Здравейте,при преглед на семействата към дата 27.12.2016г. установих подмор в 60% от кошерите ми.Количеството е зачително една някъде две шепи пчели на дънотона ко;ера повечето струпани под зимното кълбо а други пръснати по дъното.Изглежда като след кражба но в повечето случай пчелите са си там както и меда просто са останали наполовина,а едно семейство беше загинало нацяло огромна купчина на дъното и едно съвсем малко кълбо над тях загинало от глад.Входовете бяха стеснени още края на августи поставени мишепредпазителите,по дъната нямаше умрели оси.Силно съм притеснен пчеларствам 5 години и досега не съм се сблъсквал с подобен проблем но положението е плачевно.Подхранвах до 20 септември изцяло с инвертиран сироп половината период с немския а половината с някакъв български който беше рядък като водичка.началото на ноември третирах с оксалова киселина 35г. литър вода и килограм захър правя го всяка година с тази дозировка проблем е нямало.Очаквам мнения и коментари.Благодаря предварително.