Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 62 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 620
  1. #331
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Май ще лягам то постовете ти трябва ги тегля с ченгел.
    Няма за какво да се закача. По - горе питах нещо, но така или иначе не получих някакъв смислен отговор, а само "песни" от твоя си репертоар.

  2. #332
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    При по топло в кошера се образува повече влага а влагата води до охлаждане на пчелите а те да се стоплят трябва да ядът повече мед.
    Значи пак се стига до охлаждането, без значение как се получава - захлаждане, вятър, овлажняване.

  3. #333
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Значи пак се стига до охлаждането, без значение как се получава - захлаждане, вятър, овлажняване.

    Ама аз си държа на капачетата ти кот и да искаш да ми думаш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #334
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ама аз си държа на капачетата ти кот и да искаш да ми думаш.
    "Големият майстор прави все повече и повече, като влага все по-малко усилия. В крайна сметка, той прави всичко, без да прави нищо." - Лао Дзъ, Тао Те Чинг.

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Обръщам се до Уважемите светила искам да попитам нещо когато горната прелка е отворена има ли прекомерна влага в кошера, под прекомерна разбирам такава в която пчелите се мокрят питите с перга мухлясват и меда прокисва, тоест такава която е проблем а то че не можем да се отървем от влагата то е ясно като бял ден.

  6. #336
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Обръщам се до Уважемите светила искам да попитам нещо когато горната прелка е отворена има ли прекомерна влага в кошера, под прекомерна разбирам такава в която пчелите се мокрят питите с перга мухлясват и меда прокисва, тоест такава която е проблем а то че не можем да се отървем от влагата то е ясно като бял ден.
    Аз не съм светило, но да кажа няколко думи, след като питаш така учтиво.
    В зависимост в какво състояние е семейството/развитие, пило/ и съответно външна температура е възможно силно овлажняване/къпане. Демек много пило, много ниска температура и съответно малка прелка, макар и горна.

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз не съм светило, но да кажа няколко думи, след като питаш така учтиво.
    В зависимост в какво състояние е семейството/развитие, пило/ и съответно външна температура е възможно силно овлажняване/къпане. Демек много пило, много ниска температура и съответно малка прелка, макар и горна.
    Благодаря!
    Да разбирам, че горе описаните условия са особено рядко срещано явление или съм в заблуда, въпроса ми е продиктуван от любознателност и жажда за трупане за знания все пак по добре както казват мъдрите да ги трупаме на чужд гръб не на наш.
    От ден на ден стремежа ми е към така нареченото лениво пчеларство за намаляване на себестойността на продукцията интезивното пчеларство си е за професионалистите.Та ще си позволя малко копиране по памет на мастера в това течение на тази дивна наука наречена лениво пчеларство
    Например горна прелка:
    1.Не косиш тревата.
    2.Не ринеш сняг
    3.Мишките не са проблем /няма мишепредпазители
    4.Горна вентилация лятото
    5.През зимата подмора не може да запуши достъпа до околната среда
    6.Евтино затваряне може и с подръчни средства
    7.Кошера е по ниско няма ми трябва да се дигам на пръсти да слагам магазините ако съм по нисичък / по удобно е
    8.По нисък кошер по малко го брулят ветровете и другите стихии
    9.По малък конденз
    10.По сериозна защита от оси, стършели опосуми и всякакви други гадове.

  8. #338
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз не съм светило, но да кажа няколко думи, след като питаш така учтиво.
    В зависимост в какво състояние е семейството/развитие, пило/ и съответно външна температура е възможно силно овлажняване/къпане. Демек много пило, много ниска температура и съответно малка прелка, макар и горна.

    Е пак опря до капачетата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #339
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е пак опря до капачетата.
    Какви капачета бе Друмевски на суха запечатка или на мокра.
    Друмевски може ли да те питам теб понеже си стар лисунгер как може да смениме една стара плодникова рамка с нова без восъчна основа и без тел.Тоест без пари.

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Теорията за температурата около кълбото и мрежестите дъна е измислена от търговците на -допълващ фураж, пити, погачи и тем подобни. Слагаш мрежа и почваш с питките от октомври, бизнеса не само върви, ами лети.
    Като го четох, освен гола теория, имаше и сметки, подкрепени с цитати оттук-оттам. В този форум е, но не ми се търси къде е точно из темите. Беше сметнато, че при излъчвана топлинна мощност на кълбото да речем 5 W, топлообменът през стените на кошера е в пъти повече, следователно не може да се очаква повишение на температурата на вътрекошерния въздух. Освен това, този въздух трябва и да се обменя непрекъснато, защото изразходването на мед /гориво/ означава нужда от нови и нови порции кислород. Оттам и извода, че кълбото само по себе си в студовете е кошер, сандъка служи само да не го вали дъжд /сняг/ и да не го духа вятъра. Е, като почне пролетното развитие, тогава друга работа - топлоизолация си трябва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 34 от 62 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •