Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще се включите ли ?

Гласували
80. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    77 96.25%
  • не

    3 3.75%
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 47
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Направих анкетата публична и сега всеки може да види кой за какво е гласувал.

    Реалната сума за завеждането и воденето на делото няма да е 4000 лв., а повече. Тези 4000 лв. са за някой известен софийски адвокат, който ще се наеме да го води. Поне толкова платихме за всяко едно дело, което водеше БПРА във връзка с лиценза за развъдна дейност.

    Ако адвоката не е софийски, а от страната, ще трябва да му платим и командировките до София. Ще трябва да платим и командировките на пчеларя, който ще се заеме също да търчи на зиг-заг между провинцията и София. Така че сумата може да нарастне до 5 или дори до 6 хиляди лева.

    И всичко това са разценките за водене на дело на първа инстанция. За всяка една следваща инстанция пак ще има подобни разходи като на първата инстанция. Ако наемем един и същи адвокат и за 3-те инстанции, може би ще успеем да се спазарим хонорара му от 4000 да падне до 3000 лв. на инстанция. Това обаче тайно от колегите му адвокати, защото те ще му разкатаят фамилията. Това съгласно личния ми опит.

    Иначе адвокатите в България отдавна са се обединили, и отдавна са си определили минимални цени за едно дело. В случая за Висшия административен съд тази цена е 4000 лв. И ако някой се съгласи да адвокатства за по-ниска цена, веднага ще го изхвърлят от адвокатската колегия. Пчеларите можем да се поучим от тях .....

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да се заведе дело! Съгласен съм. От цялата работа разбрах, че КБП, БПРА и организацията на Гилъна са били против в работната група. Според мен завеждането на дело трябва да е от всички които са против. И пак стигаме до обединение!
    Писал съм и преди, сега пак ще го повторя: "Разделяй и владей". Не е моя мисъл! Да покажем на МЗХ, че не сме съгласни и трябва да се допитват до нас, да се интересуват от мнението ни когато се решават въпросите в пчеларският сектор.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Направих анкетата публична и сега всеки може да види кой за какво е гласувал.
    При мен не ги виждам, не че е важно, но любопитство.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Настанаха отново времена да се създават комитети и да се събират пари. Тава ми напомня на някакви други времена преди много години. Не вървим напред, а се връщаме назад. Вчера, а и не само вчера бяха моментите за да се победи, но явно се видя каква слаба ракия сме и сега ще се плаща на адвокат да ни спасява, че ние явно сме тъпи като галоши и не можем сами да се защитим. Казвам да се защитим, защото явно ни нападат, а би трябвало е да извоюваме правата си, които пък от своя страна трябва да ги имаме, а не да се борим за тях. Но хората са го казали: Прост народ - слаба/проста/ държава. Смятайте, че сме загубили. Но то няма да ни е за първи път, а и всеки път е все по - категорична загубата ни и все по най - тъпия възможен начин - вижда се по изнесените резултати от постовете на присъствалите там.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При мен не ги виждам, не че е важно, но любопитство.
    Кликни върху броя(цифрата) гласували.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При мен не ги виждам, не че е важно, но любопитство.
    Чукни синьото число в дясно на всеки един бар от графиката, и ще се появи нова страница с резултатите кой как е гласувал.

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Ако се спечели делото, не трябва ли разноските да се поемат от "виновната" страна?

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Ако се спечели делото, не трябва ли разноските да се поемат от "виновната" страна?
    Да, така е - съда ще признае част от разходите (не всичките) и ще осъди виновната страна да ги заплати, която естествено може и да не го направи това. Следват частни съдия-изпълнители, които може би някога ще върнат парите, но през това време ние пък ще сме натрупали разходи около тази процедура. И не се знае кое ще е повече - разходите за връщане на парите или самите пари, които МОЖЕ БИ някога ще си върнем.

    В МЗХ са експерти в това отношение, така че ще се постараят максимално да ни забавят и да ни натресат максимално възможните допълнителни разходи. Достатъчно е да те повикат в МЗХ няколко пъти по един или друг казус около делото, и така да натресат още 2-3 хиляди лева разходи, които никой съд няма да ги признае.

    Аз лично съм се съдил с ЕОН (Енерго Про) за няколко хиляди лева, неправомерно начислени. Беше си ясно, че ще спечеля, но това ми отне 5-6 години време, докато си получа парите, а натрупалите се разходи през това време надхвърляха сумата на получените пари. Като цяло докарах нещата до там, че започнах да псувам деня, в който реших да се съдя.

    Казуса с Наредбата и съденето на МЗХ може да се приеме, че е достатъчно скъп (огромни щети за пчеларите), щото да си струва да се съдим, но трябва да сме наясно, че захванем ли се на хорото, трябва да го изиграем до края. И разбира се да трябва да финансираме музиката ......

    В същото време виновния властимащ за тази наредба ще си го премести от единия крачол в другия, и ще си каже "Нека да съдят, като имат пари за харчене и време за губене. МЗХ си има юристи, да се занимават с това, а държавата си има пари, да заплати, ако загубим делото. Мене това не ме интересува, защото докато ги мотаме, аз отдавна вече няма да съм на този пост." И две минути след това виновния властимащ ще забрави за случая.

    Юристите от МЗХ също ще си го преместят от единия крачол в другия, като си мислят докато пият кафето: "Така или иначе ми дават заплата, та редно е от време на време да се появява по някое дело хей така за разнообразие, иначе голяма скука. Дали ще го спечелим или не ни е все тая - нали заплатата си върви".

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, така е - съда ще признае част от разходите (не всичките) и ще осъди виновната страна да ги заплати, която естествено може и да не го направи това. Следват частни съдия-изпълнители, които може би някога ще върнат парите, но през това време ние пък ще сме натрупали разходи около тази процедура. И не се знае кое ще е повече - разходите за връщане на парите или самите пари, които МОЖЕ БИ някога ще си върнем.

    В МЗХ са експерти в това отношение, така че ще се постараят максимално да ни забавят и да ни натресат максимално възможните допълнителни разходи. Достатъчно е да те повикат в МЗХ няколко пъти по един или друг казус около делото, и така да натресат още 2-3 хиляди лева разходи, които никой съд няма да ги признае.
    А така и колко пари станаха? Започвайте да се бъркате и да ги събирате.... Замисляте ли се вече? Май да.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Г-н Матеев, покрай вас има адвокати, Нямаше ли нещо като европейските закони са над тези на страната при определени условия.
    Хареса ми за положението в Австрия-просто и ясно.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •