Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 69
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ОООоооооооооо, в грешка си. Не си мисли, че не знам, че и тъпаците са много на този свят и именно точно на такива разчитат тези които споменава Матеев. Затова ще има ментета, затова ще има искрящи етикети. Нали имам в къщи една, която като грабне къртечницата, като влезе в някой магазин и като започне да стреля. Ужас. Не уцелва една стока която да е както трябва. След ден два я хвърляме, но ПСИХОЛОГИЯ. Егати тъпотията - психология.
    Да де - недоразумение. Точно този пример ли трябваше да дадеш.

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Клиентите (крайни купувачи на мед) разбират “дръжки“ от качество. Ако могат да различат Български акациев мед, Румънски акациев мед и примерно акациев мед с 10-20% захар-ТЕ ПА НА. Купуват каквото им се рекламира.
    П.П. Иначе знаят да питат- “има ли захар“ и “тоя захаросан мед, хубав ли е“.

  3. #43
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Пчелния мед е продукт, за който в съзнанието на хората НЯМА МЯСТО. Това съгласно теорията, че от всички категории стоки човек помни максимум 3-5 от най-известните брендове в дадената категория. Медът не е сред тези стоки. Всеки път, когато човек отиде в магазина, отново разучава всички предложения по рафтовете с мед, които в общия случай всеки път са заредени с нещо друго (заради изобилието от производители).

    Дори и да закупи мед, който после да не го хареса, той няма да запомни точно тази марка, за да се предпази от нея следващия път. Много е по-вероятно да си изгради представа, че всички видове мед са фалшиви, отколкото да запомни конкретен производител, от който да се пази. И следващия път като отиде на магазина, пак ще купи най-шарения или може би най-скъпия мед, белким този път попадне на по-добър такъв.
    Точно този прекаралия се веднъж и след това потърсил друг с лъскава опаковка и прекарал се отново го праща точно при мен завинаги и забравя магазина, а и тук е важно, че ТИ вече нямаш право на грешка. Затова меда казвам пак - ТРЯБВА ДА Е ПЕРФЕКТЕН.

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз ти предлагам да направиш следствен експеримент:

    Върви в някой супермаркет и постой няколко часа до рафтовете с мед. И си води записки за следното:

    1. Колко човека са ги погледнали
    2. Каква част от тях са се спрели за по 10-20 секунди
    3. Каква част от тях са взели някое бурканче, за да го огледат
    4. Кое точно бурканче са взели (трябва предварително да си снимал целия рафт, за да направим анализ на шаренията)
    5. Каква част от взелите бурканче са го върнали и са взели някое друго
    6. Колко бурканчета са огледали, докато си изберат за покупка
    7. Кое точно бурканче е бил последния им избор
    8. Колко хора са се застояли до рафта, но не са купили нищо

    На база на записките от един такъв експеримент можем да водим дискусии цяла зима, и бас ловя, че тези записки ще разбият поне още 5-6 мита (или заблуждения), на които робуваме в момента.
    Ще ти отговоря на момента - никой не се спира и всички твои точки отпадат. Няма експеримент.

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    П.П. Иначе знаят да питат- “има ли захар“ и “тоя захаросан мед, хубав ли е“.
    Именно заради такива хвърлям много труд върху така наречения си - имидж.

  6. #46
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да де - недоразумение. Точно този пример ли трябваше да дадеш.
    А представяш ли си да има муниции колкото има Матеев, що за оръжие ще е?

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Само не разбрах какво стана с красивите етикети на Александров? Останал е само този с еротичната насоченост.

  8. #48
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Във връзка с темата като пример ще ви разкажа за едно мое пазаруване в селския магазин от преди 3-4 дена. Става въпрос за това как взех РЕШЕНИЕ какви точно "натурални" сокове да си купя за вечерната ракия. Понеже пазаруваме рядко, затова всяко едно пазаруване е напълване на багажника с провизии поне за 2-3 седмици. От натуралните сокове бях решил да купя цяла една кошничка (10-12 опаковки). И ето какво направих:

    1. Застанах пред рафтовете и хвърлих БЪРЗ ПОГЛЕД. Натурални сокове имаше на 2 рафта с обща дължина над 3 метра, разположени поне на 4-5 етажа (от земята чак до над нивото на очите ми).
    2. НЕ СИ СПОМНЯМ колко вида (марки) сокове имаше. Може да са били 2 марки или 5-6 марки. Просто не помня, което означава, че НЕ МЕ Е ИНТЕРЕСУВАЛО.
    3. Започнах да пълня кошничката, но БЪРЗАХ, защото много взе да натежава.
    4. Пълнех я от рафтовете НА НИВОТО НА ГЪРДИТЕ (очите, ръцете), защото ме мързеше да се навеждам или да се протягам нависоко.
    5. За всяка взета кутия отделях не повече от 1-2 секунди, като основно ГЛЕДАХ СНИМКИТЕ НА КУТИЯТА. Там, където плода беше нарязан на парчета, изглеждаше по-вкусен от аналозите на други производители със снимки на цели продове. Като цяло АЗ КУПУВАХ КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ.
    6. Цените въобще не ги погледнах, защото ми беше ясно, че и да има някаква разлика, тя ще е минимална.
    7. За качество, вкус, цвят или аромат ВЪОБЩЕ НЕ СИ МИСЛЕХ, защото в съзнанието ми всички сокове бяха от един дол дренки - натъпкани с химия, оцветители, овкусители и всякакви други бъркочи. Просто търсех РАЗНООБРАЗИЕ и нищо повече.

    И така.......
    Аз уж умния Homo Sapiens отидох в магазина за натурални сокове, но всъщност си купих КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ ОТ СРЕДНИТЕ РАФТОВЕ, без да се интересувам от марка, модел, цена, качество или всякакви други търговски измислици или залъгалки.

    Когато плащах на касата, продавачката извади отнякъде и ми подари две простосмъртни стъклени купички с надпис Cappy, защото имало било някаква промоция и 4 от соковете ми се оказаха Cappy. Ей това вече го запомних, още повече че и жена ми у дома ме попита какви са тези купички. Иначе бяха напълно посредствени купички, струващи жълти стотинки, но на тях има надпис Cappy и самият факт на подаръка ни впечатли и двамата. Жена ми не ги изхвърли, а ги подреди в шкафа с чиниите.

    И сега вижте какво ще направи уж умния Homo Sapiens, когато следващия път отиде в магазина. Въпреки че парите не го интересуват и че на майтап може да купи целия магазин поне 100 пъти, "умния" Homo Sapiens следващия път ще напълни кошничката си само със сиропи Capppy. То тогава сигурно вече няма да има и купички за подарък, но това няма значение. Важното е, че думичката Cappy се е запечатала в съзнанието му и към нея вече има прикрепени ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ.

    Историята е съвсем истинска, и се явява доказателство как умни хора вземат НЕЛОГИЧНИ РЕШЕНИЯ по време на покупките си в магазина. Факторите, които влияят на тези решения, нямат нищо общо с качеството на продукта или с неговата цена. Единствените сериозни фактори бяха цветните снимки и това, че соковете бяха разположени на удобен за вземане рафт. Сериозен фактор се оказа и направения подарък не заради стойноста му, а заради приятната изненада.

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Именно заради такива хвърлям много труд върху така наречения си - имидж.
    Това е интересно твърдение. Така изказано означава че всъшност не перфектният/качествен/ ти мед връща клиентите при теб, а твоя имидж които си изградил като мнение на околните за теб. И това е основата на продажбите ти. Каеството и опаковката (етекирането) вече са малко по второстепенни... Казано по друг начин има кръг от клиенти на които принципно можеш д предложиш и мед в кофичка от кисело мляко и те пак ще го купят, като решението им няма да се гради на опаковката, а на това което знаят за теб и твоя продукт...

    Не се обиждай но ми напомняш на един познат които понякога точно като теб се запъва като магаре на баир и край ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Следващия път промоцията няма да е на Капи. Може да е на Куийнс. То това е целта на тея промоции, да се говори и коментира точно определена марка. Впрочем и при меда е така....

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •