Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 62 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 620
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Че защо да не оспорваш?
    Ами няма смисъл, ето само за пет минути сме 2 на 1. Предавам се.

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами няма смисъл, ето само за пет минути сме 2 на 1. Предавам се.
    Ааа, няма да се оправдаваш, предполагам с мен! Аз си устоявам моето мнение, не съм ни от единия, ни от другия, просто подкрепям мнение, което е правдоподобно според моя мироглед, колкото и да изкривен.

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ааа, няма да се оправдаваш, предполагам с мен! Аз си устоявам моето мнение, не съм ни от единия, ни от другия, просто подкрепям мнение, което е правдоподобно според моя мироглед, колкото и да изкривен.
    Като писа за мирогледа, мислех че моя е изкривен. Ма може и да не съм сам.

  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Като писа за мирогледа, мислех че моя е изкривен. Ма може и да не съм сам.
    Стига се бъзика! Достатъчно интелигентен си, да разбереш, какво исках да кажа. А и още нещо ще изрека: Мязате си с мода по начина на изразяване тук, тъй че...не ме бутай по между ви. А може и аз сам да се турям, щото от време на време не схващам иронията ви.

  5. #225
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    То ако ви се явят от Странджата, ще ви изправят мирогледа и на двамата ама.. . Поне да има повече да чисти мода

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Стига се бъзика! Достатъчно интелигентен си, да разбереш, какво исках да кажа. А и още нещо ще изрека: Мязате си с мода по начина на изразяване тук, тъй че...не ме бутай по между ви. А може и аз сам да се турям, щото от време на време не схващам иронията ви.
    Не се бъзикам. С мода може и да си мязаме, Матеев щеше да ни гони комплект едно време. И ти не ни харесваше много тогава, ама виж как се променят нещата. Сега сме си дружки.

  7. #227
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Претапяйте и обгаряйте до черно. Всички пити които са били в кошера. Дори и новоизградени. Дори си мисля, че това не е нозема.
    Трендафиле, за огъня е така, но в кои случай е допустимо и може да се дезинфекцира с оцетна киселина? Конкретно визирам дали е допустимо при двете ноземи и вирусите?
    При мен положението е същото - от 11 отводки към момента останаха 3. Нови кошери ДБ, изцяло открити дъна, третирани с Hive clean и ОК през Октомври. За нозема пропуснах, може би подцених проблема...рамките изглеждат чисти, но разбирам, че при Цераната в много случаи липсват диарични петна. Храна имаха предостатъчно, по-силните ги зазимих с по един магазин отгоре, на останлите сложих питки още от Октомври. За съжеление най-силните паднаха в боя първи. Масов подмор през Декември, а два от кошерите бяха абсолютно празни.
    Изпратих проби на проф. Вълчовски и скоро очаквам резултатите, за което ще пиша допълнително. Трудно е с градежа първата година, затова се надявах, ако мога да си помогна с вече изградените пити, но не бих рискувал излишно и ако трябва ще горя. Дано поне един се окаже резистентен и оцелее, за да ги развъдя отново, а още по-добре ще е причината за тази смъртност да е моя грешка и да не се окаже епидемия...

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ти ги пушеше нали ако не греша?
    Да, еднократно с амитраз, като реша, че са приключили с пилото.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Всички поразени кошери бяха от една редица,нали?
    Да, една редица бяха.
    В 4-5 от кошерите имаше осрани рамки, в останалите не.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Трендафиле, за огъня е така, но в кои случай е допустимо и може да се дезинфекцира с оцетна киселина? Конкретно визирам дали е допустимо при двете ноземи и вирусите?
    При мен положението е същото - от 11 отводки към момента останаха 3. Нови кошери ДБ, изцяло открити дъна, третирани с Hive clean и ОК през Октомври. За нозема пропуснах, може би подцених проблема...рамките изглеждат чисти, но разбирам, че при Цераната в много случаи липсват диарични петна. Храна имаха предостатъчно, по-силните ги зазимих с по един магазин отгоре, на останлите сложих питки още от Октомври. За съжеление най-силните паднаха в боя първи. Масов подмор през Декември, а два от кошерите бяха абсолютно празни.
    Изпратих проби на проф. Вълчовски и скоро очаквам резултатите, за което ще пиша допълнително. Трудно е с градежа първата година, затова се надявах, ако мога да си помогна с вече изградените пити, но не бих рискувал излишно и ако трябва ще горя. Дано поне един се окаже резистентен и оцелее, за да ги развъдя отново, а още по-добре ще е причината за тази смъртност да е моя грешка и да не се окаже епидемия...
    А случайно да прати перга и восък за проби?

  10. #230
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Не съм... Разбрах те.

 

 
Страница 23 от 62 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •