Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 105
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Да чукаме на дърво , прогнозите да не се сбъдват.Те и за миналата година предсказваха големи студове.Когато пчелите са зазимени с достатъчно количество и качество мед не е толкова страшно.Да не са само сухи студове че ще се отрази и на овощните дръвчета.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Умрял шамана на едно индианско племе и преждевременно върнали сина му от университета, да го наследи.
    Дошъл си той, а те го питат:
    - Шамане, кажи зимата топла ли ще е, или студена, да знаем колко дърва да съберем?
    - Довечера ще хвърля костите и утре ще ви кажа - отговорил им притеснен той.
    Вечерта звъннал по мобилния на състудента си метеоролог, който работел в местната метеостанция и го питал каква ще бъде зимата. Човека се позачудил, ама му рекъл:
    - Не знам, ама зима като всяка друга.
    Почесал се нашия човек по главата, па си рекъл: - я по-добре да им кажа на моите, че ще е студена, да съберат повечко дърва, че току виж наистина се окаже студена и да мръзнат по моя вина, може и бой да ям.
    На другия ден им рекъл:
    - Студена ще е зимата, казват боговете, събирайте дърва.
    Минало малко време, пак дошли от племето да го питат:
    - Шамане, събрахме доста дърва, като за студена зима. Питай довечера боговете дали стига толкова, ще има ли голям студ?
    Звъннал пак шамана до метеостанцията и неговия приятел му казал, че по последни данни зимата ще е по-студена от обичайното.
    Събрал той сутринта индианците и им поръчал:
    -Съберете повече дърва, студена ще е зимата!
    Минало още време, пак дошли от племето да го питат дали стига толкова дърва. Звъннал той вечерта до приятеля си в метеостанцията и онзи му рекъл:
    - Извънредно студена ще е тая зима, може да е една от най- студените за последните 50 години.
    - Разбрах- рекъл шамана-ама ми е интересно как ги разбирате предварително тези работи?
    - Да ти кажа, аз съм още млад и неопитен, ама питах дядо ми, който се пенсионира в тая метеостанция. Той ми каза така, защото друг път не е виждал индианците така да събират дърва като луди.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    И да вали и да вее ич на у.. ми не е!
    Като си свършил работата, за къв праз да се тюхкаш, и -30 да стане, това е една нормална температура за колегите в Русия. Немо разбера , едно време сняг по 2 метра и се топеше Март-Април , дядо ми да не е вадил, по-малко мед случайно.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    И да вали и да вее ич на у.. ми не е!
    Като си свършил работата, за къв праз да се тюхкаш, и -30 да стане, това е една нормална температура за колегите в Русия. Немо разбера , едно време сняг по 2 метра и се топеше Март-Април , дядо ми да не е вадил, по-малко мед случайно.
    Определено по - малко е вадил от сегашните рекорди. Ха, ха... ако сега го "пуснеш" да прочете как се вади мед сигурно човечеца ще се хване за двете уши и ще се шибне в земята.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Определено по - малко е вадил от сегашните рекорди. Ха, ха... ако сега го "пуснеш" да прочете как се вади мед сигурно човечеца ще се хване за двете уши и ще се шибне в земята.
    Да ти кажа, че по-голямата част тука, и на половина не могат да докачат , включително и аз щот дремах той, докат работеше. Имам от него една книга на проф. Тошков , гледам сегашните преписвали преписвали и открили топлата вода.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Да ти кажа, че по-голямата част тука, и на половина не могат да докачат , включително и аз щот дремах той, докат работеше. Имам от него една книга на проф. Тошков , гледам сегашните преписвали преписвали и открили топлата вода.
    Дебелият оранжев НАРЪЧНИК ли? Дори снимката на майката, търтея и пчелата е копирана 1 към 1 в книгата на Радоев.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дебелият оранжев НАРЪЧНИК ли? Дори снимката на майката, търтея и пчелата е копирана 1 към 1 в книгата на Радоев.
    Да де, ма всеки Радоев та Радоев, пък седи и прочети и нещо друго, та тогава пак приказвай!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #18
    Книгата на Радоев все още може да се намери, а тази На проф. Тошков, едва ли. Та за това всеки пчепоръчва Радоев. Не че той е открил "пчеларството".

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Книгата на Радоев все още може да се намери, а тази На проф. Тошков, едва ли. Та за това всеки пчепоръчва Радоев. Не че той е открил "пчеларството".
    Може и да си прав но който търси намира

    пп да взема да я сканирам ...
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  10. #20
    Щом имаш желание. Па да земеш и да я постнеш

 

 
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •