Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 62 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 620
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    То май много ти е кеф да си мериш температурата, предполагам на най-вЕрното място си го слагаш, термо/етъра


    Не се сдържа нали?Не три още 5 дена нема ти се обадя Юда Изкариотски.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #472
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Когато имаш време, може да си чакаш, да си се подмотваш по пчелина. Самосмяната, дори и да не се случи, семейството си работи. А труда? А времето? Колко пъти ще отваряш кошера, за да гледаш има ли, няма ли маточници, още ли ги има, а имаш план да утроиш семействата? Каквото и да избере момчето, има пчели в три семейства. Ще се наложи да прави слаби отводки. На тях ще им трябва време и манджа да живнат. Въпрос на избор. Ако удвоява е лесно. Аз бих си купил майки и ще хвана и паша(в моя район!). Ако се сложи в сметката събрания мед, инвестицията е върната, а ще останат пари и за отводки.


    Мислиш,различно от мен.Има години на майката,има години на отводката,има години на роя."Ако не можеш да четеш сезона всичките ти знания са напразни защото винаги ще закъснееш"/Данче Друмевски/.Ако не дай Боже ти ги натровят изпозвай преградна дъска и се готви за хамалогия и много търтовки или ползвай силата на ПАРЦАЛЯ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #473
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мислиш,различно от мен.Има години на майката,има години на отводката,има години на роя."Ако не можеш да четеш сезона всичките ти знания са напразни защото винаги ще закъснееш"/Данче Друмевски/.Ако не дай Боже ти ги натровят изпозвай преградна дъска и се готви за хамалогия и много търтовки или ползвай силата на ПАРЦАЛЯ.
    За мисленето... съгласен съм! За какви термометри говориш? А какво те бърка годината, дали е роева, високосна, и нам си ква. И това 3 семейства = 60 отводки...? Да не са мининуклеуси и с чирпака по бай Севдо?

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    За мисленето... съгласен съм! За какви термометри говориш? А какво те бърка годината, дали е роева, високосна, и нам си ква. И това 3 семейства = 60 отводки...? Да не са мининуклеуси и с чирпака по бай Севдо?


    Виж Сорбич как продава технологията.Лесно е стига да помислиш как го прави.Аз съм дребен до 3 съм стигнал,но файда няма нещът да работят как аз искам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #475
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дай да оправим подмора,че бат Слави няма ,а после ще те светна за 3х10=60 .Ще ти подскажа само едно.Крайната 10-та гледай да е с излизащо пило.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #476
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    А аз си заблуждавах, че си в 21 век.

    "...Медът от кошер третиран с АМИТРАЗ не е добър за консумация от хората заради остатъчност на лекарството. Самият амитраз се разгражда напълно в меда, но метаболити - формамидин и ксилидин остават в меда още 18 месеца..."

    "...Амитраз и неговите производни са силно токсични. Използването му в пчеларството в почти всички европейски държави е забранено..."

    Преди да си помислиш да оспорваш каквото и да е, си сравни познанията по "Минимализъм"
    "Апивар" французите и сега на изложението в Плевен отново ще го рекламират. Той си е амитраз, описват и метаболитните продукти. Имам запис от лекцията на Дефаради, има го и в програмата на сегашното изложение. Някъде из темите сметнах колко амитраз съдържа плочка "Апивар" - в пъти повече отколкото в пушека на варомора. Не смятам да ставам по-католик от папата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #477
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    "Апивар" французите и сега на изложението в Плевен отново ще го рекламират. Той си е амитраз, описват и метаболитните продукти. Имам запис от лекцията на Дефаради, има го и в програмата на сегашното изложение. Някъде из темите сметнах колко амитраз съдържа плочка "Апивар" - в пъти повече отколкото в пушека на варомора. Не смятам да ставам по-католик от папата.
    Няма да се учудя, ако скоро изкарат, че ДДТ- то е било полезно и е трябвало да го даваме на децата си вместо NESQUIK.

  8. #478
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Той Агрото не ме чете за оградата ,но ако искаш да по спорим за задушаването?Според теб инверта влияе ли на подмора и до колко?Ако искаш де няма те карам на сила.То вече няма кой един пръст да ти сложи камоли да поспориш с него,а колко мъка и истина има в моите постове.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #479
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    а колко мъка и истина има в моите постове.
    Ако ги пишеш нормално, то може и да има някаква истина, но докато се държиш като олигофрен и пишеш само тъпотии, то просто няма нищо в тях и всичко е само плява. Казах ти, дадох ти възможност, но ти продължаваш да ми СЕРЕШ на главата. В един момент ще натисна един бутон и до там. Не си мисли, че след това ще ми влизаш с разни акаунти. Като модератор виждам всичко, но просто си затварям очите. Това е последния път в който ти говоря приятелски и ти правя компромис.

  10. #480
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма да се учудя, ако скоро изкарат, че ДДТ- то е било полезно и е трябвало да го даваме на децата си вместо NESQUIK.
    Автомобилите и директно, и индиректно убиват хора, но не са забранени. Компютърните екрани вредни, телефоните и те облъчват, храните ни бъкани с разрешени консерванти, овкусители, оцветители, емулгатори, регулатори, животновъдството напъва с хормони и антибиотици, земеделието с хербициди и пестициди, водата хлорирана, въздуха наднормено замърсен, пък аз ще се замислям по въпрос, който е спорен и аргументите са определено разнопосочни. Никой не посочва конкретни научни публикации, в които е изследвано вредното действие на амитраза. Виж, за това, колко е ефикасен и безвреден, съм намерил материал. Засега ще вярвам на доказаното, докато някой не ме убеди в противното.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 48 от 62 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •