Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 62 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 620
  1. #461
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Румба,не съм съгласен с вазе да знаеш.Всеки може да предизвика роене или самосмяна зависи какво искаш.Ако искаш да поспорим по въпроса,че малко се отегчих от проекто закона/който няма да го бъде/и новата работна група без да има в името си пчели.


    п.п.По книгите пише едно,но аз съм виждал друго.Днес излиза рой утре пак.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #462
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Румба,не съм съгласен с вазе да знаеш.Всеки може да предизвика роене или самосмяна зависи какво искаш.Ако искаш да поспорим по въпроса,че малко се отегчих от проекто закона/който няма да го бъде/и новата работна група без да има в името си пчели.


    Подкрепям Даката, че лесно може да вкараш семейство в роево, както и лесно можеш да предизвикаш самосмяна. Аз лично предпочитам самосменните маточници и почти никога не ги изпускам.Почти винаги резултатите са повече от добри, да не кажа отлични.Правил съм отводки без да съм на зор за увеличаване на семействата, само и само да не изпусна някой хубав маточник, който ми е в повече.

  3. #463
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Румба,не съм съгласен с вазе да знаеш.Всеки може да предизвика роене или самосмяна зависи какво искаш.Ако искаш да поспорим по въпроса,че малко се отегчих от проекто закона/който няма да го бъде/и новата работна група без да има в името си пчели.
    Измисли нещо друго. С това, което си написал съм съгласен. Всеки може. Времето Дака! Ще клечиш и ще чакаш да се накумят ли? Предпочитам аз да командвам! Ние с теб може още да си чепкаме, ама момчето има да възстановява от три семейства(толкова ли бяха?). Изпуска рой и програмата е OFF., а времето си лети.

  4. #464
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Подкрепям Даката, че лесно може да вкараш семейство в роево, както и лесно можеш да предизвикаш самосмяна. Аз лично предпочитам самосменните маточници и почти никога не ги изпускам.Почти винаги резултатите са повече от добри, да не кажа отлични.Правил съм отводки без да съм на зор за увеличаване на семействата, само и само да не изпусна някой хубав маточник, който ми е в повече.


    Все пак да не забравяме и кухите и как ги предаваме.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #465
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Измисли нещо друго. С това, което си написал съм съгласен. Всеки може. Времето Дака! Ще клечиш и ще чакаш да се накумят ли? Предпочитам аз да командвам! Ние с теб може още да си чепкаме, ама момчето има да възстановява от три семейства(толкова ли бяха?). Изпуска рой и програмата е OFF., а времето си лети.
    Ти, Друмев, ако го слушаш, трябва да отидеш да се хвърлиш зад влака.

  6. #466
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Измисли нещо друго. С това, което си написал съм съгласен. Всеки може. Времето Дака! Ще клечиш и ще чакаш да се накумят ли? Предпочитам аз да командвам! Ние с теб може още да си чепкаме, ама момчето има да възстановява от три семейства(толкова ли бяха?). Изпуска рой и програмата е OFF., а времето си лети.


    3 семейства=60 отводки,а за първия рой е ясно само да е насянка къде ще се хване.Да не забравяме старата майка няма тая сила макар и не дохранена като не оплодената.Дай да по спорим макар и да не излезна прав,че тоя проекто закон ми идва смешен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #467
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти, Друмев, ако го слушаш, трябва да отидеш да се хвърлиш зад влака.
    Може и да си прав,но има термометър.Знаеш ли с него колко температура съм премерил?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Нещо и по темата.Защо никой не търси проблемите за подмора от задушаване?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #469
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и да си прав,но има термометър.Знаеш ли с него колко температура съм премерил?
    То май много ти е кеф да си мериш температурата, предполагам на най-вЕрното място си го слагаш, термо/етъра

  10. #470
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    .
    Когато имаш време, може да си чакаш, да си се подмотваш по пчелина. Самосмяната, дори и да не се случи, семейството си работи. А труда? А времето? Колко пъти ще отваряш кошера, за да гледаш има ли, няма ли маточници, още ли ги има, а имаш план да утроиш семействата? Каквото и да избере момчето, има пчели в три семейства. Ще се наложи да прави слаби отводки. На тях ще им трябва време и манджа да живнат. Въпрос на избор. Ако удвоява е лесно. Аз бих си купил майки и ще хвана и паша(в моя район!). Ако се сложи в сметката събрания мед, инвестицията е върната, а ще останат пари и за отводки.

 

 
Страница 47 от 62 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •