Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще се включите ли ?

Гласували
80. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    77 96.25%
  • не

    3 3.75%
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 47
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Г-н Матеев, покрай вас има адвокати, Нямаше ли нещо като европейските закони са над тези на страната при определени условия.
    Хареса ми за положението в Австрия-просто и ясно.
    Разбира се че има, ама хайде намери ги, изчети ги, открий конфликтните позиции, и започни да се бориш да поправиш дори и само една. Това ще отнеме поне 5 години от живота ти, без гаранции за успех. Единственото сигурно е само едно - със сигурност ще те докара до просешка тояга, освен ако не си се научил как сам да си печаташ парите за разходи.

    В момента покрай тази наредба открихме една камара противоречия в законодателството и какво постигнахме? Освен да им изпилим нервите до ръба на истерията, нищо друго не постигнахме.

    Пък и кажи ми как да се преборим с ПРЕДАТЕЛИТЕ-ПЧЕЛАРИ, които те спъват на всяка една крачка?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Матеев, добре е, че ни "сваляш" на земята, а не си някой популист, който веднага да започне да събира пари.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Искам да попитам за какво точно ще се води дело? Как ще се отмени наредба при която половината пчелари са ЗА дори и да си нямат на представа за какво става въпрос? Да премем че делото се спечели, и какво от това! Всички знаем какво стана с винетките. Спечелено дело, но промяна никаква.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2013
    Мнения
    37
    Прости хора са пчеларите, и себични, то и на ръководството короната не беше по мярка та беше захлюпила очите и ушите на някои,...но делото е така да се каже свято та да си кажа как виждам нещата. Задължително дело или друга реакция. Не жалете парите, вие пак ще ги дадете но за табелки. Този форум има акаунти, отваряне на акаунт срещу такса. Затваряне за гости за определено време докато не се реши проблема. Във прибалтийските републики имаше решение, на всяка къща националното знаме и някои решиха да си спестят усилието, след напомняне решиха да глобяват всеки който се дърпа и проблеа се реши.
    Ако форума се издържа от посещаемост то във дългосрочен план няма да загуби ,напротив ще спечели. Понеже ще има финансови взаимоотношения дарението за даден акаунт как да стане ще решите вие. Не се бойте да се преброите, ако искате да налагате някаква промяна то е задължително. Паралелно подписка против наредбата и т/н. Запомнете -хората не се страхуват да отстояват позиции страх ги е да не ги предатат, и някой да си оплете кошницата на техен гръб. Дори и да не се получи или наложи набраните средства има къде да се вложат за благородна кауза. И не ме обвинявайте в радкализъм ,хал хбер си нямате от тая работа колкото и грубо да ви звучи. Не жалете парите сега, да не ги давате после за табелки и на прекупвачи.
    Набиране на средства чрез форума е пример, но това е едно от решенията когато ползваш информация да си платиш при криза в бранша.
    Ще се преборите със предатели като печелите битки, друг демократичен начин няма.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Наредбата обнародвана ли е и колко дни е срока в който може да се обжалва ? Разходите може да са много повече а може и да са по-малко .Това трябва да каже адвокат.Също може освен Матеев и друга организация да прояви инициатива. За парите които евентуално ще се съберат също ще има някакъв документ . Нещата могат да са по един или друг начин , като всичко зависи от участниците в инициативата .

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Отстояването на нашите интереси има важен психологически аспект.Досега са свикнали, че мнението на пчеларите е формално и необвързващо.Какво мислят и искат на кого му пука.Властта никога не е уважавала мекошавите, нека им покажем, че имаме зъби.

  7. #27
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Пък и кажи ми как да се преборим с ПРЕДАТЕЛИТЕ-ПЧЕЛАРИ, които те спъват на всяка една крачка?
    Къде живеят тия предатели??? Да се съберем нощес 50-60 човека с по 1 винкел..........

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Аз не мисля , че половината пчелари са ЗА промяна на наредбата и жълтите табелки. По скоро на никой не му се занимава с бумащина и излишни разходи.Както някой каза ,вероятно Мишо Михайлов е гласувал положително на своя глава , без допитване до пчеларите. Досега съм членувал в неговата организация просто защото няма друга в Шумен,но след това нещо, което изпльока, съм тотално отвратен.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Защо не ни раздадат по 1 кг. захар на семейство, а искат на всеки кошер да има жълта табелка? Какво ме топли мен табелката и за какъв ... ми е? На мен табелки не ми трябват и за туй нито искам да се блъскам главата, нито да давам излишни пари. То какво излезе? Меда падна, лекарствата скочиха, табелки трябва да си купя, разходи за ходене насам натам и накрая трябва да започна работа или да тегля заем за да си гледам пчелните семейства като плащам разни измислени консумативи вместо да печеля от тях. Еееееееее, това го няма никъде.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да, има едно голямо ако. Но успеем ли да спечелим едно дело........ Предполагам, евентуално може и да започнат да се съобразяват с мнението ни.

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •