Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 62 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 620
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Значи,при наличие на търтеи по това време,трябва да те държи на щрек.
    Така са ме учили. В късна есен, наличието им в семейство прави впечатление. Записвам им адреса и ги наблюдавам. Не е задължително да се случи нещо, но според мен възможната вероятност заслужава внимание. Бих ги питал ама...

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Все тая не ми се спори. Но един случай не е миродавен за цялата страна. Аз ти обяснявам масовата практика в страната. Иначе съм наясно какво значи да ти изтровят пчелите. Преживял съм го три пъти, единия път ме занулиха почти. И комисии съм викал и нищо. Така че вярвай ми наясно съм. И дано няма проблем със зимуването на твоите пчели и тези на брат ти. Лек ден!
    Ааа не се измъквай, по това което си писал явно имаш доста познания макар , че не го написа директно, отговорати е, смъртноста не е от това пръскане. Тогава дай някакъв вариант, защо се получи това измиране ноември месец?

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Ко
    Коментираме това и тук никъде не пише за болест.
    Не съм сигурен какво точно очакваш. Болест да лекуваш зимата е малко... да кажа, не навреме. Може да се помогне, но не във всеки случай и на всяка цена! Всеки решава и отговаря за действията и бездействията си!

  4. #74
    Отслабването на кошерите започна много по рано и ти знаеш кога и беше на срещата в Ливада. А именно юли-август месец! Особено дадан блата така и не се вдигнаха до края на август. Аз ги вдигнах със цената на доста подхранване август септември.... И пак нищо общо със ЛР които са в значително по добро състояние. Сигурен съм че и при брат ти ЛР са на ниво
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Отслабването на кошерите започна много по рано и ти знаеш кога и беше на срещата в Ливада. А именно август месец! Особено дадан блата така и не се вдигнаха до края на август. Аз ги вдигнах със цената на доста подхранване август септември.... И пак нищо общо със ЛР които са в значително по добро състояние. Сигурен съм че и при брат ти ЛР са на ниво
    Въпреки отравянето на два пъти при брат ми, той пак изкара по 40 кг средно и направи по една отводка. Август третира с ОК, но в последствие края на септември при десет междурамия пчели със три, четири рамки пило и всичко друго мед, се започна пръскане и ноември брат ми отиде да ги третира отново с ОК и намира същото като на снимките на колегата. Дъното е покрито с умрели пчели, а останалите живи са между 1-2 рамки пчели. Та кое е причината за тази смъртност?

  6. #76
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Въпреки отравянето на два пъти при брат ми, той пак изкара по 40 кг средно и направи по една отводка. Август третира с ОК, но в последствие края на септември при десет междурамия пчели със три, четири рамки пило и всичко друго мед, се започна пръскане и ноември брат ми отиде да ги третира отново с ОК и намира същото като на снимките на колегата. Дъното е покрито с умрели пчели, а останалите живи са между 1-2 рамки пчели. Та кое е причината за тази смъртност?
    С тия умрели пчели, как ги правите тези кила и отгоре пък и по една отводка, дори незнаейки как се придава майка? Майстори....ама на думи.

  7. #77
    Може само да гадаем... Без да се даде проба на пчелите за изследване. Към края на Септември отварял ли е кошерите и ако да в какво състояние са били? Иначе при мен имаше голяма инвазия на акара август месец. А дали съм се справил с нея ще проличи на пролет за сега всички изгледи за успешно призимуване са на лице. Но пчелите се броят на пролет
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    С тия умрели пчели, как ги правите тези кила и отгоре пък и по една отводка, дори незнаейки как се придава майка? Майстори....ама на думи.
    Не всички имаме стаж като вас да предаваме по стотици майки на година.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    С тия умрели пчели, как ги правите тези кила и отгоре пък и по една отводка, дори незнаейки как се придава майка? Майстори....ама на думи.


    Чети,чети и стимолирай с ВО.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Може само да гадаем... Без да се даде проба на пчелите за изследване. Към края на Септември отварял ли е кошерите и ако да в какво състояние са били? Иначе при мен имаше голяма инвазия на акара август месец. А дали съм се справил с нея ще проличи на пролет за сега всички изгледи за успешно призимуване са на лице. Но пчелите се броят на пролет
    За трети път ти пиша, че в средата на септември имат по 10 междурамия пчели и третира август с ОК. Дай диагноза или да хвърлям боб.

 

 
Страница 8 от 62 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •