Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 62 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 620
  1. #431
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Светилата не помагат ама и тъмнилата със свещите и те не помагат.Абе не е за говорене всеки си хване нещо де му уидиса и само него си пее , Данчо обвинява някакъв мистична зла сила де и даже ореховата шума изсъхна, аз вярвам във висока опаразитеност с Вароа и последващи вирози, Атанасов вярва в Нозема Церане макар че хората на Запад и с фумагилин не могат да я преборят, Янчо вярва, че само измрели кекавите и сега има недосегаеми от всякакви микроби сакарки, ти вярваш, че пръсканията имат голяма вина а други пестециди, хебециди и т.н., някой пък вярват, че пчелите са им мелеьи и търсят спасение в чиста раса.И те така в това е красотата на пчеларството всеки един от нас е творец и твори с пчелите си това което мисли, че е добро за тях и макар че пътищата са различни целта е една а кой е прав ще ситирам едни украински пчелари провели стотици опити и винаги 20% се дънят и излизат от нормата и те умували умували па казали е е....... ли му майката.
    Запомнил си само това, че съм казал за пръсканията. Иначе това на което държа е, че всичко това е коктейл от всичко което написа, подпомогнато от масовите пръскания, които тотално унищожиха биоценозата.

  2. #432
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аха парен каша духа. Аз също съм имал проблеми с акара преди години. След дълго лутане, стигнах до третиране един, макс. два пъти есен. Но както пишеше в един подпис на член от форума, цитирайки доктора от Павликени - Човек трябва да извърви своя пчеларски път. Аз го разбирам така: пчеларя сблъсквайки се с проблемите, се учи от тях и се усъвършенства. Пък някои да ходят и да си плащат лекциите по цяла България и пак ненаучени си остават, ама нали са си платили, предполагат, че са се усъвършенствали. Голем смех
    Да ходиш на лекции е все едно да пресяваш пясък през сито. Много е важно все пак ситото да има отвори, че да мине нещо.

  3. #433
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Запомнил си само това, че съм казал за пръсканията. Иначе това на което държа е, че всичко това е коктейл от всичко което написа, подпомогнато от масовите пръскания, които тотално унищожиха биоценозата.
    Ами мисля, че сме на едно мнение /не съм запомнил само пръсканията за дерматита/просто съкратих малко то има и следи от самолети и т.н. най трудно се лови когато един жив организъм има няколко заболявания а ние лекуваме само това за което сме се досетили.Две баби си говорят:
    - Не случихме на личен лекар, ейй... уж лекува мъжа ми от пневмония, пък той умря от жълтеница!
    - Ааа, нашият лекар е много компетентен! От каквото те лекува, от това си умираш...



  4. #434
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Страшни съвети давате.
    1. Отделя се едната майка в отводка.
    2. Може останалото пило да се ползва за маточници които да направят по питите, а може и да се подготвят личинки като за стартер.
    3. След 13-14 дни се разделят и останалите два, първо две отводки с майки, а след това в зависимост от силата на две или три с придаване на готовите маточници. Колко станаха до тук?
    4. Тези семейства се засилват и август се правят отводки от по - силните, ако позволява развитието им.
    Точно така постъпих 2016. През април взех 20 силни отводки, есента зазимих 80 бр. Това като абсолютно начинаещ, за пръв път отворих кошер когато през април отидох да купувам отводките и да ги прехвърлям на място в моите сандъци. Някои ме иронизираха тогава, като го писах, но във форумите е така.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #435
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Предната зима умряха 12 кошера и варих ракия от меда им. Тази зима засега една жертва, изглежда по моя вина. Но пък зимата не е свършила. Еднакво мързеливо ги гледам и тази година. Еднократно амитраз с пушалката, като свършат с пилото. Възможно най-рядко отваряне, основно за прибиране на меда, рядко по друг повод.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #436
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Точно така постъпих 2016. През април взех 20 силни отводки, есента зазимих 80 бр. Това като абсолютно начинаещ, за пръв път отворих кошер когато през април отидох да купувам отводките и да ги прехвърлям на място в моите сандъци. Някои ме иронизираха тогава, като го писах, но във форумите е така.
    А колко иззимуваха от тези 80?(сериозно питане)

  7. #437
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Предната зима умряха 12 кошера и варих ракия от меда им. Тази зима засега една жертва, изглежда по моя вина. Но пък зимата не е свършила. Еднакво мързеливо ги гледам и тази година. Еднократно амитраз с пушалката, като свършат с пилото. Възможно най-рядко отваряне, основно за прибиране на меда, рядко по друг повод.
    Ах, за ракията си спомням, но нямам спомен да си се похвалил за резултата. Инак третирането е основното нещо, с което трябва се справи пчеларя. Имам предвид точното време с подходящото средство, инак и всеки ден да ги къпиш, йок файда.

  8. #438
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А колко иззимуваха от тези 80?(сериозно питане)
    Не помня, всичките или почти всичките. Щом не си спомням, значи не е имало сериозни произшествия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #439
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Предната зима умряха 12 кошера и варих ракия от меда им. Тази зима засега една жертва, изглежда по моя вина. Но пък зимата не е свършила. Еднакво мързеливо ги гледам и тази година. Еднократно амитраз с пушалката, като свършат с пилото. Възможно най-рядко отваряне, основно за прибиране на меда, рядко по друг повод.
    А аз си заблуждавах, че си в 21 век.

    "...Медът от кошер третиран с АМИТРАЗ не е добър за консумация от хората заради остатъчност на лекарството. Самият амитраз се разгражда напълно в меда, но метаболити - формамидин и ксилидин остават в меда още 18 месеца..."

    "...Амитраз и неговите производни са силно токсични. Използването му в пчеларството в почти всички европейски държави е забранено..."

    Преди да си помислиш да оспорваш каквото и да е, си сравни познанията по "Минимализъм"

  10. #440
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И пак имаш загуби? *що тъй?
    Ами стиснат съм с гулемо сърце.Няма ги гуря с гурелката.Ама чудото стана не знам до кога.Нямам загинало семейство освен не видяните.Искам да те попитам според теб ако мацнеш на отводка втори корпус ДБ на изградени основи септември какво става?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 44 от 62 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •