Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
Матеев, една молба, вероятно темата ще е доста интересна и за другите колеги. Напиши нещо за мотивацията, твоите възгледи и размишления. Теб какво те мотивира да продължаваш, да се разправяш всеки ден с хората, да си затрупан постоянно с проблеми, да влагаш толкова енергия и време да се занимаваш и да разясняваш на всеки кое какво е? При условие че от пари едва ли имаш такава нужда както повечето от нас, защо не си гледаш спокойствието и да си харчиш парите за почивки и пътувания. Какво искаш още от живота? Извинявам се за въпросите, това са лични неща, но мисля че на всички ще им е интерсно, а може и някои да намерят вдъновение от темата.
Във форума намирам приятели и си комуникираме един с друг. Предполагам, че така задоволявам някакви инстинкти, дълбоко заложени във всеки един от нас. Истината обаче е, че аз отделям много малко време на форума, и обикновенно влизам в него за разтуха от другите проблеми, които разрешавам всеки божи ден. Това, че пиша много и правя дълги постинги, не е защото стоя много време във форума, а защото пиша много бързо. По-бързо, отколкото мисля ....

По въпроса за образователните теми, които от време на време отварям:
Ами мисля си, че причината е, че ....... остарявам ........ Според мене критична е 50-тата годишнина от живота на всеки един човек. Преди 50-те той е активен и мислите са му насочени към това КАКВО ДРУГО ДА ПОСТИГНЕ В ТОЗИ ЖИВОТ. След 50-те той се пречупва и мислите му вече са в посока КАКВО ЩЕ ОСТАВИ СЛЕД СЕБЕ СИ, когато си замине.

Предполагам, че от подобна болест страдат всички възрастни хора. На тях им се иска да споделят с младите натрупания през живота си опит, и затова са склонни да разказват това или онова на всеки, който ги попита. Младежите обаче не искат да се вслушват в натрупаната мъдрост. Искат сами да си направят собствените си грешки .....

Така че напълно обяснимо е както моето поведение (искам да споделям), така и поведението на хората, които въобще не им пука какво пиша и си я карат така, както те си знаят.