Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 12

Тема: Инкубатор

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан

    Инкубатор

    Ето инкубаторът който спретнах през почивните дни,смятам да го използвам за транспорт на матчници затова съм го направил изцяло на 12v.Lenovo_A1000_IMG_20161231_142910.jpgLenovo_A1000_IMG_20161231_143613.jpg

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Аз не съм много наясно с майкопроизводството, но не трябва ли освен температура да се подържа и определена влажност в този инкубатор.?

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от borislav1985vk Виж публикацията
    Аз не съм много наясно с майкопроизводството, но не трябва ли освен температура да се подържа и определена влажност в този инкубатор.?
    Е да,ще има и съд с вода вътре,имам още малко довършителна работа по него.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги.
    Приемат поръчки на пролет. Виждам като евтино решение (като пълно, така и на части /само регулатор/)
    http://argon-prime.ru/pages.php?page=20
    http://www.pchelovod.info/index.php?...5&#entry881295
    http://www.pchelovod.info/index.php?...&#entry1497238

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Може би, и гъба с вода ще свърши работа, но трябва са е добре направено. До колкото съм запознат, последните часове преди излюпването на маточника се оформят крилата на майката. Ако такъв инкубатор свърши работа ще добре. Ще могат да се правят отводки на маточник който е купен от доверен майкопризводител.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Ако е само за транспорт съм съгласен, но лично аз съм против ползването на инкубатор. Бях решил да си купувам подобен и да оставям маточниците последните два дни в него да се излюпят и да придавам така майките в нуклеусите за оплождане. В последствие попаднах на една изключително ценна книга на тема майкопроизводство, в която са описани опити на френския пчелар Жил Фер с инкубатор. Та въпросния три поредни години е правил различни опити като е отнемал маточниците от отглеждачите и ги е поставял в инкубатори за остатъчния период до излюпване на майките. Доказал е че това е изключителен стрес за развиващата се какавида и във всички случаи на маточник доотгледан в инкубатор, се е получавала майка с ниско качество. Все още науката не може да каже със сигурност какво точно се случва с маточниците след запечатване и защо те са така отрупани с пчели (това всички сме го виждали), но прекратяването на тази връзка между пчелите и маточника е много неблагоприятна. Има подобна ситуация при кокошките. Пиленца, които са излюпени от яйца отгледани в инкубатор, в последствие оставени да пораснат и станат възрастни кокошки, не проявяват майчински инстинкт и не искат да мътят, т.е. инстинкта им за продължение на рода е прекъснат!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •