Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 49 от общо 49
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Здравейте ,Колеги,
    Заобикалянето на проблема не го решава.Ще подредя нещата за да е по лесно.
    -Чиста ли е околната среда в големите градове, в частност София?Твърдя ,че не е!(Основен замърсител е трафикът)
    -Влияят ли се пчелите и пчелните продукти от околната среда?Да!
    Кое е това нещо в биологията на пчелата ,което неутрализира отровите в нектара и прашеца?Магическо заклинание от вида "пчелите пречистват!"?Или имат активен въглен в гушките си?Коя биохимична реакция се извършва там и "изчиства" тежки ,редки метали и други?
    ЗАКОН ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО Чл. 16 Временни пчелини се настаняват на места...и на повече от 100 м от републиканската пътна мрежа.
    Защо ли?Да не спукат с жилата си нечия гума?Отговорът е защото е мръсно и законодателят се е съобразил със знанията на Любен Радоев.
    "Автомобильное загрязнение и качество продуктов пчел
    (Пчеловодство № 4, 2010)" като информация за любознателни.
    -Чл. 15. Постоянни и временни пчелини не се устройват на:
    1. разстояние, по-малко от 100 м от административни сгради, училища, детски градини и болнични заведения;
    Защо ли? Защото са обществени места с голямо струпване на хора.На пчелари да пиша за агресивни пчели?!
    В закона не пише за детски ясли и площадки ,но кой нормален човек ще сложи пчели там?
    В случая лошото е ,че пчелари се оставят да бъдат въвлечени в съмнителна рекламна кампания.И стигаме до там да обявим 90% от българския мед за потенциално опасен за здравето.
    Пчеларството като природосъобразен занаят трябва да се родее с екологията ,а не да се римува с печалбарство.

  2. #42
    Колега Зуница, какво всъщност те мъчи? Това което си написал в предния пост е напълно вярно и никой не го отрича. Но защо мислиш, че меда добит в полските райони е с по-различни качества. Мислиш, че е "по-екологичен" ли? Да там няма трафик, но с всичките хербициди, пестициди, инсектициди и да не говорим за ГМО - това ли е био продукт? Да не би да се опасяваш, че "софийския" мед ще превземе пазара и няма да има реализация за всеки друг мед? Това е много не сериозно. Не знам какво точно цели мениджмънта на Хилтън с тези кошери, но аз не виждам нищо лошо в това.

  3. #43
    Абе не знам ама по витошка е пълно с кестени по страничните улици акация парка зад басейна спартак също има доста медодайни дървета. Със сиг ще събират повечето от хотелите до колкото знам купуват черен мед
    както го наричат те ,вие се сещате за какъв мед става дума такава е гъзарията в момента май .

  4. #44
    Пълно е с кестени и акация ,точно пред хотела и в района на витошка там работя wink;

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    В София има трафик на автомобили, но пък няма пръскане на цъфтящите растения с химикали. По градини и паркове има доста паша за пчели. Според мен, проблем ще възникне от голямата височина, на която са разположени кошерите на покрива на хотела. Опасявам се, че пчелите няма да могат да се ориентират и да си намерят кошерите на такава височина.

  6. #46
    Аз пък съм убеден, че ще си ги намират.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Не знам, какво искат да докажата, опонентите на кошери в града!? Преди няколко години в пчеларски весник имаше стати за кошери, на покрива на Парижката опера! Пчелите са необходимост и за града!

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Всички ще се съгласите че пчелите ни трябват,дали за лични изгоди или за най-важната им роля,опрашването.Аз съм на мнение ,че трябва да има пчели ,където е възможно.Трябва да има!!!

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2013
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан
    Преди няколко години в пчеларски весник имаше стати за кошери, на покрива на Парижката опера!
    И не само там. http://to-bee.blogspot.com/2011/11/blog-post_30.html

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •