Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 62 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 620
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    По интернета прочетох,че наистина е бил забранен.Дали съм ги увредил пчелите?На пролет ще заложа само на строителната рамка.Имам изградени търтееви пити,ще ги поставя още в началото на пролетта с цел акарите в началото на размножаването си да са избити.Пчелите съм ги взел миналата пролет,но ще се науча.Мерси на всички и за много години с много пчели!
    С амитраза не можеш да увредиш пчелите. А със строителната рамка не можеш тотално да се справиш с акара. Амитраза, наистина е много ефективен, защото е яка химия и ако много се използва, натрупва се във восъка. Трябва да се използва само при яко опаразитени пчели. Но ако се научиш да ползваш органичните киселини като мравчена и оксалова, тогава няма да ти се налага да ползваш Амитраз.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Ако целта е да се унищожи търтиевото пило рано напролет къде отиват надеждите за оплождане на майки по това време?Изградените търтиеви пити поставени в избрани семейства могат да послужат за създаване на търтеи с добри качества!

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    С амитраза не можеш да увредиш пчелите. А със строителната рамка не можеш тотално да се справиш с акара. Амитраза, наистина е много ефективен, защото е яка химия и ако много се използва, натрупва се във восъка. Трябва да се използва само при яко опаразитени пчели. Но ако се научиш да ползваш органичните киселини като мравчена и оксалова, тогава няма да ти се налага да ползваш Амитраз.
    Амитраза не се натрупва във восъка, за разлика от кумафоса например. Може да бъде отчетен в пробите мед до около 60 дни след третиране, затова не се препоръчва ползването му през пролетта. Истината е, че не може да се разчита само на един препарат или органична киселина за третиране през годината, а на два или три в зависимост от опаразитеността на семействата.
    Keep Walking...

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Пчеларствам от няколко години .Тази година нблюдавам подмор от 1 месец на отделни семества /тазгодишни отводки/.зазимени са на тяхната храна. Това което се вижда на прелката на жълтия е от 1-2 дена. Коремчетата не са подути и не миришат при смачкване. Не се забелязват и диарични петна по питите. Подмора по дъната е от началото на зазимяването. Третирани са август и септември с лентички /по 2 на семейство/ против кърлежа. Още са живи, но не знам до кога, ако продължава така. Моля, дайте мнение какво може да е това явление! 20181212_125752-1.jpg 20181213_120519-1.jpg

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Още една снимка.20181130_133121-1.jpg Това е за един ден.

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Това беше при нас през лятото. Не знам какво да кажа - мора ще е голям.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Същата е картината и при мен,.
    Подмора е голям + много търтеи .

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Същата е картината и при мен,.
    Подмора е голям + много търтеи .
    Търтеите в подмора ли са

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Търтеите в подмора ли са
    И в подмора и в кошера . това не е само в един кошер.

 

 
Страница 4 от 62 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •