много последните години, но старите пчелари работили толкова години по един метод трудно променя вижданията си.
    Хайде сега, да не се обиждаме. Старите няма да купуват, а младите пък не знаят, какво да си купят.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2016
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За дъната има много по сполучливи модели, има ги и в форума.
    Извинявай, но ако не е много нагло от моя страна бих те помолил да посочиш модел, който лично на теб ти харесва. Наистина много време отделих на дъното и не съм сигурен, че е сполучливо. Ще съм благодарен за информацията!

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Колега дано това да ти помогне.
    схема на кошер.pdf

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Корпусите не ги прави от цели дъски. След време ще се изметнат и нацепят.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Хайде сега, да не се обиждаме. Старите няма да купуват, а младите пък не знаят, какво да си купят.
    Защо да се обиждаме, не виждам нищо обидно. Възрастните пчелари са си набавили инвентар и по рядко купуват, а начинаещите не знаят какво да купят понеже не са практикували и няма как да разберат кое е добре и кое зле, но ако купят от едно място и им хареса ще купят отново в противен случай няма да повторят.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Колега дано това да ти помогне.
    схема на кошер.pdf
    На тия чертежи където е дадено 20мм височина на зареза (на предната и задната страна) където лягат ушите на рамките, ако се ползват релси трабва да се увеличи на 25мм.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •