Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 15 от общо 15
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не е задължително да имаш само тези два подхода. Пример от онзи ден: преди десетина дни надникнах в 5-6 кошера да видя как са запасите в единя кошер видях че кълбото се е разделило на две. Предположих че има две майки. Така или иначе не ми хареса да зимува така и онзи ден когато беше много топло реших да го събера. Беше се събрало само но ако не беше щях да стръскам две рамки и да стесня. Пример втори: имам няколко семейства които до последно имаха пило на две рамки, вкл. и прясно. Онзи ден реших че вече няма да имат и да махна тези две рамки от средата на гнездото защото на тях няма никакъв мед. Е имаха пак пило ама им махнах рамките.

    В отговор на въпроса: Барам рамки когато семействата се облитат. Може въпросното да не се облита, но ако останалите го правят значи е достатъчно топло за да е безопасно.
    Рости престараваш им се, тези майки искат трепане. Затова си играеш после цяла година да пренареждаш рамки, защото не оставяш природата да си свърши своето. Щом не може да си подреди медовите запаси сама за зимата, щом си разделя семейството или защо да си променяш метода на работа заради няколко калпави майки. Оставяш ги да се оправят самички , а природата ще отсъди дали стават или не.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости престараваш им се, тези майки искат трепане. Затова си играеш после цяла година да пренареждаш рамки, защото не оставяш природата да си свърши своето. Щом не може да си подреди медовите запаси сама за зимата, щом си разделя семейството или защо да си променяш метода на работа заради няколко калпави майки. Оставяш ги да се оправят самички , а природата ще отсъди дали стават или не.
    Те че са за трепане е вярно, но предпочитам да ги сменя на пролет и да им ползвам пчелите. Ако ги оставя сега какво печеля. Това че съм им обърнал малко внимание, онзи ден, дори ми достави удоволствие. Казвал съм и пак ще го кажа: Зимата помагам на пролет аз решавам.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не че съм ЗА да се ровичкат зимата....... ама.
    На времето като учехме руски, бях много добър. Най-високата ми оценка бе от 3 на релси до чиста тройка. От клипа разбрах, че ги обединява сега /зимата при -5/6/ защото не се получавал бой м/у семействата.

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ми то и на +5/6 пак няма конфруктации,Ами сега?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Saras Виж публикацията
    Всички знаем, че пчелите през зимата не бива да се безпокоят излишно.Предполагам ще е полезно за всеки да систематизираме знанията си.При какви условия, ако решим да обезпокоим едно семейство, е удачно да се направи?Примерно условие:

    1 Температура?При какви температури, какви дейности можем да извършем, за какъв период от време?При каква температура, за колко време, едно пчелно кълбо може да бъде нарушено?Това е свързано с това да знаем при каква температура и за колко време може една пчела да оцелее без кълбото.

    Интересно е да се сподели някои какво е прочел, какво е направил или му се е наложило да направи по кошера през това неблагоприятно време.
    Чакам 2 , за да реша уравнението ???

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •