Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 62 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 620
  1. #391
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    В Сибир местни пчели е нямало. Те бяха занесени от полковник Н. Ф. Аршеневски през 1792-1793. от Башкирия. Оттогава те започват да се заселват в Сибир. В продължение на почти 200 години от отглеждането на средноруски пчели в Сибир те не са претърпели големи промени.
    Средноруската порода пчели е най-продуктивната порода у нас. В района на Новосибирск е получена рекордна колекция мед от едно семейство - 325 кг, в Красноярската територия - 430 кг. Тази порода е добре приспособена към дълги и сурови зими и кратък активен сезон.
    ................................
    http://ylejbees.com/index.php/porody...oviyakh-sibiri
    Ценна икономическа характеристика насредноруските пчели е бързото развитие през пролетта. Така, в Кемеровска област, една седмица след изложбата, производството на яйца на царицата е било 1181-1486 яйца на ден, две седмици по-късно, на фона на подкуп от върба-бредини, той нараснал до 1905-2057 броя и в началото на юли достигнал най-високите показатели - 3500 броя.
    Високото производство на яйца на майките, големият размер на работещите индивиди говорят за големите потенциални възможности на пчелите от тази порода,
    что подтверждается высокой медопродуктивностью: в Кемеровской области зафиксирован медосбор 200 кг от семьи, в Новосибирской – 325 кг, в Красноярском крае – 430 кг. Известный пчеловод Д. И. Иванов дважды получал по 190 кг меда в среднем от семьи, а пчеловод колхоза “За коммунизм» Боготольского района Красноярского края А. И. Демко в 1965 г. от 165 пчелиных семей собрал по 180 кг валового меда.
    В Западную Сибирь, кроме среднерусских пчел, неоднократно завозили пчел кубанской породы -в 1924 г., но чаще всего серых горных кавказских (1926-1928 гг., 1937, 1942, 1950 гг.) – в Кемеровскую область, а с 1942 до начала 1980 г. и в Новосибирскую.
    Гоше, ще те линчуват. Ти до сега не разбра ли, че неможе да има над 2000 яйца на ден.

  2. #392
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Гоше, ще те линчуват. Ти до сега не разбра ли, че неможе да има над 2000 яйца на ден.
    Аз на проф.Кашковский и Найчуков безрезервно вярвам !
    Нали имаш познат дето контактуват с професора нека го пита не вярвам човека да казва неистини просто много време е минало и много пчелари са пробвали Кемеровската система /разбира се че става въпрос за Сибир/ а ако е имало такава е щало да се разбере или най малкото подложи на критика това за 3500яйца на ден но говорим за определн период е малко късичък ама все пак е възможно.

  3. #393
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Данчо ако ставаше само с кобалт не 155 а 555 щеше да направиш с тримайчиното дето го броиш за едно що е в един кошер.


    Е трябва и перга и основи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #394
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е трябва и перга и основи.
    Ееей, омръзна ми да повтарям. Паша трябва, паша. За инверт няма да говорим.

  5. #395
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    . Високото производство на яйца на майките, големият размер на работещите индивиди говорят за големите потенциални възможности на пчелите от тази порода,
    что подтверждается высокой медопродуктивностью: в Кемеровской области зафиксирован медосбор 200 кг от семьи, в Новосибирской – 325 кг, в Красноярском крае – 430 кг. Известный пчеловод Д. И. Иванов дважды получал по 190 кг меда в среднем от семьи, а пчеловод колхоза “За коммунизм» Боготольского района Красноярского края А. И. Демко в 1965 г. от 165 пчелиных семей собрал по 180 кг валового меда.
    Яяяяя, оня мед дето го хулите, китайския де, да не се окаже сибирски. Гледай какви кила само.

    пп . Георги, за 1965г. не им се вързвай. Имат висок среден добив, защото половината семейства не се водят на отчет. Така работеше системата. Така се изпълняваха петилетни панове за три години.

  6. #396
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Колеги, хайде ударете едно рамо.
    След като стана ясно, че акара натръшка 8 от 11-те ми кошера, искам да използвам питите от измрелите семейства, които ще стерилизирам за всеки случай с оцетна киселина, но какво искам да постигна.
    Искам да направя собствена селекция от оцелелите семейства, от които да развивам роеви майки и максимално бързо да възстановя семействата. Дайте идея, как мога да реализирам тази идея с наличния ми инвертар - имам 10 рамкови ДБ с отделни 100% мрежести дъна и плодници с много мед и отделно 2 магазина с мед. Кога да започна с подхранването и най вече как да го направя, като се има предвид, че нямам възможност ежедневно да съм на пчелина? Към края на м. Май ще е ок ли да ги докарам до роево и да започна с деленето? Подскажете, как да постъпя, моля

  7. #397
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Нещо не мога да цитирам, но да почнем така:

    Как стана ясно, че акара е причината.
    Имаш 8 плодника с много мед + 2 магазина с мед или 8 + 16.
    Целта каква е - колко бройки ще се правят .

  8. #398
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Причината е акар, назад в темата писах, че съм пратил проби на проф. Вълчовски.
    Та сега идеята ми е да използвам плодниците от загиналите семейства (8 плодника) + 2 магазина (два от кошерите ги зазимих с по 1 магазин за тест) и да подхраня от рано семействата, да ги докарам до роево (в подходящо за качествени майки време) и да започна да ги разделям. Нямам таргет за увеличение на семействата, колкото излязат - толкова. Все пак идеята е да ги зазимя силни.
    Не съм чел много за ротациите, но си представях началото на Март да сложа по един медови ДБ плодник под всяко семейство и така да ги засиля ударно... Възможно ли е?

  9. #399
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Аз бих заложил на капани. Със 3 кошера никаква селекция няма да направиш.Ако тях ги храниш и развиеш и след пашата ако ги разделиш наличните ,реално би зазимил 20 коша за догодина .....

  10. #400
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    ....Ако тях ги храниш и развиеш и след пашата ако ги разделиш наличните ,реално би зазимил 20 коша за догодина .....
    Колега, силно съм заинтересован. Би ли пояснил кое как- това са 7 отводки от кошер.

 

 
Страница 40 от 62 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •