Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско

    Как трябва да се работи на пчелина през зимата

    На пчелина ми има драки,които трябва да ги изкореня.Дали удара от кирката ще ги безпокои?

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Копай смело и поливай с горено масло

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Еее станахме като БГмама вече големи лигавщини

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    През зимата спокойствието на семействата е един от най-важните фактори,за това някой по опитен пчелар мисля,че ще ме разбере!

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не ти ли е студено сега да работиш навън. Аз имам да разчиствам още в моето местенце, ама ще чакам Март. Да позатопли времето и да позасъхне(ако вали до тогава). Аз спокойствието го разбирам така- да не се пипат кошерите зимата, да не се почукват, да не се отварят, да не се местят и т.н. (излишно). А пък ако сечеш 1 дърво на 3 или 5 метра от кошера, не мисля, че ще е голямо безпокойство.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Ако имаш моторна коса с диск ,остави ги за на пролет и ако избият пръскай с нафта или масло

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Миналата зима ги минах с косачка,но не помогна.Неща да ползвам и препарати.Ще си купя един по здрав сап за кирката и ето ти работа през почивните дни

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колега , аз преди две години направих следното нещо.Закупих си от агро-аптеката препаратът НАСА и третирах с ударна доза два пъти по голяма от нормалната/това по съвет на агрономката която продава там/.Трябва да има листна маса понеже препаратът се усвоява от листата.Всичките салкъмчета които бяха избили около оградата изсъхнаха и после ги изчистих с правата лопата.Ако искаш пробвай и това.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Мерси колега,ще го пробвам след зимата.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Колега , аз преди две години направих следното нещо.Закупих си от агро-аптеката препаратът НАСА и третирах с ударна доза два пъти по голяма от нормалната/това по съвет на агрономката която продава там/.Трябва да има листна маса понеже препаратът се усвоява от листата.Всичките салкъмчета които бяха избили около оградата изсъхнаха и после ги изчистих с правата лопата.Ако искаш пробвай и това.
    Наса е търговското име под което Агрия продават Глифозат ( Раундъп ) . Та всеки препарат с това активно вещество става .

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •