Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 84
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Много пъти съм си мислел защо всички избират концепцията "движеща се рамка - неподвижни ножове". Обратното ми се струва много по-лесно за управление и автоматизация.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Много пъти съм си мислел защо всички избират концепцията "движеща се рамка - неподвижни ножове". Обратното ми се струва много по-лесно за управление и автоматизация.
    И в двата случая пак ще има рязане, но сега застопоряват ножа и само движат рамката, а в другия случай ще трябва да има движение и на двете. Което би доусложнило системата.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Приятно ми е. Трендафил се казвам и може да си говорим на ТИ. А що се отнася за университета в Русе, да ме извиняват някои, но има техникуми с по - добри специалисти от тях. Имаме от всичките, но най - вече руски възпитаници/съветски/. Космонавта и той, но както казах, гледа само звездите.

    За ножовете на разпечатващите машини би трябвало малко да се помисли и смятам, че не е голям проблем да се отстрани проблема им. Трябва да помисля по въпроса.

    Моля! Щом така желаете.
    Говоря за специалистите от университета завършили до 89 година. То сега няма университет който да дава качествени кадри, заради порочната система, парите следват студента! На времето от 170 души поток, завършихме 27 без да сме прекъсвали. Мерил съм си пи@@ата с други "кадри" от други университети. Не могат да ми стъпят и на малкия пръст, но това вече е друга тема. Не познавам конкретната машина. Бизнеса ми е друг и се имам за успял. Но ще и хвърля едно око, така профилактично. Винаги е хубаво да се научи нещо ново.
    По отношение на ножовете. Имам технология, МОЯ, по която могат да се направят самозаточващи се, ако има подходящите съоръжения и метал!

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Бяла
    Здравейте колеги,
    От 5-6 години ползвам разпечатваща машина на Lyson. Проблемите много точно ги е описал г-н Матеев. Най-напред се отказах от автоматичното подаване. Изхвърлих доста рамки с нестандартна дължина. В последствие монтирах изключвател , който изключва въртенето на веригата след като рамката излезе от ножовете. Два включватели, които разрешават веригата да тръгне само при правилно поставяне на рамката .
    Заводски веригата е нагласена за 300 мм рамка- преправих я за ЛР рамки. Губи се по малко време за превъртане за следващата рамка.
    Проблема с центроване на рамката между ножовете е сериозен. Премахнах извитите ламарини, които трябва да вършат тази работа. Странично на ножовете, там където минават страничните летви на рамката поставих по два сачмени лагера един срещу друг и пружини които ги притискат към стран. летва. Лагерите потъват, когато преминава Хофмановия уширител. Има нужда от усъвършенстване. Системата трябва да е с малко детайли и опростена, защото там пръска мед и восък и няма много място но засега върши работа.
    Тази година монтирах от новите парни ножове. По добри са от стария модел. Страничната пружина, която ги притиска смених с по мека, така по-малко стържат при влизане и излизане от рамката.
    В кутията на контролера производителите са прибрали температурен датчик, който да следи температурата на ножовете. Контролера дава възможност
    оператора да настройва този параметър ,като вкл./изкл. парогенератора. Монтирах този датчик на втория нож, на щуцера за изходящата вода/пара.
    Моля да ме извините за дългото писане.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Работата, като гледам, отива на обработващ център, снабден с копиращо релефа на питата устройство, по-скоро с камера, разпознаваща образа на релефа на питата. Осъществимо към момента решение, но на каква цена? Ако имаше пчеларски кооператив, в който всички си носят стандартните пластмасови пълни медени пити за изкупуване, нямаше да има проблем. Взимаш си ги обратно почистени и дезинфекцирани. Някой ден сигурно и това ще стане, както е тръгнало. А някой ден ще ви разкажа за различията в практиките в Щатите и Франция в изкупуването и преработката на орехова ядка, което определя Щатите като лидер в производството и. Сигурно така ще стане и с пчелния мед, проблемите са много сходни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Има американски патент, където разпечатването се осъществява не от ножове, а от въртяща се телена четка. В случая две такива. Де факто се надрасква повърхността на питата и от там изтича меда. Има и контра чистещи гребени, които почистват самите четки. Това чудо също има предимства, както и недостатъци. Давам ви просто тема за размисъл!

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Варианти много. Мислил съм и за силно натегната метална струна, която лесно ще се нагрява от протичащ през нея ток до зададена и строго контролирана температура. Поради малката маса процеса на нагряване ще е практически безинерционен.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Варианти много. Мислил съм и за силно натегната метална струна, която лесно ще се нагрява от протичащ през нея ток до зададена и строго контролирана температура. Поради малката маса процеса на нагряване ще е практически безинерционен.

    Това се практикува при рязането и оформянето на студопор/пенополистирол/. Струната е от кантал, или има такива плоски ленти от кантал, които се нагрява през траф.
    Проблема е, че ако прегрее меда ще има вкус на изгоряло.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Това се практикува при рязането и оформянето на студопор/пенополистирол/. Струната е от кантал, или има такива плоски ленти от кантал, които се нагрява през траф.
    Проблема е, че ако прегрее меда ще има вкус на изгоряло.
    Няма такава опасност, защото мога да контролирам и регулирам температурата с точност до градус. Захранването няма да е с прост траф, а с регулируем генератор на ток.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #50
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Това се практикува при рязането и оформянето на студопор/пенополистирол/. Струната е от кантал, или има такива плоски ленти от кантал, които се нагрява през траф.
    Проблема е, че ако прегрее меда ще има вкус на изгоряло.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма такава опасност, защото мога да контролирам и регулирам температурата с точност до градус. Захранването няма да е с прост траф, а с регулируем генератор на ток.
    В единия случай материала е еднакъв, а в другия има удебеляване, изтъняване, заклейване и т. н.. Значи тази струна ще бъде не струна, а сравнително здрав нож. Ако този нож вече се намери начин да се загрява на принципа на струната може би ефекта ще е по - добър. Но как да се загрее? Хайде вторият - мисли малко. Трябва да инсталираме и едно ТВЧ.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •