Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 177
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Бих му бил благодарен и спокоен за бъдещето си ако членувах в такава организация. Ако има нужда да помогна бих го направил безплатно.
    А как би му се отразило на неговото спокойствие и да ли ще е благодарен за допълнителната работа, която му възлагаш. Не всеки желае ролята на Христос.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Я пак? Някои членуваме в няколко форума - пчеларски, но няма нищо на между-личностна основа!
    Да съм казал ЛИЧНОСТИ ?
    То е начинаещи ...

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Абе вие ще стигнете до истинските решения, ама явно трябва още време... Един приятел има много точно определение за нас българите - самогъзници!
    И защо някой трябва да създава кооператив на някакво национално ниво? Решението е само на местно ниво, в общината или в района. "Различен" ви е дал основополагащите принципи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Луда работа ! Участници от два форума да ... . Чудя се , на кой да отговоря ?
    Без коментар .
    Момче, карай ги един след друг, не се чуди.

  5. #115
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аха ти, по примера на зърнарите, защо да копам тревата, като мога да я унищожа с едно пръскане, а после се жалваме от глифозата и не само от него. Излишни въпроси ми задаваш, на които знаеш отговора. Мисля си, че има някакъв предел на мечти! Примери бол - парникови ефекти, случайно загинали невинни хора и т.н. Ако се стремиш да си първия е друг въпрос, но навсякъде се тръби колко ощетяваме природата и би следвало да намалим темпа на това.

    ПП А ракийцата и мезето си мисля, че и те са се родили от майката природа. Аз обаче не консумирам райкийца "Цар Киро" и мезе от витабел(соев продукт), а домашно - натурално.
    Тука въпроса е как да си направиш някаква си една майка или едно семейство с много грижи за напролет за да си помогнеш, а не както е в случая с зърнара, който ще избие маса народ с препарата си. Грешно виждаш нещата.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тука въпроса е как да си направиш някаква си една майка или едно семейство с много грижи за напролет за да си помогнеш, а не както е в случая с зърнара, който ще избие маса народ с препарата си. Грешно виждаш нещата.
    АА, ясно. Това било значи, "как да оцелеем в кризата", а аз си мислех, че иде реч за кризата свързана с понижаването на цената на основния пчелен продукт - мед, с който се олицетворява пчеларството. Пак съм се заблудил. От виното ще да е, че не ми върви ракийцата.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Абе вие ще стигнете до истинските решения, ама явно трябва още време... Един приятел има много точно определение за нас българите - самогъзници!
    И защо някой трябва да създава кооператив на някакво национално ниво? Решението е само на местно ниво, в общината или в района. "Различен" ви е дал основополагащите принципи.
    Теб те имам за умен човек, ама тука....Кой ще го издържа този кооператив и с какво. Махленската групичка / без лидер/ -как ще го осъществи това.

  8. #118
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Я, това да не е Стефанов. Ако не си ,би ли дал подробности.
    Стефанов?? Кой е този ?

  9. #119
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    защо се мъчите да промените изкуствено, това което природата е творила през милионите години.
    Споко - нищо нема да променят, само си останат с мъките.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #120
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Чудя се г-н Матеев защо не направи такъв кооператив за пчеларите в сдружението. Просто да има честна търговия!
    В търговията няма честност! Там има конкуренция и големият изяжда малкия! Та за да оцелееш, единствения изход е да станеш и ТИ голям!

 

 
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •