Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 62 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 620
  1. #501
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Купешки или ти си ги прави?
    Имам и мои с мед и пудра захар, обаче диверсифицирах и на повечето сложих сръбски с тимол, май на БКВ или нещо от сорта.

  2. #502
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Факт, аз също ги видях.
    Отводката, чиято кончина констатирах днес, беше последната словенска карника или по точно нейната самосмяна. Майката не я намерих, но имаше заложен един запечатан маточник и в него имаше майка. Какъв е твоят извод, Друмев? Иначе откъм пчели беше силна отводката...
    Прикачен файл 9935
    Ще си изпереш ли ръкавиците и не само?

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен е същото Ице без да съм подхранвал.Само,че при мен майката беше стара,а при него е млада.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    ........
    Направо си мисля, че си ги прехранил. Майката дали е имала къде да снася август-септември. На тези последните снимки чета: зазимено със стари пчели, които постоянно са отпадали, докато останат една шепа. В средата се вижда малката пътечка на последните мохикани, които накрая са се оакали. Едва ли е нозема Апис.

  5. #505
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При мен е същото Ице без да съм подхранвал.Само,че при мен майката беше стара,а при него е млада.


    Има си начин чрез лабораторно изследване да се докаже дали е нозема.Аз лично мисля,че не е това и дано да съм прав.Ще се прояви и в другите щом е хранил със заразен мед.Ако е загубил майката рано може да не са направили кълбо поради липсата на майка и да са измрели поетапно, но не е това според мен.Имал съм семейства без майка и са ми оставали живи до края на март, така, че продължавам да мисля, че е допуснал грешка с ранното подхранване с питки.

  6. #506
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Моето мнение е коренно различно от всички до момента.Аз мисля,че си го уморил насила това семейство, давайки постоянно питки.По този начин си ги накарал да гледат постоянно пило и са се изтощили пчелите.Наистина е имало достатъчно пчела, не мисля, че това което си снимал е нозема, а обикновена диария.
    Обосновавам се , че съм допускал същите грешки като теб предходни 3 години и тази година реших да не ги закачам отводките.Първите питки дадох началото на февруари.Имам само една загуба, която констатирах днес, но я очаквах.
    Мисля, че е голяма грешка даването на питки, ако нямат нужда!
    Прав си, че без причина е по-скоро обратен ефекта, обаче късните отводки нямаха мед, там нямаше как. Тези които имаха мед, а някои от тях и с магазини, умряха сред първите. Те нямаха питки. На средните наистина от рано ги почнах с питките, а можеше да изчакам повече, поне до края на Декември, обаче никъде не виждам да имат много пило и това да е причината.
    Не знаех, че има обикновена диария...ще прочета повече по въпроса.

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Обикновено слагам питки по средата на януари.
    Една есен започнах с питките през ноември ( не декември, а точно ноември ).
    Никакъв проблем не съм имал.
    На снимките се виждат петна, но са много малко, за да се приеме, че причина за смърта е нозема апис.
    Не се уточнява кога е загинало семейството!
    Ако е загинало след период с отрицателни температури=> Акар.
    Ако е загинало в период с Т* над 5*С => отртавяне! От къде идва отровата? От питките или?
    Меда в питите не е отровен.

  8. #508
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2018
    Мнения
    28
    Пчеларски район
    Банкя , Столична Община
    На единия пчелин имам отводка от 5 междурамия със загинала майка заедно с две шепи пчели . Отдавам го на моето късно ноемврийско подреждане , с недоглеждане ! Обединих го с друга отводка , да се топлят . На другия в Червенобрежко , всичко е ок .
    Ходих да погледна и на колега с 25 Дадан - Блат и там видях 2 без майки !
    И за там съм убеден в неправилно есенно подреждане !

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Има си начин чрез лабораторно изследване да се докаже дали е нозема.Аз лично мисля,че не е това и дано да съм прав.Ще се прояви и в другите щом е хранил със заразен мед.Ако е загубил майката рано може да не са направили кълбо поради липсата на майка и да са измрели поетапно, но не е това според мен.Имал съм семейства без майка и са ми оставали живи до края на март, така, че продължавам да мисля, че е допуснал грешка с ранното подхранване с питки.
    Аз като храня от август месец с питки , защо от 130 отводки имам само 4 жертви?

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    .....
    За задушаване Друмев вече написа.

 

 
Страница 51 от 62 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •