Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 18 ПърваПърва ... 61415161718 ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 177
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Saras Виж публикацията
    Лично аз зазимих през 2013 на 2 рамки,но си имаха климатик.Благодаря, че сподели опита си.От тази година едно микро рояче от май месец, което не можеше да покрие едната страна на питата(не съм броил пчелите 300-400 може би) се разви на 2 рамки с подхранване.Миналата седмица, когато го погледнах беше добре.
    И моето подобно рояче се разви до 2 рамки и се изрои!!!!!.....Подготвят ли се физиологично за зимата,мисля,че и 100 пчели със майката могат да иззимеят и развият ако са в подходящ нуклеус и на подходящо място,но дълбоко се съмнявам в ползата-рентабилността на "експеримента".И без това има мн по евтин начин за съхранение на майки...А да се очаква някакъв добив-това е просто химера.Мисля,че минималния брой пчели при зазимяването от,които може да се очаква някакъв добив от слънчогледа е поне 0,2кг пчели

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Истината се ражда в спора!
    За мен е важно да се мисли в насока за защита на интересите ни. Лошото при нас, е чувството във всеки от нас, че ще бъдем прее..ни. Много сме лъгани, и продължават да ни лъжат. Както казва Матеев, народопсихология. Но на мен не ми се седи в лай..та. Искрено желая най сетне да се случи нещо към по-добро. Затова приветствам всяко нещо което би ни защитило интересите!

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #153
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2015
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    шумен
    А не е вазмможно да сменим начина на реклама. Да си оганизираме нещо шоутата в США.Тези изложения са ми малко примитивни, не ангажират масата.Може да са в няколко направления/ефекно представен подукт или майки с най-голям грамаж идр./Важно е да сане шоу, хората да се веселят. Как да стане не знам, но за това си мисля.

  4. #154
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Господин Каров Виж публикацията
    А не е вазмможно да сменим начина на реклама. Да си оганизираме нещо шоутата в США.Тези изложения са ми малко примитивни, не ангажират масата.Може да са в няколко направления/ефекно представен подукт или майки с най-голям грамаж идр./Важно е да сане шоу, хората да се веселят. Как да стане не знам, но за това си мисля.
    Ще ти кажа как може да стане. Първо трябва да си изясниш целевата група хора. Ако говорим за продажба на пчелни майки, то тогава целевата ти група са ПЧЕЛАРИТЕ. Следователно трябва да ходиш по всички пчеларски сбирки или изложения.

    Какво може да впечатли представителите на целевата група ПЧЕЛАРИ?
    Ами това са пчели, жени и коли......

    Следователно намираш една лъскава лека кола, перфектно измита и полирана. На предния капак, на покрива и на задния капак слагаш по един прозрачен кошер, в който да се вижда какво правят пчелите в него. Отпред слагаш две сочни мацки с големи бомби и оскъдно или почти никакво облекло. В ръцете си държат кутийки с пчелни майки, а на гърдите им вместо сутиен са изрисувани две тръвни. Цената на майките е написана от вътрешната страна на бедрата им, и за да я видят пчеларите, мацките трябва да се разкрачат предизвикателно. Трета мадама по монокини обикаля да събира петдесетачките и стотачките от продажбата на майки, като пчеларя сам трябва да постави парите в касичката там отдолу......

    ПС: Това е пример за верен маркетингов подход към съответната целева група. И гледай да не отиваш на изложенията с по-малко от 1000 пчелни майки, че има опасност неудовлетворените клиенти да вдигнат бунт. Иначе първите 1-2 изложения ще направиш луди продажби, но после номера ще се изтърка. И на всяко следващо изложение мацките по монокини ще са повече от пчеларите, отишли да видят изложението.

  5. #155
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ти кажа как може да стане. Първо трябва да си изясниш целевата група хора. Ако говорим за продажба на пчелни майки, то тогава целевата ти група са ПЧЕЛАРИТЕ. Следователно трябва да ходиш по всички пчеларски сбирки или изложения.

    Какво може да впечатли представителите на целевата група ПЧЕЛАРИ?
    Ами това са пчели, жени и коли......

    Следователно намираш една лъскава лека кола, перфектно измита и полирана. На предния капак, на покрива и на задния капак слагаш по един прозрачен кошер, в който да се вижда какво правят пчелите в него. Отпред слагаш две сочни мацки с големи бомби и оскъдно или почти никакво облекло. В ръцете си държат кутийки с пчелни майки, а на гърдите им вместо сутиен са изрисувани две тръвни. Цената на майките е написана от вътрешната страна на бедрата им, и за да я видят пчеларите, мацките трябва да се разкрачат предизвикателно. Трета мадама по монокини обикаля да събира петдесетачките и стотачките от продажбата на майки, като пчеларя сам трябва да постави парите в касичката там отдолу......

    ПС: Това е пример за верен маркетингов подход към съответната целева група. И гледай да не отиваш на изложенията с по-малко от 1000 пчелни майки, че има опасност неудовлетворените клиенти да вдигнат бунт. Иначе първите 1-2 изложения ще направиш луди продажби, но после номера ще се изтърка. И на всяко следващо изложение мацките по монокини ще са повече от пчеларите, отишли да видят изложението.
    Не е много верен маркетингов подход защото така ще загубиш тотално женското съсловие в пчеларството не се ли сети затова? Сещаш ли се колко възмутени ще бъдат като видят всичко това дали ще останат и 2 мин на изложението. Ще трябва да дойде и негов сътрудник с друга кола или пък да не е кола, а джип или мотор. Трябва да има хубаво тяло яко мускули човек нацепена батка отсекъде вени и татуси с червени розички синволизиращи на колко девойки е откъснал цветето. Облечен на мотора само с тия слиповете където на оная му работа има хоботче на слон карайки с висока скорост ще се мята хобота като откачен. Ще ги държи в една кутия майките ще минава покрай мадамите и ще форсирва на 12000 оборота мотора реве, а те ще пъхат кинтите в хоботчето така то ще расте и ще се пълни и ще ги мокри яко още повече. Но на следващото изложение има опасност да дойдат мъжете им и пердаха е гарантиран. Това ще работи само една година за съжаление.

  6. #156
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ти кажа как може да стане. Първо трябва да си изясниш целевата група хора. Ако говорим за продажба на пчелни майки, то тогава целевата ти група са ПЧЕЛАРИТЕ. Следователно трябва да ходиш по всички пчеларски сбирки или изложения.

    Какво може да впечатли представителите на целевата група ПЧЕЛАРИ?
    Ами това са пчели, жени и коли......

    Следователно намираш една лъскава лека кола, перфектно измита и полирана. На предния капак, на покрива и на задния капак слагаш по един прозрачен кошер, в който да се вижда какво правят пчелите в него. Отпред слагаш две сочни мацки с големи бомби и оскъдно или почти никакво облекло. В ръцете си държат кутийки с пчелни майки, а на гърдите им вместо сутиен са изрисувани две тръвни. Цената на майките е написана от вътрешната страна на бедрата им, и за да я видят пчеларите, мацките трябва да се разкрачат предизвикателно. Трета мадама по монокини обикаля да събира петдесетачките и стотачките от продажбата на майки, като пчеларя сам трябва да постави парите в касичката там отдолу......

    ПС: Това е пример за верен маркетингов подход към съответната целева група. И гледай да не отиваш на изложенията с по-малко от 1000 пчелни майки, че има опасност неудовлетворените клиенти да вдигнат бунт. Иначе първите 1-2 изложения ще направиш луди продажби, но после номера ще се изтърка. И на всяко следващо изложение мацките по монокини ще са повече от пчеларите, отишли да видят изложението.

    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Не е много верен маркетингов подход защото така ще загубиш тотално женското съсловие в пчеларството не се ли сети затова? Сещаш ли се колко възмутени ще бъдат като видят всичко това дали ще останат и 2 мин на изложението. Ще трябва да дойде и негов сътрудник с друга кола или пък да не е кола, а джип или мотор. Трябва да има хубаво тяло яко мускули човек нацепена батка отсекъде вени и татуси с червени розички синволизиращи на колко девойки е откъснал цветето. Облечен на мотора само с тия слиповете където на оная му работа има хоботче на слон карайки с висока скорост ще се мята хобота като откачен. Ще ги държи в една кутия майките ще минава покрай мадамите и ще форсирва на 12000 оборота мотора реве, а те ще пъхат кинтите в хоботчето така то ще расте и ще се пълни и ще ги мокри яко още повече. Но на следващото изложение има опасност да дойдат мъжете им и пердаха е гарантиран. Това ще работи само една година за съжаление.
    Аз си мислех, че само моята фантазия е разнебичкана, но имало по - зле и от мен.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    С тази маркетингова стратегия ше направиш зян поне 999 майки.

  8. #158
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Касичка с дупката отдолу няма пълнене!!!! Бизнеса замина....

  9. #159
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    За кооперациите по принцип и аз съм за.Безплатен обяд няма бих си плащал членски внос за наистина доказана организация при доставка на материали и изкупуване на продукция и при по маломерни пчелини или намаляла продукция по различни причини Сектора е хубаво от друга страна да се по очисти защото като видяха малко пари куцо и сакато станаха пчелари в последствие като видяха че има някакво търсене един сандък обикновен почна да гони 100 но за кратко Храни и добавки същата работа всеки те убеждава че едва ли не е нещо магическо и пробва да вдига цената а като намалее търсенето ще намалее и цената от там и разхода за производство Мисля че не е необходимо при цена 3.80 да се дават 10 лева за ленти 4.50 -5 за сръбска храна по 0.8-1 лв. за обтелена рамка и тнт. примери много.Подобна е и ситуацията и с други продукти лук боб чесъна -едната година 10 лв. другата 3.5 сега пак е скъп

  10. #160
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Винаги съм бил за общ инвентар, колкото и странно да е за моя баща, дядо и други възрастни които непрекъснато твърдят че орташката работа и кучетата не я харесвали... Ами аз например нямам нищо против, в определен тесен кръг колеги, да си имаме тестомесачка, захаромелка, машина за инверт, разпечатваща машина, хале за склад... и всичко на куп. Защо не да си имаме и нает общ работник целогодишно, който да помага, зимата за рамки, лятото за мед... и тнт. Защо не да се съберем 3-4 колеги и да нямаме общ бус, джип, камион или каквото и да е с което да извършваме подвижно пчеларство.... и много други неща с които да си помагаме... Но за целта се иска 3-ма човека с общ интерес за стремеж, цел и виждания. Нямам дори нищо напротив плавно да преминем към една система кошери, рамки и тнт.. за да е по-лесно за всички... Но за целта се иска да няма балканския нрав, в който се мисли първо как да се прецака системата а не как да я направим по-добра!!!

 

 
Страница 16 от 18 ПърваПърва ... 61415161718 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •