Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 84
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    РАЗПЕЧАТВАЩА МАШИНА НА LYSON

    Имам 2 разпечатващи машини, с които ми белее главата, и често си мисля, че едно разпечатване на ръка щеше да стане по-бързо и по-качествено.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 07.12.2016 в 15:28.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Матеев новите им рапечатващи са със нови ножове, които вършат много добра работа( показаха ми снимки), би трябвало да ги продават вече, в Плевен ако има ще си купя от тях.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Матеев новите им рапечатващи са със нови ножове, които вършат много добра работа( показаха ми снимки), би трябвало да ги продават вече, в Плевен ако има ще си купя от тях.
    Ако това са ножовете, показани миналата година на изложението в Плевен - също не стават. Вече ги пробвах. Те са много добре заточени, но се държат на едни ламаринки с дебелина над 1 mm, които са от към страната на питата. Тези ламаринки се забиват в питата и я мажат (разкъсват) на едни широки ивици. При старите ножове този ефект е много по-слаб, защото ламаринките са на нивото на режещия ръб.

    Тази година си реших проблема, като просто свалих старите ножове и ги заточих много добре. Проблемът е, че се изтъпяват много бързо.

    Та ако Лисон са измислили някакви нови ножове, които все още не съм ги виждал и не съм ги пробвал, с удоволствие бих си купил такива и бих ги тествал. До момента обаче аз не съм виждал такива, което означава, че всяка една продавана от Лисон разпечатваща машина или дори целите разпечатващи линии СА ПЪЛЕН БОКЛУК. И ще продължават да са пълен боклук, докато Лисон не си реши проблема с ножовете.

    А когато си решат проблема с ножовете, тогава ще ви разкажа и за другите проблеми, но те вече са разрешими или в най-лошия случай създават само неудобства. Проблемът с ножовете обаче е КАТАСТРОФАЛЕН.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    И радиалните им центрофуги имат един голям недостатък ,горната греда на коша им е с 10-15 см под горното ниво на рамката(което ще води до зацапване на горната летва на рамките) и горното ниво на рамката е на 1,5 см от капака

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако това са ножовете, показани миналата година на изложението в Плевен - също не стават. Вече ги пробвах. Те са много добре заточени, но се държат на едни ламаринки с дебелина над 1 mm, които са от към страната на питата. Тези ламаринки се забиват в питата и я мажат (разкъсват) на едни широки ивици. При старите ножове този ефект е много по-слаб, защото ламаринките са на нивото на режещия ръб.

    Тази година си реших проблема, като просто свалих старите ножове и ги заточих много добре. Проблемът е, че се изтъпяват много бързо.



    Та ако Лисон са измислили някакви нови ножове, които все още не съм ги виждал и не съм ги пробвал, с удоволствие бих си купил такива и бих ги тествал. До момента обаче аз не съм виждал такива, което означава, че всяка една продавана от Лисон разпечатваща машина или дори целите разпечатващи линии СА ПЪЛЕН БОКЛУК. И ще продължават да са пълен боклук, докато Лисон не си реши проблема с ножовете.

    А когато си решат проблема с ножовете, тогава ще ви разкажа и за другите проблеми, но те вече са разрешими или в най-лошия случай създават само неудобства. Проблемът с ножовете обаче е КАТАСТРОФАЛЕН.
    Извън темата, но много ми е интересно. Матеев, какво ти отговарят инженерите и менажерите от Лисон като им кажеш, че машините им не работят?

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Извън темата, но много ми е интересно. Матеев, какво ти отговарят инженерите и менажерите от Лисон като им кажеш, че машините им не работят?
    На практика с тях комуникацията е много трудна и бавна. Не знам как се оправят официалните вносители.

    Томаш (собственика на фирмата) май е единствения, който едновременно знае английски и руски. С него може да се комуникира, но много трудно човек може да се добере до шефа. Иначе самата фирма е пълна с узбекистанци, които много зле се справят както с руския, така и с английския. Пишеш им мейл с искане за оферта на английски език и чакаш 2 седмици. От отговора разбираш, че те въобще не са разбрали за какво ги питаш. Договаряш се с труд да ти изпратят нещо. Първо се дънят със сроковете, после и с бройките. Вместо стоката да пристигне с 1 камион, за да е максимално евтина, пристига с 3 групажа и транспорта ти излиза двойно и тройно.

    Въобще тежка и трудна комуникация за елементарни неща, а какво остава да се опитам да им обясня проблема с ножовете и да им дам препоръки как да ги направят. На какъв език да им го напиша, че да го разберат? Аз затова и се отказах от Лисон и си купих кошери от Paradise Honey.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пълен парадокс спрямо всички пазарни правила, които чудесно познаваш. За съжаление това са над 60% от фирмите на БГ пазара. Пълна некомпетентност. Продължавам да се чудя как ги търпи пазара, но явно аз не разбирам достатъчно от търговия.
    Днес се опитах да поръчам проба от артикул от който смятам да харча поне 10 000 бр./год. Исках да взема 100 броя за проба и цената им беше 2,20 лв. и доставката 9,80 лв. Е отказах се защото са " ГОЛЕМИ БОСОВЕ" и не си карат стоката до офиса на куриера, а той идва да я вземе от място и на всичко от горе работят само с един куриер който държи най-високите цени на пазара. Да го ду...т!
    Често се чудя на някои търговци как ценообразуват, ама като гледам балами мнооооого

    .ПП който няма абсолютно нищо общо с темата ама не ме здържа:

    Юри попита в една друга тема, пчеларите в БГ прости ли са, не Юри мнозинството в БГ са прости и съответно и при пчеларите си проличава това.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ......Днес се опитах да поръчам проба от артикул от който смятам да харча поне 10 000 бр./год. Исках да взема 100 броя за проба и цената им беше 2,20 лв. и доставката 9,80 лв. Е отказах се защото са " ГОЛЕМИ БОСОВЕ" и не си карат стоката до офиса на куриера......
    А опитвал ли си се да се поставиш на мястото на отсрещната страна? Ако дадено изделие струва 2.20 и печалбата ти от него е само 20 стотинки, ти би ли похарчил 5 лева, за да отидеш до куриера с цел поевтиняване на клиента?

    Аз съм в същата ситуация. Куриера ми е на 10 km разстояние. Отиване и връщане са 20 km х 0.50 лв./km или това прави 10 лв. Губи се 1 час или това е още 5 лв. труд. Общо ходенето до курер ми излиза 15 лв. Ходи се два пъти - веднъж да се занесе стоката и втори път да се вземат парите от наложения платеж. Тоест обслужването на 1 клиент ми излиза 2х15=30 лв. Ха сега ми кажи как да го правя това за 1 майка, печалбата от която е само 2 лв.? А как да го направя, ако е закупена твоята стока, печалбата от която е само 20 ст.?

    Не ми се сърди, но за такава дребна покупка мисля, че не си прав да предявяваш претенции към доставчика си. Купи си нещо за 200-300 лв. и ще видиш, че ще ти предложи дори и "безплатна" доставка.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Въпросната фирма има разнос из цяла София - БЕЗПЛАТЕН.

    Както и да е. Да си говорим за разпечатващите машини.
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 07.12.2016 в 16:42.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2015
    Мнения
    6
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз съм в същата ситуация. Куриера ми е на 10 km разстояние. Отиване и връщане са 20 km х 0.50 лв./km или това прави 10 лв. Губи се 1 час или това е още 5 лв. труд. Общо ходенето до курер ми излиза 15 лв. Ходи се два пъти - веднъж да се занесе стоката и втори път да се вземат парите от наложения платеж. Тоест обслужването на 1 клиент ми излиза 2х15=30 лв.
    И ти не ми се сърди но останах с впечатление,че ходиш до куриера да изпращаш майките с някой TIR

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •