Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 62 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 620
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Лоша ли е комбинацията?
    Ами амитраза е забранен.
    Има доста други методи и препарати за борба с кърлежа.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от manolibo Виж публикацията
    Пчелите си стоят на кълбо имат си храна а под кълбото е подмора.При мен беше суша цяло лято авгъст началото пилото почти го нямаше и късно усетих това.Веднага започнах да подхранвам и пилото си тръгна нормално имаше до края на септември ои няколко рамки с пило.А каква трябва да е дозата за О.К. на повечето места я дават така.
    По принцип подразбирам че ОК си я ползвал като накапване най често се използва 35гр. на 1л. сироп 1:1 захар вода (това е 625мл.Дестилирана вода и 625гр. захар) хубаво е да се накапе както си го направил късно на есен в период без пило с температура над 5градуса и с висока влажност на въздуха.Варостопа е след пашата действа контактно и седи 42дни за да хване 2 цикъла на пчелите.
    Пчелите за да правят пило след пашата трябва да са с добра майка да има запас в кошера от 5-6кг. да има прашец или перга , вода и нектар и разбира се работна ръка. Ако не е имало паша може би е трябвало да се започне с подхранване от юли желателно със сироп за да се симулира паша.Семейството за да влезе в зимата трябва да е около 15 000 хил. или около 6 рамки ДБ.покритие (може и по малко може и повече ама по силно май е по добре) но този пчели е хубаво да не са кърмили или преработвали нектар или сироп.Ако се предположи че една рамка ДБ е около 8-9хил.килийки то за зимата ни трябват поне три рамки с пило защото имаме меден венец или казано за минимума от 15 000хил зимни пчели ни трябват около 3 рамки ДБ с венеца приблизително. Ако подмора е от летни пчели то няма какво да направиш те така или иначе няма да изимят.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav1985vk Виж публикацията
    Ами амитраза е забранен.
    Има доста други методи и препарати за борба с кърлежа.
    Защо пък го продават!

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо , не четеш момче ?

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Защо пък го продават!
    Това че го продават, не означава че трябва да го купуваме.
    Този пост е редактиран от borislav1985vk; 06.01.2017 в 08:22.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от borislav1985vk Виж публикацията
    Аз от много съвети от уж добри пчелари изгубих 4г., и миналата започнах абсолютно на чисто.
    Борка аз акъл и съвети не давам защото, ами защото за едно и също нещо в пчеларството има няколко противоположни мнения и то не е от кой да е. Казват трябва практика ама за практика трябва теория иначе си седиш на едно ниво.
    Моето мнение е че пчелното с-во трябва да се разглежда като биологична единица и нещо много важно (много хора не обръщат внимание) тази единица спрямо външните условия и вътрешните се променя биологически тоест едни жлези закърняват други се развиват изменя се продължителността на живота (и от там и броя на населението и респективно медосбора) и т.н. отделно в зависимост възрастта на пчелата имаме подобно нормално биологично изменение.В борбата с Вароа също трябва да се знае не само как действа лекарството но и биологията на Вароа и пчелите. Друго важно нещо е пашата около пчелина и климатичната обстановка за да може своенвременно да реагираме с една или друга корекция от наша страна като например броя на пчелите в пч. с-во и съотношението спрямо пилото и прочие като майката и тренда на яйцеснасянето и т.н.
    Има и други неща но за тези първо е теорията и после практиката.

    П.П. Така го написах че и аз не се разбирам, ама както казва бат Пепи учене му е майката и после прилагане практически без да се увличаме много много по разни супер технологии, оборудване и други атрибути от висшия пилотаж разбира се ако сме любители при крупните пчелари е друга работа.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Колега Георги 1974,напълно съм съгласенс теб. Ако хората които слушах бяха с твоето мислене сега можеше да съм с едно стъпало по нагоре в пчеларския занаят,но добрите резултати се постигат по трудния начин. За себе си знам че има много да уча, но знам и че има хора които не искат да възприемат доказани работещи неща и си мислят че са много добри пчелари.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Борка , опитът учи .
    Желая ти , здраве и успех .

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav1985vk Виж публикацията
    Това че го продават, не означава че трябва да го купуваме. Може и да не съм прав, но подозирам че някой от когото се учиш ти казва че амитраза е супер. Ако е така бих те посъветвал да подбираш съветите както и информацията която получаваш от тук от там. В този форум има доста полезна информация. Аз от много съвети от уж добри пчелари изгубих 4г., и миналата започнах абсолютно на чисто.
    По интернета прочетох,че наистина е бил забранен.Дали съм ги увредил пчелите?На пролет ще заложа само на строителната рамка.Имам изградени търтееви пити,ще ги поставя още в началото на пролетта с цел акарите в началото на размножаването си да са избити.Пчелите съм ги взел миналата пролет,но ще се науча.Мерси на всички и за много години с много пчели!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav1985vk Виж публикацията
    Това че го продават, не означава че трябва да го купуваме. Може и да не съм прав, но подозирам че някой от когото се учиш ти казва че амитраза е супер. Ако е така бих те посъветвал да подбираш съветите както и информацията която получаваш от тук от там. В този форум има доста полезна информация. Аз от много съвети от уж добри пчелари изгубих 4г., и миналата започнах абсолютно на чисто.
    Много баби, хилаво бебе.

 

 
Страница 3 от 62 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •