Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 62 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 620
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Че той жив умрел бре.

    Ама жив.От една капачка от буркань август съм го направил до това дередже.Ако е вирус колегата дано чете дето ми ги остави така.
    п.п.Ама колко съм и гаден аз чак не мога се търпя?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #282
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Той Друмев не може да си ги стопли, че ти. Тя мисълта му идва три дни след като е пуснал поста.

    Мисълта ми идва бърже ама тия деца се люпят на 21 ден освен тия с бледоликия акар.Докато го измисля и тя ореховата шума изсъхнала.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    Никога повече 'лайнон'. За първа и последна зима. Пило и смърт !?!

    А дали е от найлона?Винаги е имало смърт и без найлон.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #284
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Чета всичко аз, даже мисля да организирам фен-група на колегата Друмев, макар, че понякога трудно стоплям някои постове, като тия за ореховата шума - каква беше тая изсъхналата шума, дето толкова много я споменаваш - тъй и не мога да зацепя за кво иде реч,...ама си мълча и не питам.


    Мълчанието е злато,а питането е знания.Ама по добрия вариянт правиш,че Барков е на работа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #285
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Трета година съм с найлон.Преди бях със зебло(от кафени чували).Впечатленията са ми ,че влага има в отделни кошери както преди със зеблото,така и сега с найлоните. Както и на кошери с изцяло отворено дъно,така и с плътно затворено.Така и не намирам зависимост за това в кои се появява и в кои не. Само мога да предполагам,че тези с влагата са по-активни семейства отглеждащи пило!
    Само да допълня,че нямам загинало семейство заради влага....или поне не съм забелязъл!

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Найлона е е голяма работа не се заблуждавайте само да знаеш как да го използваш.Пак погледни клипа и виж моя как го слагам.
    Моето мнение е че ти си заблуден, но както се казва 1000 пчелари 1000 методи на работа
    Видях как го слагаш, плат да обира влагата и разстояние да излиза конденза, с него и без него все едно, но това си е мнение за мен не искам да критикувам. Аз за 5 години съм видял че колкото по вече свеж въздух и по малко опаковане по добре.

  7. #287
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    8
    Повече от 10г. целогодишно съм с найлон и нямам проблеми. Таванката с хранилката не залепва и я вдигам без да ги безпокоя излишно. Найлона подменям задължително след зазимяване,за да е чист и прозрачен, и да следя какво става в кошера зиме и пролет без да откривам рамките. За да няма конденз, прорязвам отвор под входа на хранилката. След като направят зимното кълбо махам малкото капаче на хранилката и слагам върху нея парцал /ако се сложи по-рано го заклейват/. Така хем излиза влагата,хем не и става течение. Зиме само като се повдигне капака и се види, че е мокър над хранилката,значи е жив. А от големината на петното си правиш извод за състоянието - слаб,силен,активен и др. По-лесно слагам подхранката - виждам къде са пчелите и те не са се хванали за таванката / иначе трябва да ги сметеш, за да не се мачкат/.Найлона не е грешка,ако се използва правилно.Не виждам смисъл от поставяне на парцал под найлона,койтода попива част от конденза.

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Първият път когато ползвах найлон и на мен отвора ми беше точно като твоя голям колкото 5ст от старите.Не видях много разлика със минали години смъртноста ми беше почти една и съща.Тая година пробвам по тоя начин и то само заради хранилката.Много колеги не са съгласни отвора да е от тая страна и може да са прави, но на мен така ми говорят звездите да го поставям така.Това за парцалчето в хранилката твое творение ли е или някой ти го е казал?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #289
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    8
    Парцалчето е върху хранилката и закрива отвора на махнатото малко капаче. Виждал съм да слагат нещо за изолация в/у хранилката ,за да не се губи топлина.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от plevenatc Виж публикацията
    Парцалчето е върху хранилката и закрива отвора на махнатото малко капаче. Виждал съм да слагат нещо за изолация в/у хранилката ,за да не се губи топлина.


    Да,разбрахте много добре.И аз така правя парцалчето ми е вълнено.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 29 от 62 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •