Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 62 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 620
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Кога им прави за последно /есента/преглед.Най-вероятно са без майки,при тези търтей който казваш че ги има.Това е индикатор че нещо е станало с майките.Семейството е изпаднало в безисходица/липса на зимна пчела,и за това е този подмор.Дошло им е време да загинат /умрат/старите пчели.Когато е било топло времето,ако си ги усетил е трябвало да ги прегледаш и да ги събереш с друго семейство.Дай повече инфо за ориентиране.Сега е късно за някаква реакция.

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    И в подмора и в кошера . това не е само в един кошер.
    С какво си третирал, много странно явление. Дай пвече инфо

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    При мен няма търтеи. Имам съмнение за късно пило. Не съм ги ровил, а и не искам. Ще ги оставя сми да се оправят.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Гледах с микроскоп при увеличение 630 пъти съдържанието на стомахчетата им не видях следи от нозематоза , а само прашец /по това време?/.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    Гледах с микроскоп при увеличение 630 пъти съдържанието на стомахчетата им не видях следи от нозематоза , а само прашец /по това време?/.
    Ако гледат пило има логика иначе по скоро изключение, ама знам ли от кои книги калво съм запомнил

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    На колко рамки са кълбата на който зимуват.Това също е от значение.Ако са на малко рамки свий ги с преградна дъска,или спусни до дъното парче найлон сложи им питка и ги завий с найлона.Подобри им топлинният режим и каквото стани.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    При зазимяването есента семействата влязъха среди по сила на 7-8 рамки с мед /4-5 рамки с пчели/. Очертаваше се добро презимяване. Топлата есен е оказала някакво влияние. Над корпуса са с найлон. Има леко запотяване по найлона, но това е нормално.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    При мен няма търтеи. Имам съмнение за късно пило. Не съм ги ровил, а и не искам. Ще ги оставя сми да се оправят.
    Пило няма да имат по това време,при мен беше същата картинка миналата година по това време,имах кошери с подмор като при теб,пчелите развалят кълбото и излизат навън където умират от студ, отдадох всичко това на замърсяване на медът с някакъв препарат,тези кошери ще загинат като стане под -10 градуса,дано да са няколко кошера само колега,и найлона го замени с плат

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    Гледах с микроскоп при увеличение 630 пъти съдържанието на стомахчетата им не видях следи от нозематоза , а само прашец /по това време?/.
    В меда има поленови зърна. Зърната не преминали през ферментация и станали на перга, почти не се усвояват от организма на пчелата и преминават през храносмилателния тракт и биват изхвърлени почти цели... Та съвсем нормално е да има в стомахчетата им полен.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Пило няма да имат по това време,при мен беше същата картинка миналата година по това време,имах кошери с подмор като при теб,пчелите развалят кълбото и излизат навън където умират от студ, отдадох всичко това на замърсяване на медът с някакъв препарат,тези кошери ще загинат като стане под -10 градуса,дано да са няколко кошера само колега,и найлона го замени с плат
    Не е сигурно това.Сигурно е,че тея семейства ще излезнат слаби от зимата и няма да хванат акация.За мен е вирусно заболяване в следствие на акар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 5 от 62 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •