Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 62 ПърваПърва ... 115159606162 ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 620
  1. #601
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Е, и аз чувам за такава смъртност от доста колеги. А и предвидих такава още есента.


    От глада много хора ще почнат да хранят като за световно със сироп и инверт.Нали се сещаш какво ще стане.Колко влага ще се вкара в кошерите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #602
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От глада много хора ще почнат да хранят като за световно със сироп и инверт.Нали се сещаш какво ще стане.Колко влага ще се вкара в кошерите.
    Не е съвсем така. Както винаги комбинацията от фактори винаги съществува. Ето сега моите умират за вода. А в дадени моменти водата се е стичала през прелките.

  3. #603
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес си направих експеримент.Рамка с перга добавих на най слабото си семейство от това загиналото.С това време ще мога да наблюдавам подмора.Дано да не стане късно да я махна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #604
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес си направих експеримент.Рамка с перга добавих на най слабото си семейство от това загиналото.С това време ще мога да наблюдавам подмора.Дано да не стане късно да я махна.
    Искаш и това ли да загине?

  5. #605
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Искаш и това ли да загине?
    Ноземата съм я изключил ако е вирус въпрос на време е да го убие.Търся нещо свързано с прашеца.Лошото е че незнам коя перга от кога е?Работим на цвят.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #606
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ноземата съм я изключил ако е вирус въпрос на време е да го убие.Търся нещо свързано с прашеца.Лошото е че незнам коя перга от кога е?Работим на цвят.
    Работиш на принципа - тука има, тука нема - де е топчето? То цялата ти работа е такава де.

  7. #607
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Работиш на принципа - тука има, тука нема - де е топчето? То цялата ти работа е такава де.


    11 рамки имам от тоя кошер който загина.Няма начин и като пророк да разбера коя от кога е даже и като пророк на Месията/Бати Янчо/?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #608
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Трето средно по сила семейство днес го намерих загинало - с питка „над главата“ и много малки (почти никакви) медови запаси. Да знаете че само с питка (и инверт може би) не става кой каквото ще да ви разправя, трябва си и естествена храна!!!

  9. #609
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Трето средно по сила семейство днес го намерих загинало - с питка „над главата“ и много малки (почти никакви) медови запаси. Да знаете че само с питка (и инверт може би) не става кой каквото ще да ви разправя, трябва си и естествена храна!!!
    Питката купешка ли е?Макар и това да не е фактор в случая с мора,но мен ме съмнява много.Сега ако Евден беше тук можеше да сподели колко заведени дела има за не качествена пч.храна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #610
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Питката купешка ли е?Макар и това да не е фактор в случая с мора,но мен ме съмнява много.Сега ако Евден беше тук можеше да сподели колко заведени дела има за не качествена пч.храна.
    Питките са собствено производство, другите семейства ги ядът с охота, но тези трите от есента си нямаха почти никакви запаси и реших да експериментирам с тях да видя дали ще отцелеят само на твърда храна, но уви експеримента скоропостижно завърши....

 

 
Страница 61 от 62 ПърваПърва ... 115159606162 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •