Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Ако се остави семейството да зимува на долна прелка, къде да се оформи отвора, в средата на прелката или в краищата й.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Прелката да е симетрично разположена, да сочи центъра на гнездото.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Отворът да е симетрично разположен на гнездото, да сочи центъра на гнездото. А не да е симетрично разположен на прелката.
    Верно, че не се изразих достатъчно точно. Дано сега съм успяла.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Това означава, че съм направил голяма грешка, тъй като, когато стеснявах отвора на прелката през септември го оставих в единия /южния/ край на кошера.Ширината на отвора е 10 см. И при това положение сега какво да правя, нужно ли е когато поставям мишепредпазителя да измествам отвора от сегашното му място.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Има доста време за това не е голяма работа - подобре е разбира се да е с/у гнездото, но ако е дълбоко дъно не е фатално и малко настрани да е.
    Дъното не е дълбоко.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Едно слабо семейство, може би ще иска и ще се измести в страни от отвора, за да може по-лесно да поддържа топлината. Докато за едно силно семейство да е на проветрение срещу отвора би било добре /или само аз така си мисля :D /.
    Също така е от значение гнездото да е точно срещу отвора, когато зазимяваме семейство с малко запаси, които запаси са разположени в центъра и не искаме да мърдат пчелите много в страни.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •