Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 62 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 620
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Те, ако не се плашеха от студ, щяха да висят по клоните.
    Като заработи мониторинга на пчелните кошери в реално време /надявам се да е следващата зима/, ще публикувам данните за параметрите на вътрекошерното пространство около кълбото на различни видове кошери. Дотогава ще си пасувам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #372
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Като заработи мониторинга на пчелните кошери в реално време /надявам се да е следващата зима/, ще публикувам данните за параметрите на вътрекошерното пространство около кълбото на различни видове кошери. Дотогава ще си пасувам.
    Искам параметри на кълбото, а не на вътрекошерното пространство. Както всяко семейство от хора е различно, така и всяко семейство от пчели е различно. Това което ще измериш за един кошер, изобщо може да не е валидно за съседния.

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Те затова сега поголовно мрат семейства, защото са слаби, а ние с мисълта, че пчела от студ не мре ги оставяме без никаква топлина. Къде сте видели хралупа с отворено дъно? Защо пчелите заклейват? Аз съм прибирал рояци с цялото дърво/метър отгоре и метър отдолу на отвора/ , а отвора/прелката повече от ф 100 мм. и до есента остава ф 20мм. Защо е така? Те, ако не се плашеха от студ, щяха да висят по клоните.
    Пчелите ги е страх от студовете през ледниковата епоха /е тогава бях малък/ се изтеглиха на юг къде Африка после се върнаха пак в Европата. Та пчелите са соларни същества обичат слънцето и ако се замисля в Куба едва ли зимуват тяхната зима е до +20 най ниска, та ако има приток на прашец и нектар не зимуват ако нямат свият малко уши и те така.
    Но в хралупите нямало и влага или поне такава де ги мори /руснаците с колодите правят горна прелка за зимата иначе е затворена/ а мрежестото дъно се бори с влагата и акара в някаква степен та затова се ползва.

  4. #374
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пчелите ги е страх от студовете през ледниковата епоха /е тогава бях малък/ се изтеглиха на юг къде Африка после се върнаха пак в Европата. Та пчелите са соларни същества обичат слънцето и ако се замисля в Куба едва ли зимуват тяхната зима е до +20 най ниска, та ако има приток на прашец и нектар не зимуват ако нямат свият малко уши и те така.
    Но в хралупите нямало и влага или поне такава де ги мори /руснаците с колодите правят горна прелка за зимата иначе е затворена/ а мрежестото дъно се бори с влагата и акара в някаква степен та затова се ползва.
    Ясно ми е за какво се ползва, но дали е редно да се ползва?

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ясно ми е за какво се ползва, но дали е редно да се ползва?
    Знам, че знаеш /задобрявам а вече пред ,,че" слагам запетай остават и другите представки,задставки и т.н., ами по мое мнение до затопляне на времето понеже съвремения кошер не е съвършен не, че хралупата е може би е по малкото зло, ама практика малко, та знам ли.

  6. #376
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Знам, че знаеш /задобрявам а вече пред ,,че" слагам запетай остават и другите представки,задставки и т.н., ами по мое мнение до затопляне на времето понеже съвремения кошер не е съвършен не, че хралупата е може би е по малкото зло, ама практика малко, та знам ли.
    Хееей, просто създавам малко спор в който да изскочи истината. Не съм казал, че не си добър или каквото е там. Нещо такова ми се приплъзва в мисълта ти.

  7. #377
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хееей, просто създавам малко спор в който да изскочи истината. Не съм казал, че не си добър или каквото е там. Нещо такова ми се приплъзва в мисълта ти.
    Задобрявам с правописа а пчелите нямам его на пчелар е като човек да ама егото и ума са много хитри та трудно се бори човек с тях.

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хееей, просто създавам малко спор в който да изскочи истината. Не съм казал, че не си добър или каквото е там. Нещо такова ми се приплъзва в мисълта ти.
    Бях чел в руски форум че през 2 световна при минус 40 свалят камбаната на черквата да я претопят за оръжие и в камбаната жив рояк но съм чел че и тия с тръвните ги копат малко в земята и ги засипват със сняг а нормалните им слагат дъски да ги намерят.Та всякакви техники има ама дали има само една истина не знам.






  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хееей, просто създавам малко спор в който да изскочи истината. Не съм казал, че не си добър или каквото е там. Нещо такова ми се приплъзва в мисълта ти.
    Интересно четиво
    Зимовка пчел на Камчатке под снегом
    П.П.СНЕГУР
    Камчатский филиал Учреждения
    Российской академии наук
    "Тихоокеанского института географии» ДВО РАН
    ж-л «Пчеловодство» №2, 2012 г.
    http://o-paceke.ru/zimovka-pchel-na-...ke-pod-snegom/



  10. #380
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Бях чел в руски форум че през 2 световна при минус 40 свалят камбаната на черквата да я претопят за оръжие и в камбаната жив рояк но съм чел че и тия с тръвните ги копат малко в земята и ги засипват със сняг а нормалните им слагат дъски да ги намерят.Та всякакви техники има ама дали има само една истина не знам.





    Тия зад стъклото,да не са с ватенки и ушанки?Аз мисля,че семейство с 25-30 хиляди пчели,ще преодолее всякакъв студ.

 

 
Страница 38 от 62 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •