Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 62 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 620
  1. #441
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аха парен каша духа. Аз също съм имал проблеми с акара преди години. След дълго лутане, стигнах до третиране един, макс. два пъти есен. Но както пишеше в един подпис на член от форума, цитирайки доктора от Павликени - Човек трябва да извърви своя пчеларски път. Аз го разбирам така: пчеларя сблъсквайки се с проблемите, се учи от тях и се усъвършенства. Пък някои да ходят и да си плащат лекциите по цяла България и пак ненаучени си остават, ама нали са си платили, предполагат, че са се усъвършенствали. Голем смех
    При тая не роева година толкова.Сега ако споделиш и твоя процент ако искаш всичко ще е в норм.
    п.п.Нищо гледам не си казал за бледоликия а това е много важно за всички ако ме разбираз за какво питам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #442
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Запомнил си само това, че съм казал за пръсканията. Иначе това на което държа е, че всичко това е коктейл от всичко което написа, подпомогнато от масовите пръскания, които тотално унищожиха биоценозата.
    Биоценозата не зная кое ,но ореховата шума изсъхна и орехите се маносаха,но никъде не чух орехарите да се олакват от това.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #443
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да ходиш на лекции е все едно да пресяваш пясък през сито. Много е важно все пак ситото да има отвори, че да мине нещо.


    Не забравяй,че тия от Павликени какви са? Не пишат в много теми.Ако не знаеш ме питай на лична да не се изложиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #444
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Точно така постъпих 2016. През април взех 20 силни отводки, есента зазимих 80 бр. Това като абсолютно начинаещ, за пръв път отворих кошер когато през април отидох да купувам отводките и да ги прехвърлям на място в моите сандъци. Някои ме иронизираха тогава, като го писах, но във форумите е така.


    А аз си купих 20по 60лв за бр. тръвни и направих 80 кошера.Ама аз съм по слаб на акъль и айтикюто ми е малко.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #445
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Предната зима умряха 12 кошера и варих ракия от меда им. Тази зима засега една жертва, изглежда по моя вина. Но пък зимата не е свършила. Еднакво мързеливо ги гледам и тази година. Еднократно амитраз с пушалката, като свършат с пилото. Възможно най-рядко отваряне, основно за прибиране на меда, рядко по друг повод.

    Аз ти казах оправи орт ляво оградата ама ти като рак на бързей и котка паднала от асманлък.Ей,после ще ме търсиш да черпиш ,но аз нема да пия ракия.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #446
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Април направиха ли самосмени поне 80%?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #447
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    А аз си заблуждавах, че си в 21 век.

    "...Медът от кошер третиран с АМИТРАЗ не е добър за консумация от хората заради остатъчност на лекарството. Самият амитраз се разгражда напълно в меда, но метаболити - формамидин и ксилидин остават в меда още 18 месеца..."

    "...Амитраз и неговите производни са силно токсични. Използването му в пчеларството в почти всички европейски държави е забранено..."

    Преди да си помислиш да оспорваш каквото и да е, си сравни познанията по "Минимализъм"
    А как ще попадне амитраза в меда?

  8. #448
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Светилата не помагат ама и тъмнилата със свещите и те не помагат.Абе не е за говорене всеки си хване нещо де му уидиса и само него си пее , Данчо обвинява някакъв мистична зла сила де и даже ореховата шума изсъхна, аз вярвам във висока опаразитеност с Вароа и последващи вирози, Атанасов вярва в Нозема Церане макар че хората на Запад и с фумагилин не могат да я преборят, Янчо вярва, че само измрели кекавите и сега има недосегаеми от всякакви микроби сакарки, ти вярваш, че пръсканията имат голяма вина а други пестециди, хебециди и т.н., някой пък вярват, че пчелите са им мелеьи и търсят спасение в чиста раса.И те така в това е красотата на пчеларството всеки един от нас е творец и твори с пчелите си това което мисли, че е добро за тях и макар че пътищата са различни целта е една а кой е прав ще ситирам едни украински пчелари провели стотици опити и винаги 20% се дънят и излизат от нормата и те умували умували па казали е е....... ли му майката.
    Покрай клипчето с този от Рам комерс, който говореше за цената на меда, видях на стената на колегата Борис Стефанов и това видео - https://www.youtube.com/watch?v=DK2Xi0ST4rA
    За който не разбира английски ще напиша накратко за какво иде реч. Представят изследване върху акара, което установява, че той се храни с мастното тяло на пчелата, а не с хемолимфа. Акарите се закачва от долната страна, между коремните членчета на пчелата, където пробиват дупка и отделяйки ензими разграждат мастното тяло и така си осигуряват храната. Мастното тяло се явява "орган", а не просто шкаф с храна и има отношение към здравето на пчелата.
    Та аз акара категорично съм го подценявал и третирането е било меко казано безотговорно. Да де, ама с години не е имало някакви сериозни загуби, като тук от 2-3 се забелязва нещо по-притеснително. Перицина е спрян '99-та или '00-та и от тогава само варостоп по 2, рядко 3, ленти между 5-10 септември.
    Вече се обърках. Аз ли съм си виновен, пръска ли някой, биволите ли ми опасоха билките дето лекуваха кошерите, нови болести ли нахлуха, какво стана - незнам!
    За тази година очаквах погром. То бива слаби кошери ама такова чудо не е било. Преглеждам ги на 2 пъти и си жужат нормално, едни такива стегнати кълбета, малки ама изглеждат живички и ми дават надежда, че ще прескочат трапа. Метнаха се 15 броя от 126 и повечето бяха с празни кошери.
    Какво пчеларство беше преди, само слагаш магазини и си викаш "Абе от де са го събрали тоя мед, бе! Няма ли да свършва!"
    Медец

  9. #449
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Април направиха ли самосмени поне 80%?
    За 5 минути и цялата тема за коша. Пиши само важното. Стига с тая украса от глупости. А и по сто пъти я повтаряш. За правописа ще говорим друг път.

  10. #450
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За 5 минути и цялата тема за коша. Пиши само важното. Стига с тая украса от глупости. А и по сто пъти я повтаряш. За правописа ще говорим друг път.


    Бързах.че беше никое време,а и трябваше сутришната пчеларска преса да съм на първа страница,.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 45 от 62 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •