Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 38

Разгънат преглед

  1. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    И това ми е целта. Евгени даде важна за мен информация, а работи при сходни климатични условия. Това ми трябва. Така се уча не само от собствените си грешки.
    Най-добре е човек да се учи от грешките на другите, а не от собствените си грешки.
    В действителност ЛР системата е измислена, за да се работи с еднакви рамки и с цели корпуси. Това е за професионалното пчеларство и за плодородните райони с умерен климат. В началото и аз исках да работя по класическата ЛР технология, но видях, че за моя район не е подходяща. Няма толкова много паша, която да натисне и ограничи майката в най долния корпус. Пило има и в трите корпуса, няма как да се извади мед. Затова реших да ползвам два ЛР корпуса за плодник и от горе магазини и наистина съм много доволен, защото с разместването на двата корпуса и промяна на мястото на магазините, аз лесно се справям с роенето, а и с два ЛР корпуса за плодник смятам, че се развива по-силно семейство от семейство в ДБ плодник. С това допълнение отговарям и на колегата , който пита защо говорим за ЛР технология, а въртим рамки. А както споменах по горе, рамки се въртят в началото на развитие на семейството и то само на средните семейства.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 24.01.2017 в 05:12.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •