Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 62 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 620
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хей момченце, ти знаеш ли колко нектар трябва за да се получи 155 кила мед, а колко ще иде за изхранване на семейството? Че ще дойда в Златарица и ще те накарам да изкараш толкова кофи с вода от под моста до вас и за да не ходи водата напразно ще поливаш на майка ти доматите. Че да видиш колко е това количество и как се мъкне по 40 мг., а не с кофа от 10 литра.


    Първо имаме геран и няма смисъл да ходя до моста.Второ имало е години когато нектара е текъл.И трето имал ли си 8кг пчела в кошер?Шегувам се на последното може и да не ми отговаряш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ехааа... Добре хвърлена ръкавица. Само да има кой да препуска по районите...
    Румене, видя ли сега какво реване има, а ти си мислиш, че твоя район е зле, дето от две години комшиите ти мед не са извадили, та си прави изводите до къде си стигнал в занаята. Ако тръгна по районите със сигурност ще стигна до Плевен, като се има предвид, че там вадят последния мед края на август, а аз по тива време съм ги зазимил вече.

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    15.03.2016
    Мнения
    11
    А отравянето неможе ли да е от пръскане против житен бегач ?

  4. #94
    Като всяко насекомо и той е активен на пролет а не в фаза когато едва е покълнало житото! Житния бегач яде зърната на житото когато са в начална фаза! Рапичния цветояд прави същото само че когато рапицата е на фаза пъпка или току що цъфнала. Общо взето когато се пръска рапицата или малко след това се пръска и за него. Е тогава се получава инфекция, защото ни се втълпява че като се пръска житото не може да има проблем, но то в повечето случай е в близост до блокове със рапица или има разни цъфнали тревички и в него.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Като всяко насекомо и той е активен на пролет а не в фаза когато едва е покълнало житото! Житния бегач яде зърната на житото когато са в начална фаза! Рапичния цветояд прави същото само че когато рапицата е на фаза пъпка или току що цъфнала. Общо взето когато се пръска рапицата или малко след това се пръска и за него. Е тогава се получава инфекция, защото ни се втълпява че като се пръска житото не може да има проблем, но то в повечето случай е в близост до блокове със рапица или има разни цъфнали тревички и в него.


    Рапицата се пръска два пъти,а при жито идва проблема заради росата.Това е мое мнение и може да греша все пак да незбравяме,че ми е ниско айтикюто.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    И аз си мисля за вирус, ама какъв. Ако беше замърсен меда /при мен не пръскат/, то всички семейства щяха да са еднакви. За найлона ще го заменя с плат, пък ще видим.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    И аз си мисля за вирус, ама какъв. Ако беше замърсен меда /при мен не пръскат/, то всички семейства щяха да са еднакви. За найлона ще го заменя с плат, пък ще видим.

    Вземи весници плата няма да ти свърши работа при толкова пчели.А на пролет го смени с плат.15/21/и за педесетина днена си бонбон,но майката след като го развиеш до 6 рамки трябва да я махнеш и замениш с маточник или друга майка.Взависимост от пашата която чакаш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #98
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ,че ми е ниско айтикюто.
    Ти имаш голямо айтикю. Кой съм аз че да споря Иначе си прав, аз коментирам само периода на пръскане и кое как. Но все пак не съм агроном а споделям опита си от обикаляне по къра
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Ти имаш голямо айтикю. Кой съм аз че да споря Иначе си прав, аз коментирам само периода на пръскане и кое как. Но все пак не съм агроном а споделям опита си от обикаляне по къра


    Няма какво да обикаляш.Просто трябва всеки ден да пиеш кафе с кмета или при кмета.Никой заради 5к то лева не си позволява не регламентирано.Единствено о е че лъжат за пръскането за лисната маса.Анализ му е майката или кибрит или арматура .
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Ясно, че моя подмор го имат и други колеги, но не получих агументирани идеи за причината. Като загине някое семейство ще кача снимки и информация.

 

 
Страница 10 от 62 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •