Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 18 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 177
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    В търговията няма честност! Там има конкуренция и големият изяжда малкия! Та за да оцелееш, единствения изход е да станеш и ТИ голям!
    Матеев е дал отговор за сдружението по долу в темата, но нещо много късно излезе :-):-):-).
    Всички ние сме конкуренти на пазара за продажба на пчелни продукти и единствено, когато започнем да си продаваме продуктите заедно можем да кажем, че сме партньори.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Стефанов?? Кой е този ?
    Един с идеи като твоите. Доста народ му се върза, като гледам и сега има немалко мераклии.

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако продължите с подигравките, .
    Ако тези камъни са хвърлени в моята градина държа да ти обясня.Разбира се,ако приемеш моите обяснения с 1–2 изречения.
    Моят пост не е подигравка.Напротив,искам да покажа че и тогава /в прощъпулника ти/лансираше смели идеи.Разликата е,че тогава имаше много' 'разпни го'',а сега просто не смеят.Пак сме си същите.Аз подкрепям твоите експерименти и като ги споделиш,след обмисляне за и против–използвам.Аз съм–право куме в очите.А не като някои–пишат вежди,а вадят очи.Ако ти се подигравам ще ти го напиша директно.Мисля,че съм го доказал.Това е.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    В търговията няма честност! Там има конкуренция и големият изяжда малкия! Та за да оцелееш, единствения изход е да станеш и ТИ голям!
    Тъй като си запознат с неписаните закони на джунглата, кажи валидни ли са те и в пчеларството.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъй като си запознат с неписаните закони на джунглата, кажи валидни ли са те и в пчеларството.

    Разбира се, че важат! Аз и за това съм написал, че българинът не може да прави ортаклък, което е явно до гена. Лафа за българската чета, която с трима души е вече чета с предател!
    Лошото в съвременният живот е, че тази чета с предател вече е с двама четници, като правило!
    На запад, най-големите врагове, ако могат да спечелят 10 евро, стават първи приятели и след като спечелят парите се разделят по-живо по здраво!
    А тука ВИЕ губите хиляди левове, няма организация, която да ВИ защити, да ви отстоява цените, да ви отстоява интересите, да внася предложения за промени в закони и наредби и в каквото се сетите още!
    Има разни организацийки, които в меренето на пиш@@те си, и братоубийствени войни, губят основната цел! А тя е просперитет на пчеларите и пчеларството в България!

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Разбира се, че важат! Аз и за това съм написал, че българинът не може да прави ортаклък, което е явно до гена. Лафа за българската чета, която с трима души е вече чета с предател!
    Лошото в съвременният живот е, че тази чета с предател вече е с двама четници, като правило!
    На запад, най-големите врагове, ако могат да спечелят 10 евро, стават първи приятели и след като спечелят парите се разделят по-живо по здраво!
    А тука ВИЕ губите хиляди левове, няма организация, която да ВИ защити, да ви отстоява цените, да ви отстоява интересите, да внася предложения за промени в закони и наредби и в каквото се сетите още!
    Има разни организацийки, които в меренето на пиш@@те си, и братоубийствени войни, губят основната цел! А тя е просперитет на пчеларите и пчеларството в България!
    Да, знам защо е обръщението ВИЕ (от един спор), но все пак ти, от кога го установи това мерене на п...и, войни или разединение в пчеларското съсловие?

  7. #127
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, знам защо е обръщението ВИЕ (от един спор), но все пак ти, от кога го установи това мерене на п...и, войни или разединение в пчеларското съсловие?
    Ами с пчеларство се занимавах доста отдавна. Имам едно сериозно прекъсване от 90-те години, до преди 2-3 години. Просто ми откраднаха всичко. И кошерите и бараката и инвентара! Та бях го отписал! Но Дядо Господ ми даде нишан, че нещо трябва да се промени. В дограмата на склада ми се настанил рой. И жената звъни: Ела, че едни оси тук, ще ни нажилят, а тя е алергична! Отивам, а то пчелен рой. За рождения ми ден ми подари един кошер, купен от колега, занимаващ се с пчеларство. Та сега ги направих няколко. Чеша си старата краста и лекувам рани.
    Тъжно.
    А в случая ВИЕ го използвах, като множествено число!
    Та проблемите от миналото не са се променили и днес. Българинът явно няма да се промени и в тоя век!

  8. #128
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аха ти, по примера на зърнарите, защо да копам тревата, като мога да я унищожа с едно пръскане, а после се жалваме от глифозата и не само от него. Излишни въпроси ми задаваш, на които знаеш отговора. Мисля си, че има някакъв предел на мечти! Примери бол - парникови ефекти, случайно загинали невинни хора и т.н. Ако се стремиш да си първия е друг въпрос, но навсякъде се тръби колко ощетяваме природата и би следвало да намалим темпа на това.

    ПП А ракийцата и мезето си мисля, че и те са се родили от майката природа. Аз обаче не консумирам райкийца "Цар Киро" и мезе от витабел(соев продукт), а домашно - натурално.
    Има една хубава чужда мисъл-"Единственото нещо освен капитализма, чиято идеология е растеж заради самият растеж, е раковата клетка" . Проблема е, че искаме всичко да стане бързо, като целта често оправдава последствията.Войните и 99% от злините идват от тези ракови клетки, чиито смисъл на живот е растеж,растеж...На всяка цена.Преди и мен да ме пратят в пещерата, предупреждавам, че без климатик и интернет не отивам.Забравих да допълня и без мезето.Винаги съм бил за растежа, но не на дивия и разрушителен.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тая работа с българи в равноправен кооператив ще стане, когато цъфнат налъмите. Става само, ако има един, който коли и беси еднолично, всички останали викат "слушам", нищо, че са и те член-коооператори. И ако имат късмет диктатора им да е кадърен и почтен, ще са добре. Ако случат на мошеник - ще открадне еднолично всичко или ще го разсипе, ако е некадърник. Те сега двама ортаци не се спогаждат, камо ли ако са повече. Мога да разказвам лично преживяни много истории от такъв характер, предполагам и други са минали по тази пътека.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #130
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Най-слабото "семейство",което съм зазимявал не е повече от 1 рамка пчели,демек около 2000.Бях си направил едно пънче(от топола) на два 5рамкови корпуса.Всеки корпус е = на 3 дб рамки.Зазимявах ги на един корпус без есенно подхранване.Първата година заселих пънчето към август с стара майка и една шепа пчели зазими се пак с една шепа пчели.В средата на февруари (2007-8г) времето се стопли и започнаха да отглеждат пило.При осведомителния преглед пчелите бяха НЕповече от 200-300 и имаше около 5-6см2 пило.Сложих им част от купешка храна в найлон над главите.Към 10 март хвана един студ...изгубили контакт с храната и........На следващата година заселих пънчето още през юни,пак с толкова пчели.Сценария с времето се повтори,но този път си имаха достатъчно мед,а и питката беше домашна.В началото на май и двата корпуса(общо 6 дб.р) бяха пълни с пчели и пило..
    Лично аз зазимих през 2013 на 2 рамки,но си имаха климатик.Благодаря, че сподели опита си.От тази година едно микро рояче от май месец, което не можеше да покрие едната страна на питата(не съм броил пчелите 300-400 може би) се разви на 2 рамки с подхранване.Миналата седмица, когато го погледнах беше добре.

 

 
Страница 13 от 18 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •