Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 69
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Има логика във всичко казано до тук, Матеев, Дончев, Тянката. За мен, всичко зависи от това какво си си поставил за цел.
    При големи количества произведен мед, е ясно че няма как да се продаде на дребно "много ще се разтегли във времето". Сигурно има колеги на които не им се занимава с разфасоване в буркани, и предпочитат да си продадат меда на едро.
    При продажбите на дребно/едро в магазин, надали има търговец който ще ти извади пари, и ще ти плати стоката! Най-обичам като ми кажат: "На отложено плащане". Чакай да го продадем и парите тогава! Да, да, ама надали! Не искам да "плюя" търговците наред, ама.......! Като отидеш в магазина, и гледаш няма от твоя продукт, зарадван питаш с надежда, че най-после ще си вземеш парите, и ооооооооо-не! А, не сме го продали, продали сме няколко бройки! Питаш, добре де не виждам никъде по рафтовете? А, те са в склада! Или се оказва, че са забутани в някой ъгъл, където клиент ще мине на високосна година. Ако се опиташ да кажеш нещо: Няма да ме учиш как да си подреждам стоката! И ред неща от този род!
    Да, важен е външният вид, съгласен съм. Като започна да произвеждам количества, ще се погрижа и за това! За сега се опитвам да си създам постоянни клиенти. За мен няма по-добра от "живата" реклама! Нови буркани, нови капачки, ХИГИЕНА! Това са задължителни неща!

    Извинете за дългото изказване. Поздрави, Г. Георгиев

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Пропуснах, просто доста съм "подпалил".
    Качество, и пак качество! Това е истината! Когато продаваш на "площад Ленин" е едно, а в кварталното магазинче друго! Винаги ще се намерят хора които да се излъжат, но няма да повторят!

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колкото и да дописваш горния пост, меда от инвертиран сироп и сухата захар няма да се купува от клиентите колкото и хубав етикет да му сложиш. Забравете, че хората са глупаци.
    Напротив - точно обратното. Хората не са глупаци, но въпреки това МАСОВО КУПУВАТ НЕКАЧЕСТВЕНИ БОКЛУЦИ. Тарикатлъка процъфтява на световно ниво и ти много добре го знаеш това. Магазините са пълни с всякакви стоки с лъскави опаковки и некачествено съдържание под тези опаковки. Ако това го оспориш, просто няма смисъл да си чешем клавиатурите повече.

    Независимо дали тази ситуация на пазарите ни харесва или не - ТЯ Е ФАКТ. Тя е част от съвременната РЕАЛНОСТ, и ако искаме да успеем, ТРЯБВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМЕ С НЕЯ. Ако искаме да информираме потенциалния купувач, че нашият продукт е ПО-ДОБЪР от останалите, трябва да намерим начин как да го отправим това послание!!!

    Ха-ха ..... и форума НЕ Е МЯСТОТО, където да го отправяме това послания. Тука всички на 100% произвеждаме КАЧЕСТВЕН МЕД. И си вярваме един на друг, ама върви го кажи това на масовия клиент, ако можеш ..... И ми е интересно как ще го кажеш с буркан без етикетка ......

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    ...... Винаги ще се намерят хора които да се излъжат, но няма да повторят!....
    Хей това е поредният пчеларски мит .......

    Всеки е купувал китайски боклуци и е бил лъган, но въпреки това ПРОДЪЛЖАВА да купува китайски боклуци. Хора, не се самозаблуждавайте. Отворете си очите и ВИЖТЕ РЕАЛНОСТА.

    Психологията и маркетинга са НАУКИ, които са открили една камара СТАТИСТИЧЕСКИ ДОСТОВЕРНИ ЗАВИСИМОСТИ в поведението на хората. Не се опитвайте да ги оспорвате тези науки, още повече когато не ги познавате. Да, поведението на купувачите е НЕЛОГИЧНО, и няма нищо общо със здравия разум, но ТОВА Е НЕОСПОРИМ ФАКТ.

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Магазините са пълни с всякакви стоки с лъскави опаковки и некачествено съдържание под тези опаковки. Ако това го оспориш, просто няма смисъл да си чешем клавиатурите повече.
    Та аз от толкова време какво искам да кажа? Ами точно това де. Виж как сам си дойде на думата, че под златни одежди не винаги стои цар. А как ще подскажа, че моя мед е по - добър? Лъскавия етикет ще предполага и по - голяма цена. Моя ще е с по - ниска, но не толкова ниска, че има и обратен ефект - както е при моите колеги тук при мен. Казах го няколко пъти - качеството на меда трябва да е перфектно. Един път опитал той вече е твой клиент. И още разни други заигравки, които ги писах и преди в постовете си, но явно не четете.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колкото и да дописваш горния пост, меда от инвертиран сироп и сухата захар няма да се купува от клиентите колкото и хубав етикет да му сложиш. Забравете, че хората са глупаци.
    Малко изтървах дебата, но си мисля, че имаш много високо мнение за хората. Ако теорията ти е вярна, нямаше да се продават ментета в магазините.

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Хей това е поредният пчеларски мит .......

    Всеки е купувал китайски боклуци и е бил лъган, но въпреки това ПРОДЪЛЖАВА да купува китайски боклуци. Хора, не се самозаблуждавайте. Отворете си очите и ВИЖТЕ РЕАЛНОСТА.

    Психологията и маркетинга са НАУКИ, които са открили една камара СТАТИСТИЧЕСКИ ДОСТОВЕРНИ ЗАВИСИМОСТИ в поведението на хората. Не се опитвайте да ги оспорвате тези науки, още повече когато не ги познавате. Да, поведението на купувачите е НЕЛОГИЧНО, и няма нищо общо със здравия разум, но ТОВА Е НЕОСПОРИМ ФАКТ.
    Тези науки за които говориш някои хора ги казваха и за пчеларството, че това е така и край. Ти си този който започна да ги опровергава и да казва, че са пчеларски митове. Всеки ден развенчаваш по един, а сега ти сам ни караш да вярваме в неща, които в един момент се оказват митове. Особено в психологията и логиката, където можеш да си кълчиш езика като некадърна балерина колкото си искаш.

  8. #38
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ..... Един път опитал той вече е твой клиент......
    Това е поредният мит ..... че някой ще запомни баш твоя мед, и следващия път в магазина ще търси точно него. Това важи само за БРЕНДОВИ СТОКИ, но създаването на БРЕНД отнема години и струва милиони или дори милиарди. Така че недей да лежиш на тази кълка .....

    Пчелния мед е продукт, за който в съзнанието на хората НЯМА МЯСТО. Това съгласно теорията, че от всички категории стоки човек помни максимум 3-5 от най-известните брендове в дадената категория. Медът не е сред тези стоки. Всеки път, когато човек отиде в магазина, отново разучава всички предложения по рафтовете с мед, които в общия случай всеки път са заредени с нещо друго (заради изобилието от производители).

    Дори и да закупи мед, който после да не го хареса, той няма да запомни точно тази марка, за да се предпази от нея следващия път. Много е по-вероятно да си изгради представа, че всички видове мед са фалшиви, отколкото да запомни конкретен производител, от който да се пази. И следващия път като отиде на магазина, пак ще купи най-шарения или може би най-скъпия мед, белким този път попадне на по-добър такъв.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Малко изтървах дебата, но си мисля, че имаш много високо мнение за хората. Ако теорията ти е вярна, нямаше да се продават ментета в магазините.
    ОООоооооооооо, в грешка си. Не си мисли, че не знам, че и тъпаците са много на този свят и именно точно на такива разчитат тези които споменава Матеев. Затова ще има ментета, затова ще има искрящи етикети. Нали имам в къщи една, която като грабне къртечницата, като влезе в някой магазин и като започне да стреля. Ужас. Не уцелва една стока която да е както трябва. След ден два я хвърляме, но ПСИХОЛОГИЯ. Егати тъпотията - психология.

  10. #40
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз ти предлагам да направиш следствен експеримент:

    Върви в някой супермаркет и постой няколко часа до рафтовете с мед. И си води записки за следното:

    1. Колко човека са ги погледнали
    2. Каква част от тях са се спрели за по 10-20 секунди
    3. Каква част от тях са взели някое бурканче, за да го огледат
    4. Кое точно бурканче са взели (трябва предварително да си снимал целия рафт, за да направим анализ на шаренията)
    5. Каква част от взелите бурканче са го върнали и са взели някое друго
    6. Колко бурканчета са огледали, докато си изберат за покупка
    7. Кое точно бурканче е бил последния им избор
    8. Колко хора са се застояли до рафта, но не са купили нищо

    На база на записките от един такъв експеримент можем да водим дискусии цяла зима, и бас ловя, че тези записки ще разбият поне още 5-6 мита (или заблуждения), на които робуваме в момента.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •