Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 62 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 620
  1. #291
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от plevenatc Виж публикацията
    Парцалчето е върху хранилката и закрива отвора на махнатото малко капаче. Виждал съм да слагат нещо за изолация в/у хранилката ,за да не се губи топлина.
    Има момент,когато махам изолацията,за да може срещата на топлото със студеното да е точно там.

  2. #292
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А дали е от найлона?Винаги е имало смърт и без найлон.
    Така е. За мен извода е от тазгодишните загуби е найлона , който провокира отглеждане на пило и от там - СМЪРТ.

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от plevenatc Виж публикацията
    Повече от 10г. целогодишно съм с найлон и нямам проблеми. Таванката с хранилката не залепва и я вдигам без да ги безпокоя излишно. Найлона подменям задължително след зазимяване,за да е чист и прозрачен, и да следя какво става в кошера зиме и пролет без да откривам рамките. За да няма конденз, прорязвам отвор под входа на хранилката. След като направят зимното кълбо махам малкото капаче на хранилката и слагам върху нея парцал /ако се сложи по-рано го заклейват/. Така хем излиза влагата,хем не и става течение. Зиме само като се повдигне капака и се види, че е мокър над хранилката,значи е жив. А от големината на петното си правиш извод за състоянието - слаб,силен,активен и др. По-лесно слагам подхранката - виждам къде са пчелите и те не са се хванали за таванката / иначе трябва да ги сметеш, за да не се мачкат/.Найлона не е грешка,ако се използва правилно.Не виждам смисъл от поставяне на парцал под найлона,койтода попива част от конденза.
    Моя метод е много по лесен. Една мултифункционална табла, не се разправям да изрязвам найлон всяка година да му изрязвам отвори да не умре кошера от конденз и.т.н.
    Август ги зазимявам с по 12-15кг. мед не безпокоя излишно кошерите до януари. В началото на януари когато кълбата са още на долу слагам с лекота една питка без да се налага да пуша или да ги бутам от таблите, слагам на питката едно парче пат и обръщам таблата. Март махам плика от питката и си обръщам таблата. Няма мухъл няма влага всичко е бяло и чисто да ти е кеф да гледаш кошера. До сега за 5 години нямам загинал основен кошер.

  4. #294
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Моя метод е много по лесен. Една мултифункционална табла, не се разправям да изрязвам найлон всяка година да му изрязвам отвори да не умре кошера от конденз и.т.н.
    Август ги зазимявам с по 12-15кг. мед не безпокоя излишно кошерите до януари. В началото на януари когато кълбата са още на долу слагам с лекота една питка без да се налага да пуша или да ги бутам от таблите, слагам на питката едно парче пат и обръщам таблата. Март махам плика от питката и си обръщам таблата. Няма мухъл няма влага всичко е бяло и чисто да ти е кеф да гледаш кошера. До сега за 5 години нямам загинал основен кошер.
    Браво! Това е начина за правилно презимуване.

  5. #295
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    Браво! Това е начина за правилно презимуване.
    Има много начини, това е моя колко е правилен не зная но такива са ми разбиранията и така работя.

  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Матеев беше сметнал някъде, че топлинните загуби през стените на кошера са повече от топлината, генерирана сумарно от кълбото през студените месеци. Тоест, и да го завиваме, и да не го завиваме, температурата в пространството около кълбото ще е все една и съща, почти равна на външната температура. Единственото важно според мен в такъв случай е да не става течение, което допълнително простудява кълбото. Както и да може да се отделя влагата нанякъде. Това по логика, ама по клиповете тия на север /Канада/ ги опаковат в едни черни кашони от пластмаса, как се проветряват, не ми е ясно. Изобщо, логиката говори едно, всички правят друго. Иди, че разбери.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #297
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Матеев беше сметнал някъде, че топлинните загуби през стените на кошера са повече от топлината, генерирана сумарно от кълбото през студените месеци. Тоест, и да го завиваме, и да не го завиваме, температурата в пространството около кълбото ще е все една и съща, почти равна на външната температура. Единственото важно според мен в такъв случай е да не става течение, което допълнително простудява кълбото. Както и да може да се отделя влагата нанякъде. Това по логика, ама по клиповете тия на север /Канада/ ги опаковат в едни черни кашони от пластмаса, как се проветряват, не ми е ясно. Изобщо, логиката говори едно, всички правят друго. Иди, че разбери.
    Те имат горни входове, за да излиза влажния въздух. И моите са с найлон над рамките и капак отгоре. Всички имат горни входове и няма конденз по найлона.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	кошерче.png
Прегледи:      185
Размер:	563.0 KB
ID:	9864

  8. #298
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Матеев беше сметнал някъде, че топлинните загуби през стените на кошера са повече от топлината, генерирана сумарно от кълбото през студените месеци. Тоест, и да го завиваме, и да не го завиваме, температурата в пространството около кълбото ще е все една и съща, почти равна на външната температура. Единственото важно според мен в такъв случай е да не става течение, което допълнително простудява кълбото. Както и да може да се отделя влагата нанякъде. Това по логика, ама по клиповете тия на север /Канада/ ги опаковат в едни черни кашони от пластмаса, как се проветряват, не ми е ясно. Изобщо, логиката говори едно, всички правят друго. Иди, че разбери.
    Не знам какво е сметнал,но парцаля го заклеймосват а найлона не.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #299
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Матеев беше сметнал някъде, че топлинните загуби през стените на кошера са повече от топлината, генерирана сумарно от кълбото през студените месеци. Тоест, и да го завиваме, и да не го завиваме, температурата в пространството около кълбото ще е все една и съща, почти равна на външната температура. Единственото важно според мен в такъв случай е да не става течение, което допълнително простудява кълбото. Както и да може да се отделя влагата нанякъде. Това по логика, ама по клиповете тия на север /Канада/ ги опаковат в едни черни кашони от пластмаса, как се проветряват, не ми е ясно. Изобщо, логиката говори едно, всички правят друго. Иди, че разбери.
    Трудно ми е да го разбера!Когато,на съседите печките не горят,в моя апартамент е нужно да изгоря двойно по-вече дърва,за да стане около печката 20 градуса!

  10. #300
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Трудно ми е да го разбера!Когато,на съседите печките не горят,в моя апартамент е нужно да изгоря двойно по-вече дърва,за да стане около печката 20 градуса!
    Теорията за температурата около кълбото и мрежестите дъна е измислена от търговците на -допълващ фураж, пити, погачи и тем подобни. Слагаш мрежа и почваш с питките от октомври, бизнеса не само върви, ами лети.

 

 
Страница 30 от 62 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •