Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 84
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Лисонските машини нямат никаква защита от заклинване. Ако очите ти не са на 4, захапва накриво рамката и я прави на кайма. Ако си бърз и успееш да праснеш стопа навреме, после се нуждаеш от заден ход, но някои версии от машините НЯМАТ ЗАДЕН ХОД. Освен всичко друго такава една операция със заклинване и заден ход губи минута-две време, и ако това се случва често, цялата производителност на машината отива по дяволите.

    Проблемът с кривото захапване на рамките и със заклинването дефакто принудава работника на машината да се откаже от автоматичното подаващо устройство и да слага една по една рамките, като дори ги побутва и намества, за да не ги захапе машината накриво. Това обаче го връзва там на входа на машината и той не може да направи нищо друго. Та именно този недостатък на машината те принуждава да сложиш и втори работник, който да се върти около първия, за да подава корпуси или да взема празните и т.н.

    На изхода на машината трябва да има още 2 работника от двете страни, защото всяка една разпечатана пита се нуждае от допълнително доразпечатване. Причината - калпавите ножове и лошото им захващане, което всъщност не може да направи качествено разпечатване.

    Още един човек да зарежда и изпразва центрофугата и да се занимава с винтовата преса. Като цяло стават общо 5 човека, които да се въртят около пикливата лисонска разпечатваща машина.

    Проблемът със заклинването и лошите ножове води и до намалена производителност на системата като цяло, в резултат на което за 1 работна смяна могат да се извадят максимум 800-1000 kg мед. Иначе при перфектно оборудване килограмите щяха да са 2000, а хората - максимум 2-ма човека.

    Та такива ми ти работи. Компенсирам калпавото оборудване с по-много хора, работещи двойно по-много време, и ако накрая теглим чертата, започваме да псуваме деня, в който сме избрали евтинията на Лисон, а не качеството на Paradise Honey. Специално за Paradise Honey Валери твърди, че на тяхната линия за 1 ден сам самичък вади 3 тона мед и 100 kg восък.

    Имаш ли възможност да си изработиш сам ножовете?? Ще ти кажа от каква стомана и каква термообработка да им направиш, за да не се захабяват бързо. Явно създалите машината нямат хора поназнайващи от металознание и термообработка, та за това са тези проблеми!

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Имаш ли възможност да си изработиш сам ножовете?? Ще ти кажа от каква стомана и каква термообработка да им направиш, за да не се захабяват бързо. Явно създалите машината нямат хора поназнайващи от металознание и термообработка, та за това са тези проблеми!
    Тази констатация ми се струва малко несериозна. Все едно да кажеш, че на Матеев счетоводителя не може да работи с калкулатор.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Работя с разпечатваща машина на Лисон с ръчно подаване на рамките.Някъде бях писал, но ще го повторя.Промених изцяло заточването на ножовете, заточих ги като нормален назъбен нож за да режат.При полското заточване те по- скоро изпиляват восъка него режат.Подсилих водачите на рамките да не се кривят и машинката заработи приемливо добре.За един ден със сина ми вадим един тон с 24 рамкова центрофуга.Центрофугата идва малка за тази машина.За догодина една 40+ и всичко ще си дойде на мястото. Много е важно рамките да са идеални и разделителите еднакви.В момента съм в процес на уеднаквяване на разделителите.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Заглеждах се по разпечатващите машини на Lyson и на моменти бях склонен да си купя през следващата година.Благодарение на споделения опит, всякакво желание в мен се изпари.Ще остана по план с ръчно разпечатване.Остава разочарованието, че дори прост инвентар какъвто е пчеларския, трябва много внимателно да подбираме.Въпреки високата цена за парче метал и инжинерство на ниско ниво, излиза, че срещу парите си можем да вземем некачествен продукт.Теми като тази са особено полезни, където да се показват недостатъците,дефектите на определени марки и модели, за да имаме реален избор в това, което купуваме.Благодарностти на хората, които споделят опита си, а можеха да премълчат грешките си и броят на разочарованите да расте.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    29.08.2015
    Мнения
    20
    Аз също ще отложа покупката поне докато не бъдат решени описаните от г-н Матеев проблеми с ножовете. Благодаря и на всички останали за мненията и коментарите. Най-вероятно ще опитам устройството с двата вертикални ножа клин или лисонския нож лястовица. С тях производителността ще е по-малка, но поне няма да се разпечатва всичко на ръка

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази констатация ми се струва малко несериозна. Все едно да кажеш, че на Матеев счетоводителя не може да работи с калкулатор.


    То счетоводителя му може да работи с калкулатор, но интересното е какво точно смята, щото работещи много но резултати йок!
    Та инженери много, но разбиращи от металознание и термообработка е доста рядко срещано. В западните фирми, тези обработки ги смятат за технологични тайни, просто защото нямат такива специалисти, или те им излизат прекалено скъпо. Работят със сурови метали и резултатите са отчайващи. Могат да са добре конструирани, съоръженията и машините им, но при липса на технолози, определящи вида на метала и режимите на термообработка през които трябва да мине даденото изделие, става мазало!

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    То счетоводителя му може да работи с калкулатор, но интересното е какво точно смята, щото работещи много но резултати йок!
    Та инженери много, но разбиращи от металознание и термообработка е доста рядко срещано. В западните фирми, тези обработки ги смятат за технологични тайни, просто защото нямат такива специалисти, или те им излизат прекалено скъпо. Работят със сурови метали и резултатите са отчайващи. Могат да са добре конструирани, съоръженията и машините им, но при липса на технолози, определящи вида на метала и режимите на термообработка през които трябва да мине даденото изделие, става мазало!
    Това направо ме смая. Тия големи тъпаци. Ела да ти нарина инженери специалисти, технолози от каквито си искаш направления. Най вече разбиращи от металознание и термообработка. Братовчеда ми е завършил точно това - металознание. А имаме и специалист по космонавтика, но работи всичко друго освен космонавтика. Разбираемо. Ех, тези глупави западняци. Да им се неначудиш.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това направо ме смая. Тия големи тъпаци. Ела да ти нарина инженери специалисти, технолози от каквито си искаш направления. Най вече разбиращи от металознание и термообработка. Братовчеда ми е завършил точно това - металознание. А имаме и специалист по космонавтика, но работи всичко друго освен космонавтика. Разбираемо. Ех, тези глупави западняци. Да им се неначудиш.

    Не желая да споря с Вас!
    Занимавал съм се с изследвания и разработки, правил съм и много проучвания. Западняците никъде и нищо не дават като хим. състав, времена, температури. Единствените даващи такава информация са само руснаците и понякога някой българин.
    А за многото специалисти съм безкрайно резервиран. В Русе в университета, кандидатите за цялото направление по студена и гореща обработка, на времето Машинно Технологичен Факултет, който бе и най-голям, та сега, са били СЕДЕМ, повтарям СЕДЕМ души. Това студена и гореща обработка. Та Вие си правете извода , какви специалисти и кадри имаме и подготвяме сега!

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    с Вас!
    Приятно ми е. Трендафил се казвам и може да си говорим на ТИ. А що се отнася за университета в Русе, да ме извиняват някои, но има техникуми с по - добри специалисти от тях. Имаме от всичките, но най - вече руски възпитаници/съветски/. Космонавта и той, но както казах, гледа само звездите.

    За ножовете на разпечатващите машини би трябвало малко да се помисли и смятам, че не е голям проблем да се отстрани проблема им. Трябва да помисля по въпроса.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Не желая да споря с Вас!
    Занимавал съм се с изследвания и разработки, правил съм и много проучвания. Западняците никъде и нищо не дават като хим. състав, времена, температури. Единствените даващи такава информация са само руснаците и понякога някой българин.
    Западняка знае, че информацията струва пари, за да стигне до нея е платил разходи за специалисти,експерименти, несполуки и т.н. докато намери вярното техническо решение.Поклон на хората, които споделят информация, за която често са платили скъпо, това е вид форма на алтруизъм.Информацията до голяма степен довежда до това един проект,бизнес да бъде печеливш.Споделянето на ценна информация в условията на конкуретност граничи с глупост.Но света се развива именно заради споделената информация, която се развива и надгражда.

    Аз лично предпочитам да купя качествен български продукт отколкото парите ми да отиват в джоба на западняците, които в чисто исторически аспект до ден днешен не са допринесли до нищо добро за България.Виждам на пазара сърби,поляци,финландци,ита иянци,турци, но къде са българските специалисти и продукти?

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •