Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 62 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 620
  1. #481
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако ги пишеш нормално, то може и да има някаква истина, но докато се държиш като олигофрен и пишеш само тъпотии, то просто няма нищо в тях и всичко е само плява. Казах ти, дадох ти възможност, но ти продължаваш да ми СЕРЕШ на главата. В един момент ще натисна един бутон и до там. Не си мисли, че след това ще ми влизаш с разни акаунти. Като модератор виждам всичко, но просто си затварям очите. Това е последния път в който ти говоря приятелски и ти правя компромис.
    А защо мислиш,че вие пишете нормално?Толкова мога така пиша.Вярно преди да те срешна и чуя по зле беше работата.Да използвам други АКК/Друмев не мултак/не е присъщо за мен.Лошо си ме премерил.Която ръка ми е дала и ще получи.Аз съм човек който помага ,а не кой пречи.Преча на тия които са врагове на Пчелите и ако това ми е СЕРЕНЕТО блокниме отново,но тоя път докато си ти МОД.Аз винаги споделям това което мисля,а оня швепс в оная тема за Закона такъв ли е?Нека сме живи и здрави ,а ти прави което е най добре за теб.Знаеш винаги мога да ти призваня.
    п.п.Ако почнем да мислим по позитовно нещата ще станат по добри.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #482
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Не искам да се правя на омбутсман, но съм принуден.

    Мненията на Друмев са много смислени, но в шеговита форма.
    Някой не го разбирал! Това трябва да си бъде негов проблем.
    Аз Друмев го разбирам и защо трябва аз да се лишавам от информацията,
    споделена от Друмев, понеже някой не го бил разбирал?

    Това със швепса ми хареса Друмев, да знаеш. Е на швепса може да не му хареса много,
    ама кой го кара да връзва обувки и да се прави на швепс, за подхвърлени трохи от изгурелата шума.

  3. #483
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не искам да се правя на омбутсман, но съм принуден.

    Мненията на Друмев са много смислени, но в шеговита форма.
    Някой не го разбирал! Това трябва да си бъде негов проблем.
    Аз Друмев го разбирам и защо трябва аз да се лишавам от информацията,
    споделена от Друмев, понеже някой не го бил разбирал?

    Това със швепса ми хареса Друмев, да знаеш. Е на швепса може да не му хареса много,
    ама кой го кара да връзва обувки и да се прави на швепс, за подхвърлени трохи от изгурелата шума.


    Интересно е Бойко да ли ще уйдиса на ДПС все пак е тях възпитаник.ВМРОО-то заграбват БГ земите мога ако не вярва някой с документи да докажа.Трая си щото съм беден,но да знаете ще дойде моето време/да но не е ревулюция/що то първо през докторите ще мина...Не е ли малко нагло точно някакъв депутатин и някакъв дето се облагодетелства с договор за опашване да реди закона.Това не е ли конфликт на интереси.Оня дето ма прекръсти пък още е модернизатор.Язък за резила му.Г-н Матеев познавам вашия син и ми се вижда много кадърно момче.Не вярвам да искате да го вкарате в Новата работна група или с тия Бъкарджиеви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #484
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не искам да се правя на омбутсман, но съм принуден.

    Мненията на Друмев са много смислени, но в шеговита форма.
    Някой не го разбирал! Това трябва да си бъде негов проблем.
    Аз Друмев го разбирам и защо трябва аз да се лишавам от информацията,
    споделена от Друмев, понеже някой не го бил разбирал?

    Това със швепса ми хареса Друмев, да знаеш. Е на швепса може да не му хареса много,
    ама кой го кара да връзва обувки и да се прави на швепс, за подхвърлени трохи от изгурелата шума.
    Когато го вкарам в ред, ако успея, още повече ще го харесваш/те. И той дори ще се хареса, но това ще го разберем след време. От него зависи.

  5. #485
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...Не три още 5 дена нема ти се обадя Юда Изкариотски.
    е ти така го уплаши, че ще почне да пелтечи

  6. #486
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако ги пишеш нормално, то може и да има някаква истина, но докато се държиш като олигофрен и пишеш само тъпотии, то просто няма нищо в тях и всичко е само плява. Казах ти, дадох ти възможност, но ти продължаваш да ми СЕРЕШ на главата. В един момент ще натисна един бутон и до там. Не си мисли, че след това ще ми влизаш с разни акаунти. Като модератор виждам всичко, но просто си затварям очите. Това е последния път в който ти говоря приятелски и ти правя компромис.

    Това е доста крайно за положителна личност като Даката.Не искам да съм съдник или защитник на никой, но той определено не дразни, а разсмива в повечето случаи.

  7. #487
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Пиша с условността, че повечето възгледи съм си ги изградил от този форум и безбройните препратки от членовете му, както и няколко други книги. Не претендирам, че давам правилен съвет, тъй като опитът ми е нищожен, а и района съвсем различен.

    Препоръчвам на zx7r да не използва само една от майките си да увеличи бройките. Даже задължително да използва генетичния материал и от трите оцелели. Останах с впечатлението, че няма много пчелини в околността. Дори си мисля, че няма да лошо да допълни генетиката с още някоя майка от района. По този начин, оцелелите, ако са оцелели поради резистентност, ще наследят качествата си (най-важното в случая е резистентност към акара) и няма да се натрупат много вътрешно-родствени връзки, които неминуемо по-късно ще окажат негативно влияние.
    Роеви, свищеви или самосмяна, за мен, за сега няма много голямо значение, а също и за zx7r не би трябвало да има при това положение.
    При мен са така: най-силни са ми (6-7р ДБ кълбо при 5 оС) два от рояците, хванати 2017. На второ място ми е (5р ДБ при 5 оС) рояк, хванат 2018, а на 4-то, един безнадежден, който спасих август със свищева майка от материал от същия рояк от '18, сега пак на 5р ДБ.
    Всички споменати горе са на мрежа. По чертежите на Димитър Бонев.

    Иначе по темата, и при мен има такива с голям подмор. Изнасят в топлите дни. Даже май и в студа и в снега. Само тези от стария тип кошери с плътно дъно с клинове. Там и пчелите са много малко (2-3 мр). Предата година пак така намаляха, до минимум, а после направиха чудеса и акация. Чудя се дали това не си им е адет

    Хубава (малко размита) тема. Културни и интелегентни хора. Дори и провокаторите участват с идеята да помогнат

    Надявам се, че с нещо бах полезен.

  8. #488
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от reopru Виж публикацията
    Препоръчвам на zx7r да не използва само една от майките си да увеличи бройките. Даже задължително да използва генетичния материал и от трите оцелели. Останах с впечатлението, че няма много пчелини в околността. Дори си мисля, че няма да лошо да допълни генетиката с още някоя майка от района. По този начин, оцелелите, ако са оцелели поради резистентност, ще наследят качествата си (най-важното в случая е резистентност към акара) и няма да се натрупат много вътрешно-родствени връзки, които неминуемо по-късно ще окажат негативно влияние.
    ... Хубава (малко размита) тема. Културни и интелегентни хора. Дори и провокаторите участват с идеята да помогнат ..
    Благодаря на всички за съветите! Нивото във форума наистина е много високо и се радвам, че може да се черпи толкова разнообразна информация. Не спирам да се удивявам, колко различни практики и подходи могат да водят до желаните резултати. Дума да няма, пчеларите сме голяма работа (без ненужна скромност заставам до вас), много комбинативни, с развити управленски качества и винаги с мисъл за утрешния ден. Личи си, че сме взели много от пчелите и то не само мед Крайно време е да установим закон, че само пчелари могат да заемат ръководни постове в държата.
    Та, вчера пристигнах на пчелина, а утре ще е хубаво времето и на всички ще им подложа по един магазин с мед. Хем ще ги повдигна малко по-далеч от мрежата, хем ще имат и занимавка през топлите дни. Във всеки магазин мисля да заредя 5 медни и 5 празни пити, през една, а след 15-20 дни ще ги погледна, да видя докъде са я докарали.
    Хайде да идва пролетта вече, че ми зажадняха очите за зеленина и живот.
    Ето едно клипче на пчелина от изминалото лято
    https://youtu.be/awSszy0B9ro

  9. #489
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Семействата вече са две...Днес, разгледах всички загинали обстойно и това, което видях, никак не ми хареса. Не зная, дали акара е с най-голям принос, но ноземата се вихри в пълна сила. Всички загинали пчели са с разстройство. При притискане на коремчето излиза светло до тъмно кафява течност. На някои от кошерите има диарични петна и по рамките и по питите, но на други няма видими признаци, но и там пчелите са в същото положение. Не зная, откъде го прихванах това, обаче аз съм причината да плъзне заразата из целия пчелин, тъй като като щедро ги подхранвах с мед от 2-3 кошера. Отделно и поилката беше в гомяма близост, а на нея се събираха много чужди пчели. Като добавим и това, че не третирах с нищо, нито дори профилактирах за нозема и ети го резултата.
    Дано не съм прав, но няма да изляза с живи семейства от тази зима. Напролет обгарям и претопявам всичко и започвам отначало с една или две отводки. Амин!
    IMG_20190209_143104-1280x960.jpg
    IMG_20190209_141932-1280x960.jpg
    IMG_20190209_140941-1280x960.jpg
    IMG_20190209_134723-960x1280.jpg
    IMG_20190209_135040-1280x960.jpg

  10. #490
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За мен е акар ако не ме лъже окото на 2 пчели го виждам.В средата най добре се вижда на една пчела акара.На 3 часа също се вижда.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 49 от 62 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •