Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Забранена е.
    Защо българинът е оцелял хилядолетия? Защото "Законо е врата у полье!".
    Цитирай закона в който е тая забрана .Ако не те затруднява. Все пак по-сладко е да знаеш какво нарушаваш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Защо българинът е оцелял хилядолетия? Защото "Законо е врата у полье!".
    Цитирай закона в който е тая забрана .Ако не те затруднява. Все пак по-сладко е да знаеш какво нарушаваш.
    "Файтонът потегли, а чифликчията вика: ще те съдя, дето вдигаш нож отгоре ми. В тази държава закон има. Кой си ти да ми командваш? Никакъв не съм, казвам му, а закон има, и не един, а хиляда. Само че, сега законът е в ръцете ми. Преди една минута беше в твоите ръце, сега е в моите. Който го държи в ръцете си, за него е справедлив. Тъй си приказваме, а работниците му, трийсетина души, слушат и мълчат, на закона се подчиняват... ..
    Чифликчията седи с гръб към всички, пуши и мълчи. Виждаш ли, чорбаджи, казвам му, как моя закон храни хората, а довечера, като го вземеш пак в ръцете си, ще ги остави гладни."
    Из: Хайка за вълци.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...Цитирай закона в който е тая забрана...
    Сигурен съм, че мрежите за птици са забранени. Не ми се търси в кой закон е, не съм юрист, просто го знам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Защо българинът е оцелял хилядолетия? Защото "Законо е врата у полье!".
    Цитирай закона в който е тая забрана .Ако не те затруднява. Все пак по-сладко е да знаеш какво нарушаваш.
    Потърси в Червената книга на РБ.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Потърси в Червената книга на РБ.
    По-скоро чл.17, ал.1 от Закона за защита на животните.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Сигурен съм, че мрежите за птици са забранени. Не ми се търси в кой закон е, не съм юрист, просто го знам.
    Да е забранен ловът на птици с мрежи е разбираемо. То и на риба е забранено във вътрешните водоеми, но в морето не е. Не вярвам да е забранено покриването на гроздето или кошера с предпазна мрежа. То същото като кухненския нож. В кухнята става но ,за нападение с него не става.
    Забранен е отстрелът на мечки. И горското плаща кошерите унищожени от мечките. Ако е забранено предпазването с мрежи , горското ще плати ли пробитите кошери? Един унищожен кошер от стиропор си е сума.
    Та това си мисля за забраните. Има ли забрана трябва да има и компенсация на щетите понесени вследствие на забраната.
    А иначе Шопа знае.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    По-скоро чл.17, ал.1 от Закона за защита на животните.
    Това забранява връзването на синджир на кучетата. Те за това столичани си ги пускат из градинките да серат в пясъчниците на децата.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Това забранява връзването на синджир на кучетата. Те за това столичани си ги пускат из градинките да серат в пясъчниците на децата.
    Може и чл.6. А, бе да ти кажа, като чувам какви грижи се полагат или поне се мъчат, то се питам за отношението към бездомни, в нищета и т.н. хора какво се прави.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    то се питам за отношението към бездомни, в нищета и т.н. хора какво се прави.
    Краде се!
    Дори и КАРИТАС,като докторите,са "бизнесмени"

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Никакви грижи не се полагат. Тормозят само нормалните граждани. Кой се грижи за ваксинации и обезпаразитяване на уличните кучета? Кой носи отговорност за действията на уличните псета? А кой отговаря за кучешката тения разнасяна от тях? То в държавата ни какво е наред та и това? Столичани разхождайки се из Витоша се отървават и от "любимците "си. Изхвърлят ги от колите в горси участък между селата и животинките седмици наред тичат след всяка кола. Сега преди Нова година пак едно тича по пътя след колите. Абе простотията е на всякъде. Дори и тука си има виден представител, ТСЦ.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •