Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Във връзка с горния постинг ще ви кажа и защо като първа точка от пътя към успеха аз написах, че ЧОВЕК ТРЯБВА СИЛНО ДА ГО ЖЕЛАЕ ТОВА.

    Ами това е свързано именно с ЛИЧНОТО ВРЕМЕ, което както вече разбрахте е БЕЗЦЕНЕН РЕСУРС. Няма начин как да успее човек, който БЕЗОТГОВОРНО СИ ПИЛЕЕ ЛИЧНОТО ВРЕМЕ. Начините за пилеене на личното време са много, като аз ще спомена само някои от тях:

    1. Пилеене на цялото свободното време за удоволствия - пиене, компании, практикуване на хоби, телевизия, филми, че дори и форума, когато не е с цел получаване на знания.
    2. Пилеене на време в неефективни дейности (правиш си нещо сам, а то всъщност може да се закупи по-евтино от вложения от тебе в него ръчен труд).
    3. Ходене на работа като наемен работник (използваш времето си за друг, а не за себе си)
    4. Лоша организация или липса на организация на личното време (масово срещано явление), което води до хаос, а от там и до пилеене на много време.

    Та щом човек БЕЗОТГОВОРНО СИ ПИЛЕЕ ЛИЧНОТО ВРЕМЕ, то това автоматично означава, че той НЕ ЖЕЛАЕ ДА ПОСТИГНЕ УСПЕХ дори и в мислите си, а камо ли да задели ВРЕМЕ да направи нещо по въпроса.

    Така че първично за успеха е ЖЕЛАНИЕТО, вторично - ДА СЕ ЗАДЕЛИ ВРЕМЕ за мислене и действия, и чак след това вече се намесват методите за ИКОНОМИЯ НА ВРЕМЕ и за КОНТРОЛ НА СЛОЖНОСТА на това, с което човек е решил да се захване.

    Не казвам, че не трябва да се заделя време и за УДОВОЛСТВИЯ ОТ ЖИВОТА. Трябва, но с мярка ..... Тука се намесва и точка 4, а именно създаване и поддържане на ПРАВИЛНА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ЛИЧНОТО ВРЕМЕ. Когато създадете такава, в нея не пропускайте да добавите и удоволствията, но ..... за тях оставете например 10-20% от свободното време, а не 99%.

  2. #22
    Предполагам си чувал сентенцията че, богатството на човек се определя от свободното му време.

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Предполагам си чувал сентенцията че, богатството на човек се определя от свободното му време.
    Егати кефа - аз съм най - богатия.

  4. #24
    Че защо не. Зависи човек как се чувства и самоопределя. Мнението на другите не е определящо.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Италианците са казали "Долче фар ниенте", т.е. красотата да не правиш нищо....не я споделям напълно тази философия, човек трябва и да поработва от време навреме, особено когато му стане скучно, но пък и да се претрепва всеки ден в името на някакъв си бизнес, и да стане в един момент роб на собствения си бизнес в името на 100%-вия успех, също не е много разумно според мен...трябва винаги да се търси някакъв баланс според мен.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Дончев след като се чувстваш добре , защо да не се кефиш.Живей си живота!Той е много хубав , но за съжаление много кратък.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Предполагам си чувал сентенцията че, богатството на човек се определя от свободното му време.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Егати кефа - аз съм най - богатия.
    Ако наистина това те устройва, и наистина те прави щастлив, значи ти вече наистина си постигнал УСПЕХА в този живот. При това положение не би трябвало да се ядосваш на държавата, законодателството, ниските цени на меда и всичко останало, защото то всъщност не ти пречи да се радваш на собствения си успех и да се чувстваш, че живееш пълноценно и друго нищо не искаш от този живот.

    Радвам се за тебе и те поздравявам. При мене нещата обаче са много по-сложни. Аз имам планове и идеи за още 10 живота, и предполагам ще се учудиш, че те не са свързани с пари, а с предизвикателства.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    защото математиката в бизнеса.
    Е тъй де, нали това и казвам - успеха в бизнеса. Да речем например сред творците, изключително рядко има такива, които си смятат времето "за удоволствия", "за работа" и т.н. - ако въобще. Разбира се, оставям настрана факта, че за твореца няма разделителна линия м/у работа и удоволствие.

    п.п. а инак - има хора, които не търсят идолопоклонници. Все пак.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Всеки сам си сърба супата от решенията, които взема през своя живот.
    ........
    ПС: В тази тема развивам собствената си идеология и тя е само за хора, които проявяват интерес да прочетат това, което искам да го напиша. В тази тема няма да спорим дали съм прав или не. Така виждам нещата, така ги пиша. Постинги с всякакви други идеологии ще се трият за в бъдеще. Който има друго мнение за това как се постига успех, нека да си отвори собствена тема, и там да си развие собствената си идеология. В тази тема ще обсъждаме само моята идеология, и ще отговарям на всякакви въпроси, но няма да влизам в спор с никой, ако разсъждава по друг начин. Просто ще го трия или ще прехвърлям мненията му в неговата си тема, ако създаде такава.

    Аааа, забравих.....
    И когато описваш собствената си идеология, първо обясни на хората какво си постигнал в този живот, за да знаят до какво може да ги доведе следването на твоята идеология.
    Според мен с това трябваше да започнеш темата. Това с курсива трябваше да е в първия пост с дебели букви. Аз например съм принципно несъгласен теоретични постановки от основите на кибернетиката да се пренасят механично в реалния живот на хората. Защото хората не са киборги и последователността "if -> then - > else" не важи за тях.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Според мен с това трябваше да започнеш темата. Това с курсива трябваше да е в първия пост с дебели букви. Аз например съм принципно несъгласен теоретични постановки от основите на кибернетиката да се пренасят механично в реалния живот на хората. Защото хората не са киборги и последователността "if -> then - > else" не важи за тях.
    Хората наистина не са киборги, в резултат на което много често вземат ЕМОЦИОНАЛНИ РЕШЕНИЯ. Бизнеса обаче в повечето случаи е математика, игра на числа. Решенията в бизнеса са ЗДРАВА ЛОГИКА, базирана на тези числа.

    Като цяло няма ли ПЛАНИРАНЕ (прогнозиране на числа), няма ли БЮДЖЕТИРАНЕ (планиране на пари), много често има ФАЛИРАНЕ (парите свърили, защото някой не си е направил сметката). Това е до болка познато на много хора ....... При това говорим не само за бизнеса, но и за личния (семейния) живот.

    От това всъщност живеят и банките. Те много добре познават тази особенност на мисленето на повечето хора (не си правят сметката, и дотропват да искат кредит), и банките печелят от това. Дават назаем пари, които всъщност ги нямат (това са само числа в компютрите им). Искат залог на имущество на стойност 200-300% от стойноста на кредита, и после го продават това имущество на безценица, и пак излизат с печалба от сделката.

    Ако всички хора добре си правеха сметката, нямаше да има нужда от кредити.
    Кредитите всъщност са един от законните начините за ОБИРАНЕ НА ХОРАТА .......

    За България не знам, но в САЩ 90% от хората са се набълбукали с кредити, които няма да могат да изплатят до края на живота си. Един вид още на младини ДОБРОВОЛНО СТАВАТ РОБИ НА БАНКИТЕ. И това продължава цял живот.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •