Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 62 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 620
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Амитраз или Тактик което се ползва при кучета и други животни за външни паразити е едно и също. Наистина както си констатирал и ти втория път е било излишно да пушиш със него. Толкова е силен че и след еднократна употреба всичко пада. Като цяло няма безвредна химия но амитраза е от най тежките. Аз не бих го ползвал но все пак всеки си преценя
    То всички препарати са на основата на амитраз и камуфос другия вариант био. За мен камуфоса е много по силен но и много по вреден, там умират и младите пчели и се разпада след години докато амитраза няколко месеца. Аз съм ползвал 2014 супер стрип защото ножа беше опрял до кокала. И видях за какво става въпрос и се надявам повече да не се налага да ползвам тази силна химия. От тогава ползвам предимно ОК и съм много доволен.

  2. #132
    Ник няма безвредна химия, дори ОК не е толкова безвредна. В случая трябва да избираме между по малкото зло
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #133
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    То всички препарати са на основата на амитраз и камуфос другия вариант био.
    При този мор се набляга на амитраз и кумафос, а БИО-то с какво ли се спасяват?

  4. #134
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Ник няма безвредна химия, дори ОК не е толкова безвредна. В случая трябва да избираме между по малкото зло
    аз използвам ОК чрез накапване и тимол с газовата пушалка. Нали казват че ОК се извличала от листата на цвеклото (ако не греша) даже я има в мн. малки количества в меда. За това мисля че една от най-безвредните.

  5. #135
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    2012г.и 2016г. ме занули акара,понеже използвах варостоп или варотом плюс пробиотици.И миналата и тази вече с тактик третирах.Повече не си правя екперименти и още се въстановявам.Тактика се разпада след 6 месеца,и не е в наличност в меда който остава за зимуване.За восъка не знам как е .

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    При този мор се набляга на амитраз и кумафос, а БИО-то с какво ли се спасяват?
    Питай оня дето те е турил пръста за брата.Той е по Мексикански,Арженски,Къпър ски и др.БИО рецепти.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Ник няма безвредна химия, дори ОК не е толкова безвредна. В случая трябва да избираме между по малкото зло
    Напълно съм съгласен, нали трябва да убива акара. Нещо което убива е вредно и трябва всичко да се ползва умерено. И да, всеки сам си преценява какво да прави. Аз се опитвам да избягвам химия, но ако видя че има много акари няма да се поколебая да използвам, защото умрелия кошер не е приятна гледка нито за окото нито за джоба!

  8. #138
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Още един загина. От прегледа , както предполагах установих - ПИЛО/под микроскопа в стомахчетата имаше прашец/. Потова време пило ?!? Малко са позацапали питите, но това е логично.pit1.jpgpit 2.jpgmat.jpgМайката е от 2018г. Проблемът е с кошерите , които им сложих найлон /за първи път в моето пчеларстване/. Дали това е причината за гибелта им?

  9. #139
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Картинката е същата както и при мен от преди години. Лошо и ще става още по - лошо. А зимата започва от днес.

  10. #140
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Да.До сега тепературите бяха относително високи.Не сдупчи ли с игла найлона,поне в предния край?

 

 
Страница 14 от 62 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •