Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 18 ПърваПърва ... 8161718
Резултати от 171 до 177 от общо 177
  1. #171
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Благодаря за отзивите, в момента съм започнал лечение и искам да го изкарам до край. Ако няма подобрение ще мисля други варианти и ще пиша.

  2. #172
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Цената на едро меда у нас се явява частен случай на заплатите/възнагражденията за положен труд у нас на пролетариата, който масово е между 600-800лв месечно...за разлика от същия положен труд от западния работник, който получава около 2500-3000 евра....ние искаме в пчеларския бранш заплащане аналогично на западните пчелари - еми няма да стане!...ние сме втора категория хора за тях/западнярите, даже трета според мен

  3. #173
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    За да се оправи сектора трябва и държавата и пчеларите да работят за това. В нашият случай и двете страни липсват така, че аз не очаквам по добро. Вместо да дават субсидии по някакви измислени програми може да дадат по 1лев субсидия на килограм мед на всеки, но тогава ония измамници няма да гушат а това не ги устройва.

  4. #174
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2017
    Мнения
    2
    Мерси колеги. Нещатата стават сложни по това което гледам като цяло и това което е по краи мене и за това излизат вече съмнения какво да се прави

  5. #175
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Цената на едро меда у нас се явява частен случай на заплатите/възнагражденията за положен труд у нас на пролетариата, който масово е между 600-800лв месечно...за разлика от същия положен труд от западния работник, който получава около 2500-3000 евра....ние искаме в пчеларския бранш заплащане аналогично на западните пчелари - еми няма да стане!...ние сме втора категория хора за тях/западнярите, даже трета според мен
    Няма как да ти отговоря по-добре: Пасивен народ - слаба България

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Добре де, ще се мъчим бавно: "Колкото и мрачни изводи да предлага това изследване, в него все пак просветва и някакво положително развитие. Например това, че все по-малко хора са готови да седят със скръстени ръце, “ако управлението на страната е лошо”. Но движението в тази посока е твърде бавно - за 10 години е нараснало само с десетина процента.Но и това е надежда "
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #177
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Д.Тодоров Виж публикацията
    Здравейте колеги!Нов съм във форума и разгледах обширно нещата в него. Но имам директен въпрос!!!
    От три години се занимавам с пчеларство и имам 65 пчелни семейства,но вече ме лови страх да развивам ,защото цената на меда пада , голямата смъртност и ред други причини. Искам общо мнение според вас на къде утиват нещатата с пчеларството.Благодаря предварително
    Сещаш се, че зависи от очакванията, които имаш - за да се оправдаят е препоръчително да са колкото се може по- скромни.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 18 от 18 ПърваПърва ... 8161718

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •