Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 69
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Като цяло ако НЯМА КОНКУРЕНЦИЯ, можеш да си продаваш меда дори и в ръждиви кутии от стари консерви. В наше време обаче трудно може да се намери продукт без конкуренция, така че ролята на етикета и опаковката отдавна е станал ОСНОВЕН ФАКТОР, който може да накара клиентите да изберат твоя продукт, а не нечий друг.
    Напротив. Тук сме се нагъчкали един до друг. Дори има един под прозореца ми където живея. Аз съм повече време на пчелина му отколкото той. И като куриоз. Работим на едно и също място и сме колеги и по професия.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Напротив. Тук сме се нагъчкали един до друг. Дори има един под прозореца ми където живея. Аз съм повече време на пчелина му отколкото той.
    Това да не е сина ти :-):-):-):-):-)

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...... Хората се усетиха и търсят вече качеството, а не опаковката. .....
    И как хората в магазина ще разберат, че твоя продукт е най-качествения?

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Масови продажби, в магазинната мрежа? С произведеното от един пчелар? Че той, колко тона ще произведе? Моята целева група са постоянните клиенти. Тези, които биха ме препоръчали на приятели, и познати. Да, с етикета за който иде реч бих ги привлякъл. Но, ако съдържанието зад същия този етикет е нула? Колко ще повторят покупката? Колкото и велик дизайнер да направи етикета, аз сам, дали ще осигуря 200 тона мед за тази масова експанзия? Или говорим за пет тона, от един пчелар? Малко се пообърках, май....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И как хората в магазина ще разберат, че твоя продукт е най-качествения?
    С питане. След това с опитване и няма отърване. Да разказвам ли истински случай? Що не ме вземеш за рекламен агент да ти покажа как става продажбата на мед, но ще го произвеждаш както аз ти кажа, а не както ти си знаеш.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това да не е сина ти :-):-):-):-):-)
    В нашата рода не си унаследяваме професиите и хобитата. Всеки работи коренно различни неща. Не се скъпим за книгите които сме чели, а ги хвърляме на пункта.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    20161219_113448.jpg
    Никой, не е повторил от тези заради етикета. А заради съдържанието в тях.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И как хората в магазина ще разберат, че твоя продукт е най-качествения?
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    С питане. След това с опитване и няма отърване. Да разказвам ли истински случай? Що не ме вземеш за рекламен агент да ти покажа как става продажбата на мед, но ще го произвеждаш както аз ти кажа, а не както ти си знаеш.
    Хоппаааа .........
    Топло, топло ........
    Доближаваш се до истината, но все още не си я осъзнал напълно. Затова ще ти помогна ......

    Какви инструменти има един клиент, за да разбере дали някакъв мед е качествен?
    Визуални - цвят и консистенция на меда
    Вкусови - аромат и вкус

    Ама че то всеки един пчелар, дори и тарикатите, могат да ги докарат тези параметри. Тарикатите дори ще се изхитрят да добавят боя, аромати и есенции за вкус. И техния мед ще стане НЕРАЗЛИЧИМ ОТ ТВОЯ.

    Ти би могъл да се похвалиш на клиента, че твоя мед е перфектен, но същото ще го каже и тариката, който го е наблъскал с инвертиран сироп, антибиотици, боя, аромати и есенции.

    Разбираш ли го това? На практика ти НЯМАШ НАЧИН, по който да ДОКАЖЕШ, че твоя мед е по-качествен. Клиента на дребно от своя страна няма начин как да провери твърденията ти - твоите или на тариката. Въпреки това клиента трябва да си купи 1 бурканче мед, защото детето е болно от грип например. Тоест клиента Е ДЛЪЖЕН ДА НАПРАВИ ИЗБОР между тебе и тариката, и тъй като няма никаква друга информация относно качеството на двата вида "мед", той започва да търси ДОПЪЛНИТЕЛНИ КРИТЕРИИ, и ги намира във външното оформление на бурканчетата. И ще купи по-добре оформеното бурканче, защото това ПРЕДПОЛАГА, че производителя СЕ Е ПОСТАРАЛ ПОВЕЧЕ. А щом производителя се е постарал за бурканчето и етикета, ПРЕДПОЛАГА СЕ, че се е постарал и при производството на меда.

    И забележи - ако тариката си е оформил по-добре буркачето от твоето, клиента ЩЕ КУПИ МЕДА НА ТАРИКАТА.

    Сега осъзнаваш ли, че приказките за качеството на собствения ни мед са само ЗАЛЪГАЛКИ с цел да си повишим самочувствието в този форум, и нищо повече. Ако в този форум има тарикати, те също ще се бият в гърдите, че техния мед е "качествен". Няма пчелар, който да не се хвали със същото ...... ...... дори и тарикатите .......

    Така че думичката "качество на меда" е изтъркана от употреба и отдавна е изгубила своя смисъл както в този форум, така и в публичното пространство. Нещо повече - ако някой все още продължава да я използва, то това не ви ли напомня за рекламата за КРЕНВИРШИТЕ ОТ МЕСО, която имаше СИЛЕН ОТРИЦАТЕЛЕН ЕФЕКТ за целия техен бранш. С тази реклама те всъщност на всеослушание казаха, че досега са правили КРЕНВИРШИ БЕЗ МЕСО. А върви доказвай, че щом досега си лъгал, от сега нататък ще бъдеш най-честния производител. Просто никой няма да ти вярва .....

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Хоппаааа .........
    Топло, топло ........
    Доближаваш се до истината, но все още не си я осъзнал напълно. Затова ще ти помогна ......

    Какви инструменти има един клиент, за да разбере дали някакъв мед е качествен?
    Визуални - цвят и консистенция на меда
    Вкусови - аромат и вкус

    Ама че то всеки един пчелар, дори и тарикатите, могат да ги докарат тези параметри. Тарикатите дори ще се изхитрят да добавят боя, аромати и есенции за вкус. И техния мед ще стане НЕРАЗЛИЧИМ ОТ ТВОЯ.

    Ти би могъл да се похвалиш на клиента, че твоя мед е перфектен, но същото ще го каже и тариката, който го е наблъскал с инвертиран сироп, антибиотици, боя, аромати и есенции.

    Разбираш ли го това? На практика ти НЯМАШ НАЧИН, по който да ДОКАЖЕШ, че твоя мед е по-качествен. Клиента на дребно от своя страна няма начин как да провери твърденията ти - твоите или на тариката. Въпреки това клиента трябва да си купи 1 бурканче мед, защото детето е болно от грип например. Тоест клиента Е ДЛЪЖЕН ДА НАПРАВИ ИЗБОР между тебе и тариката, и тъй като няма никаква друга информация относно качеството на двата вида "мед", той започва да търси ДОПЪЛНИТЕЛНИ КРИТЕРИИ, и ги намира във външното оформление на бурканчетата. И ще купи по-добре оформеното бурканче, защото това ПРЕДПОЛАГА, че производителя СЕ Е ПОСТАРАЛ ПОВЕЧЕ. А щом производителя се е постарал за бурканчето и етикета, ПРЕДПОЛАГА СЕ, че се е постарал и при производството на меда.

    И забележи - ако тариката си е оформил по-добре буркачето от твоето, клиента ЩЕ КУПИ МЕДА НА ТАРИКАТА.
    Вярвай си. И ти започна май да си пишеш някакви неща и да си вярваш в тях, а укоряваш нас. Явно не си опитвал истински мед?

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Колкото и да дописваш горния пост, меда от инвертиран сироп и сухата захар няма да се купува от клиентите колкото и хубав етикет да му сложиш. Забравете, че хората са глупаци.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •