Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 69
  1. #51
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Това е интересно твърдение. Така изказано означава че всъшност не перфектният/качествен/ ти мед връща клиентите при теб, а твоя имидж които си изградил като мнение на околните за теб. И това е основата на продажбите ти. Каеството и опаковката (етекирането) вече са малко по второстепенни... Казано по друг начин има кръг от клиенти на които принципно можеш д предложиш и мед в кофичка от кисело мляко и те пак ще го купят, като решението им няма да се гради на опаковката, а на това което знаят за теб и твоя продукт...

    Не се обиждай но ми напомняш на един познат които понякога точно като теб се запъва като магаре на баир и край ....
    Ха, ха....точно заради имиджа си няма да позволя да го продавам в друго освен в буркан, камо ли в кофичка от кисело мляко. Към част от имиджа ми се добавя и меда който продавам. По този начин хората разбират, че никога няма да постъпя тарикатски с тях. Няма да продавам продукт който те ще дават на децата си, а продукт който аз давам и на моите. За мен всичките клиенти са еднакви. Министър Лукарски е ял мед именно от такъв буркан - без етикет. Метачката от улицата - също. А това, че устоявам принципите си и не ахкам на чуждите постижения не значи, че съм се запънал като магаре на баир. А ти на същия принцип може да си сложиш красивите етикети на кофички от кисело мляко и да си го продаваш. Кой ще ти гледа кофичката, освен красивия етикет?

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Във връзка с темата като пример ще ви разкажа за едно мое пазаруване в селския магазин от преди 3-4 дена. Става въпрос за това как взех РЕШЕНИЕ какви точно "натурални" сокове да си купя за вечерната ракия. Понеже пазаруваме рядко, затова всяко едно пазаруване е напълване на багажника с провизии поне за 2-3 седмици. От натуралните сокове бях решил да купя цяла една кошничка (10-12 опаковки). И ето какво направих:

    1. Застанах пред рафтовете и хвърлих БЪРЗ ПОГЛЕД. Натурални сокове имаше на 2 рафта с обща дължина над 3 метра, разположени поне на 4-5 етажа (от земята чак до над нивото на очите ми).
    2. НЕ СИ СПОМНЯМ колко вида (марки) сокове имаше. Може да са били 2 марки или 5-6 марки. Просто не помня, което означава, че НЕ МЕ Е ИНТЕРЕСУВАЛО.
    3. Започнах да пълня кошничката, но БЪРЗАХ, защото много взе да натежава.
    4. Пълнех я от рафтовете НА НИВОТО НА ГЪРДИТЕ (очите, ръцете), защото ме мързеше да се навеждам или да се протягам нависоко.
    5. За всяка взета кутия отделях не повече от 1-2 секунди, като основно ГЛЕДАХ СНИМКИТЕ НА КУТИЯТА. Там, където плода беше нарязан на парчета, изглеждаше по-вкусен от аналозите на други производители със снимки на цели продове. Като цяло АЗ КУПУВАХ КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ.
    6. Цените въобще не ги погледнах, защото ми беше ясно, че и да има някаква разлика, тя ще е минимална.
    7. За качество, вкус, цвят или аромат ВЪОБЩЕ НЕ СИ МИСЛЕХ, защото в съзнанието ми всички сокове бяха от един дол дренки - натъпкани с химия, оцветители, овкусители и всякакви други бъркочи. Просто търсех РАЗНООБРАЗИЕ и нищо повече.

    И така.......
    Аз уж умния Homo Sapiens отидох в магазина за натурални сокове, но всъщност си купих КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ ОТ СРЕДНИТЕ РАФТОВЕ, без да се интересувам от марка, модел, цена, качество или всякакви други търговски измислици или залъгалки.

    Когато плащах на касата, продавачката извади отнякъде и ми подари две простосмъртни стъклени купички с надпис Cappy, защото имало било някаква промоция и 4 от соковете ми се оказаха Cappy. Ей това вече го запомних, още повече че и жена ми у дома ме попита какви са тези купички. Иначе бяха напълно посредствени купички, струващи жълти стотинки, но на тях има надпис Cappy и самият факт на подаръка ни впечатли и двамата. Жена ми не ги изхвърли, а ги подреди в шкафа с чиниите.

    И сега вижте какво ще направи уж умния Homo Sapiens, когато следващия път отиде в магазина. Въпреки че парите не го интересуват и че на майтап може да купи целия магазин поне 100 пъти, "умния" Homo Sapiens следващия път ще напълни кошничката си само със сиропи Capppy. То тогава сигурно вече няма да има и купички за подарък, но това няма значение. Важното е, че думичката Cappy се е запечатала в съзнанието му и към нея вече има прикрепени ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ.

    Историята е съвсем истинска, и се явява доказателство как умни хора вземат НЕЛОГИЧНИ РЕШЕНИЯ по време на покупките си в магазина. Факторите, които влияят на тези решения, нямат нищо общо с качеството на продукта или с неговата цена. Единствените сериозни фактори бяха цветните снимки и това, че соковете бяха разположени на удобен за вземане рафт. Сериозен фактор се оказа и направения подарък не заради стойноста му, а заради приятната изненада.
    Недей да съдиш за другите по себе си!
    Ти не си в нормалната таргет категория. Ти си от така наречените изключения, както и аз. Поведението на средностатистическият клиент е коренно различно от твоето и моето. И липсващото на БЪЛГАРСКИЯТ клиент е нещо много сериозно. Нарича се потребителска култура!

  3. #53
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Недей да съдиш за другите по себе си!
    Ти не си в нормалната таргет категория. Ти си от така наречените изключения, както и аз. Поведението на средностатистическият клиент е коренно различно от твоето и моето. И липсващото на БЪЛГАРСКИЯТ клиент е нещо много сериозно. Нарича се потребителска култура!
    По-скоро аз и ти сме представители на една от многото възможни целеви групи. И всяка една отделна група си има особенности в мисленето и в психологическите си настройки (вярвания или самозаблуди). Отсега обаче трябва да ти кажа, че нито една целева група не постъпва РАЦИОНАЛНО или РАЗУМНО, когато извършва покупки в магазина. Винаги има залитане в една или друга посока и почти никога няма ЗДРАВ РАЗУМ дори и от позицията на камбанарийката на съответната група.

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Аз като потребител, помня имената на най-често купуваните артиколи 20-30, но по картинка(употребени) познавам стотици.Всеки човек е минал по пътя на опита, чрез покупката на добри и лоши стоки.Когато купувам познати артиколи не се замислям, защото търся точно определен.Когато се търси даден продукт от неупотребявана марка се губи време в избора на такъв.Не знаят какви продукти да вземат или взимат каквито им попадне, само хората, които не са свикнали да пазарят.Примерно жената се занимава с това, но по някаква причина се налага аз да отида.Като ми каже сирене,взимам каквото ми попадне.Хората, които често пазарят, помнят цени, грамажи,марка, качество на продукта и т.н.Пазаруването в никакъв случай не е хаотично, а в следствие на моментната настройка, целите и парите в джоба.
    Относно боклуците или тези с по-ниско качество, които се продават.Хората са в правото си да си купят каквото си пожелаят, а производителя да произведе всичко що е разрешено от закона.Проблемът е в това, че потребителя не само има правото да знае какво консумира, но производителя трябва да бъде задължен да предоставя напълно тази информация.Практиката при некачествените стоки максимално да се скрият недостатъците им, като по този начин се въвежда в заблуждение клиента и на практика не може да прецени рисковете за себе си.

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Сложих си първият етикет за да ми имат номера клиентите и като пак им се прияде медец да ми звъннат. После опитах да приведа буркана с меда в по-приятен вид за да може и окото да му се зарадва, защото според мен и това е важно.
    Виждаш, че в дадена област може да се подобри нещо и малко по малко опитваш, проверяваш и подобряваш. Може да е етикет, буркан, центрофуга, разпечатваща машина, 2 майки в кошер, 100 кг мед от кошер и т.н. През зимата си има достатъчно свободно време да се помисли дали нещо може да се свърши и по-добре. Ето и тема за етикети
    Медец

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тая тема я преименувайте на "как да продаваме мед".
    Чудя се каква част от хората могат да различат естествен мед от добър имитиращ продукт. Аз например най-вероятно не мога. Или поне, както повечето хора, не съм имал възможност да го проверя. Никой не е подреждал пред мен 10 вида мед и аз, опитвайки, да преценя кой мед е истински. Ако мога, сигурно ще ме признаят за майстор-дегустатор. Ако ви подредя 10 пивки ракии /не долнопробни бъркочи/, колко от вас ще познаят коя е с есенция и коя - натурална? Същото важи и за соковете, сиренето, каймата, халвата и т.н. Повечето хора това не го могат. Така че, според мен, не може да е вярно твърдението, че който веднъж е опитал даден мед, ще го запомни на вкус и следващия път ще търси точно този вкус. Освен ако не е някакъв екзотичен, характерен и лесно запомнящ се. Например, откакто опитах добре направен кремообразен мед, го запомних и го търся по магазините, но за съжаление се предлага рядко и на солена цена. Етикета обаче може да се направи особен и лесно запомнящ се, така че да може да се свърже със продукт ,който сме изяли с удоволствие и ни е харесал. Дори да сме харесали даден продукт, ако етикета е бил невзрачен, следващия път в магазина няма да помним кой точно беше. Съвсем различен е случая, когато етикета е самия пчелар с позната физиономия, но това са продажби съвсем на дребно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    С риск да стана досаден за някого ще ви пусна отново линка с чудесни етикети за мед който открих в някоя от темите на форума
    http://www.pheli.eu
    а производител на винтови капачки за буркани на пчеларска тематика са Алианс ДН Стара Загора http://www.alians-dn.bg
    С тях може да си спретнете чудесна визия на готовата продукция! Дано да са ви от полза.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Брагодаря колега Румборак!!!
    Разглеждахме ги с един приятел също пчелар и с жената и решихме да си поръчаме няколко вида и да си ги поделим.Дъщерята си избра етикети и ще поръчам от тях.Благодаря още веднъж!!!

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Тук,в тази тема се пише как и по какъв начин да реализираме по–голямо количество пчелен продукт като използваме различни приойми на рекламирането им посредством етикетите върху бурканите./Предварително трябва да отбележа,че форума се посещава и от покупателите на тези продукти./Вчера тук имаше писаници ,че ние сме толкова тъпи и не бихме могли да си сътворим един що–годе свестен етикет и да го лепнем на буркана.Индивида написал това трябваше да се извини на всички съфорумци за тази обида пак тук.Разбира се,ако има доблест и чест.Но какво се получи–един правоимащ замете всичко за да го спаси.Не ти прави чест г–н Правоимащ.Това беше обида съм 99.8 % от потребителите на форума,включая и собственика му,защото той не участваше в заиграването.Ако не бях написал поста за извиняването нямаше да изтриеш нищо и обидата щеше да се чете от всеки влязъл във форума.Какво щяха да си помислят–тук са само олигофрени с 2–3 умни,можещи да си сътворят етикети за качествата на меда и да ги лепнат на бурканите.Айде,мани ги.То и меда им ще е ко тях.Така че,г–н .............. извини се на съфорумниците. Признат грях е половин грях./мое виждане,а не според богословието/Ако Г–н Правоимащия изтрие и това ,значи тръцкат в едно гърне и ИСТИНАТА няма да е на почит. Има и друго интересно–предполагам изтритото е прочетено от много.Така ли никой не го заболя че е приравнен до не мислещ,до .......А всички имаме толкова големи претенции че.......500 годишното наслояване няма да ни напусне никога.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Нека да споделя и аз своя скромен опит. Моят етикет е семпъл и строг. Няма много излишни картинки. Не е необходимо етикета да е кичозен. Това отблъсква. Добре е да е интересен, но не трябва да се прекалява. По мое скромно мнение е добре да се акцентира основно върху марката или иначе казано върху името на пчеларя и неговата ферма или фирма или дори фирмен знак. Това е което хората запомнят когато са останали доволни. Скептично съм настроен към конвейрните етикети. Там се губи самоличността на пчеларя и когато на сериите се нареждат буркани с такива етикети хората често питат дали не взимате меда от едно и също място. Затова според мен е важна идентичността на пчеларя. Мисля също, че не само етикета е важен. Според мен на първо място са рекламните материали които да разяснява по правилен начин предлаганите от нас продукти. Аз лично отделям повече средства именно в тази насока. Брошурата може в момента да не продаде буркани мед и често отива в кошчето, но на 10 една да доведе до привличане на клиент, пак е постижение. Още повече когато е професионално изработена вдъхва голяма доза доверие сред потенциалните клиенти. И не на последно място важно е пчеларя да си създаде име и след това да съхрани доверието което е извоювал или иначе казано това име да означава качество, честност и почтеност. Постигне ли това колко ще е лъскав етикета няма да е от съществено значение.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •