Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 62 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 620
  1. #511
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Прав си, че без причина е по-скоро обратен ефекта, обаче късните отводки нямаха мед, там нямаше как. Тези които имаха мед, а някои от тях и с магазини, умряха сред първите. Те нямаха питки. На средните наистина от рано ги почнах с питките, а можеше да изчакам повече, поне до края на Декември, обаче никъде не виждам да имат много пило и това да е причината.
    Не знаех, че има обикновена диария...ще прочета повече по въпроса.



    Края на декември е друго нещо.Трябва да мине определен период и пчелите да са в покой, да не правят нищо, защото разчиташ на тези пчели да ти отгледат първото пило и да са се запазили.Просто не бързай с питките следващия път.И аз така мислех, че няма проблем, само да имат храна , но не е така.Ранното и ненужно подхранване с питки според мен е огромна грешка на пчеларя.

  2. #512
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз отговорих или се помъчих да отгатна.Ти какво мислиш по въпроса?Дай да чуем и твоето мнение.
    Грип Друмев. Грип.

  3. #513
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Направо си мисля, че си ги прехранил. Майката дали е имала къде да снася август-септември. На тези последните снимки чета: зазимено със стари пчели, които постоянно са отпадали, докато останат една шепа. В средата се вижда малката пътечка на последните мохикани, които накрая са се оакали. Едва ли е нозема Апис.
    Имам чувството,че ме четеш редовно.Точно това ставаше при мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #514
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Прав си, че без причина е по-скоро обратен ефекта, обаче късните отводки нямаха мед, там нямаше как. Тези които имаха мед, а някои от тях и с магазини, умряха сред първите. Те нямаха питки. На средните наистина от рано ги почнах с питките, а можеше да изчакам повече, поне до края на Декември, обаче никъде не виждам да имат много пило и това да е причината.
    Не знаех, че има обикновена диария...ще прочета повече по въпроса.
    Имаш ли засяти блокове около пчелина ти с жито?

  5. #515
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Грип Друмев. Грип.


    Сега ако препоръчаш и лечение с чесън на другите си гулем да знаеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #516
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз като храня от август месец с питки , защо от 130 отводки имам само 4 жертви?


    Интересна и полезна статистика,Янчо.Аз все още си мисля,че предните години насила си уморявах отводките с ранно подаване на питки.А защо до момента аз нямам проблем като не съм ги закачал? Нито са по-силни от предните няколко зими, нито са с повече мед от преди това?
    Каква е логиката да ми умират 3 години поред, при условие че ги зазимявам на почти 8 пити и на около 5-6 междурамия пчели? И защо нямам почти никога проблеми с основните семейства, които изобщо не храня?
    Може да е от район, може да е от много неща, наистина е важно да го разбера.

  7. #517
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Имаш ли засяти блокове около пчелина ти с жито?
    Аз имам , каква ти е тезата.

  8. #518
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Интересна и полезна статистика,Янчо.Аз все още си мисля,че предните години насила си уморявах отводките с ранно подаване на питки.А защо до момента аз нямам проблем като не съм ги закачал? Нито са по-силни от предните няколко зими, нито са с повече мед от преди това?
    Каква е логиката да ми умират 3 години поред, при условие че ги зазимявам на почти 8 пити и на около 5-6 междурамия пчели? И защо нямам почти никога проблеми с основните семейства, които изобщо не храня?
    Може да е от район, може да е от много неща, наистина е важно да го разбера.
    Не мога да дам конкретен отговор, сещам се само за едно. Аз ги заливам със сироп август месец и в последствие им давам питки постоянно, която иска да яде. А ти кой месец ги храниш?

  9. #519
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Миналата година не съм виждал житни.
    Че аз съм ги уморил, това е ясно, но имах две много силни семейства с по 7-8 рамки пило в края на август, в които се заклевах, затова си мисля, че някаква зараза се е прокраднала. Сега се сещам, че имах една много слаба отводка, краен кошер, пак със словенка. В него майката стоеше винаги на крайната пита, мъчих го с подхранване и накрая го ликвидирах, но докато се усетя да го анихилирам, другите го бяха опоскали, та и от него може да е тръгнало нещо.

  10. #520
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз имам , каква ти е тезата.
    Теза нямам, но брат ми има семействата като на колегата. От 8-9 междурамия пчели септември намира по две шепи пчели в началото на декември. Всичката друга пчела долу на дъното. В средата на октомври видяхме обаче да торят плоковете с пшеница, а тогава времето беше топло и ако са пръскали например с глифозат за растеж, те може да са го внесли с водата или някакъв друг начин и в последствие всичко на дъното.

 

 
Страница 52 от 62 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •