Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 33
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия

    "Черен петък" за мед и пчелни продукти

    Темата може да ви се види странна, но е просто повод за размисъл.
    До преди 2 часа правих анализ на работата на системата ни за SMS съобщения през Интернет - bsms.bg за месец ноември.
    Нищо особено до четвъртък, петък и събота миналата седмица. Рязък, огромен скок на изпратените съобщения. Причина - черния петък. Всякакви разпродажби, намаления, отстъпки. От всякакви браншове и фирми. Ами обяснимо е! Клиенти се ловят пред Коледа. И забележете - нито една обява от пчелар!!! Като че ли има българска къща, която да не иска на трапезата и за Бъдни вечер да има мед. Или да не иска на масата да горят восъчни свещи, а не парафинови гадости, миришещи отвратително. Това ми се струва странно!
    Няма ли да организирате предколедно "черен петък" с подобаващи отстъпки в цените на меда за Коледа???

    И за да не сме голословни - обявяваме коледна цена само за пчелари на SMS съобщения - пакет от 250 съобщения - 15лв с ДДС!
    Поканете Вашите клиенти и познати да опитат Вашия мед с SMS!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Браво бе! За тази идея заслужаваш адмирации! Колегите, които реализират продажбите на дребно, предполагам, биха се възползвали от тази, твоя идея! Ще ни усетиш ти слабото място, ама ...

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Човече, въобще не ми харесва идеята ти за намаляване цената на пчелния мед.

    Мед добит с кръв и пот, без посредници, мед който поднасям без притеснения на най-близките си хора.
    Не, не и не. По добре да подарявам отколкото да продавам на дъмпинг.

    Когато в петък отиде в хранителния магазин, там подариха ли ти варена наденица с 2 безплатни яйца отстрани - нали е петък и искаш да се кефиш на намаления атрибут. Аде мани бега и не ни дразни, защото само ние знаем какви усилия, средства, знания и технологии прилагаме за да докараме такава продукция

    Ако искаме да подобрим продажбите си (по-високи цени и по-големи количества) трябва да се променят много неща, но не и това което предлагаш.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    На нас главните ни клиенти (изкупвачите) вече ни организираха, но „Черен“ сезон, така че май няма нужда и от „Черен“ петък???

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Защо не четете внимателно? Още повече че буквите са големи. Тук не става въпрос за "черен петък" - разпродажба на мед, а "черен петък" - разпродажба на SMS.
    Обърнете внимание: 250 SMS само за 15лв.с ДДС.

    Асортимента на пчелните продукти се увеличава. Освен мед, прашец и др. вече ще добиваме и sms от пчелите.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Човече, въобще не ми харесва идеята ти за намаляване цената на пчелния мед..............
    На идеята и няма нищо дори си е добра а според обявите из нета мнозина колеги дори са я приложили по с време като са пуснали мед в буркани на 5 до 6 лв./кг иначе масовата цена е 7-8 лв. което пак може да мине за Коледно намаление ...
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 02.12.2016 в 08:45.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    На идеята и няма нищо дори си е добра а според обявите из нета мнозина колеги дори са я приложили по с време като са пуснали мед в буркани на 5 до 6 лв./кг иначе масовата цена е 7-8 лв. което пак може да мине за Коледно намаление ...
    В екстремните спортове да си видял някой Българин или ако има са единици. За екстремните спортове се изисква голяма смелост. Най - много предстваители на тези спортове са Канадци, Белгиици, Датчани, Норвежци, Французи, Немци и др. Това са и държавите, които са с най-висок стандарт на живот.

    Ние (мое мнение) сме страхливи. Страх ни е да не си загубим работата, страх ни е ако протестираме дали няма да ни арестуват, страх ни е да на напуснем топлото ложе и мекия задник на половинката си и да излезем в студа и да отстояваме интересите си.... Страх ни е да не си продадем мед и затова ще го пуснем по 5-6 лева............. абе като цяло сме си страхливи и затова се получават тези абсурди.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Човече, въобще не ми харесва идеята ти за намаляване цената на пчелния мед.

    Мед добит с кръв и пот, без посредници, мед който поднасям без притеснения на най-близките си хора.
    Не, не и не. По добре да подарявам отколкото да продавам на дъмпинг.

    Когато в петък отиде в хранителния магазин, там подариха ли ти варена наденица с 2 безплатни яйца отстрани - нали е петък и искаш да се кефиш на намаления атрибут. Аде мани бега и не ни дразни, защото само ние знаем какви усилия, средства, знания и технологии прилагаме за да докараме такава продукция

    Ако искаме да подобрим продажбите си (по-високи цени и по-големи количества) трябва да се променят много неща, но не и това което предлагаш.
    Абе, хора - вие въобще наясно ли сте с това какво е "черният петък", има ли той почва у нас и какви точно са проявленията/ефектите от прилагането му - общо взето наблюденита ми над това какво се случи поне тази година с промоциите в един от най-известните, силно рекламирани и може би пионера във "акцията"/"промоцията" ЧЕРЕН ПЕТЪК он-лайн магазини у нас, няколко продукта на доста изгодни цени(обаче, само минути след отварянето - ИЗЧЕРПАНО КОЛИЧЕСТВО), изключително скъпи продукти - намалени с двуцифрен процент, и пак продължават да са скъпи(на почти същите цени като без промоцият), и много други продукти които след двуцифреното намаление в %% са на долу горе същата цена която са били месец преди това(повече от месец наблюдавах един модел лаптоп - среден клас, в он-лайн магазини, в големите вериги за техника, та на черният петък го взех на същата цена на която си беше цял месец навсякъде с +/- 10лв, като бонуса ми от черният петък беше една не особенно скъпа чанта за лаптопа).

    Та, как точно биха изглеждали нещата с пчелните продукти на "пчеларският черен петък" - 2/3(67%) отстъпка за натурален пчелен мед разфака от 580мл - 812гр намалена от 20лв за брой, след отстъпката - 6,60лв за брой, или това прави 8,12лв/кг, но се пускат сямо няколко единични бройки, които за отрицателно време свършват, но през целият период на акцията/промоцията седят на челна страница с огромният си %(процент) отстъпка и привличат клиенти на които да продават всичко останало на нормални, та дори и на завишени цени, включително и залежали продукти(примерно мед от предходни сезони - нищо в което няма нищо лошо, аз например иамх акация от 2015год, и след като се разбра, че през 2016год почти никъде няма акация - то няколкото стотин килограма свършиха за отрицателно време и то на цена от 15лв/кг).

    Аз, лично бих предпочел да подарявам бурканчета с мед на потенциални клиенти пред тази пародия с черният петък, но идеята на г-н Павлов не е за подценяване, и си струва човек да се замисли над нея!
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 02.12.2016 в 08:32.

  9. #9
    Аз и сега съм намалил цените но съм го направил само за една определена група клиенти, а именно пенсионерите. Решил съм така да е през целия декември. Имахме идея бургаските колеги да се организираме и всеки да напълни една тенекия с малки бурканчета и да ги раздадем без пари на хората. Но се оказа че има прекалено много спънки за това да направиш едно добро дело. В крайна сметка повечето колеги ще го направим пак но без да го афешираме!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Аз и сега съм намалил цените но съм го направил само за една определена група клиенти, а именно пенсионерите. Решил съм така да е през целия декември. Имахме идея бургаските колеги да се организираме и всеки да напълни една тенекия с малки бурканчета и да ги раздадем без пари на хората. Но се оказа че има прекалено много спънки за това да направиш едно добро дело. В крайна сметка повечето колеги ще го направим пак но без да го афешираме!
    Няма нужда да го афиширате. Аз ще ви дам идея как да научат за вас и вашия мед. Напълвате не малки бурканчета, а големи. Не по една тенекия, а поне по 100 килца и ги раздайте пред хотела до онези легналите делфини. Гарантирам ви, че до час - два ще научи цял Бургас.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •