Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 169
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Че кой е казал, че германеца ще даде повече? Когато обаче стоката е малко, същите тия наши убавци, ще се принудят да купуват нашия мед и да си "свият" келепира, ако не, еми сменят бизнеса.
    Нашите търговци са "скачени съдове" с пазара и пчеларите, и, да, като изчезне келепира, голяма част от тях ще се пренасочат към друг бизнес, но цената на меда пак ще е толкова, колкото дава германеца. Ако е все така ниска, заедно с търговците ще намалеят и пчеларите. Все едно сега да си производител на телефони и да се тръшкаш, че нямаш пазар на висока цена заради евтиното китайско производство. Някой да е забранил по този повод вноса на телефони от Китай?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #102
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    - има ли пчели и пчелари около Припят и другите все още радиоактивни райони?
    До където има хора до там ще има и пчели. Но може и да има хитраци, които да ги карат и по навътре, че повече паша има. Няма кой да им пречи. Знае ли човек?

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    До където има хора до там ще има и пчели. Но може и да има хитраци, които да ги карат и по навътре, че повече паша има. Няма кой да им пречи. Знае ли човек?
    Някой може да е прочел или чул нещо по въпроса, затова питам. Дали радиацията пречи на пчелите по някакъв начин? Току виж се пръкнали пчели, неподатливи на акар.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой може да е прочел или чул нещо по въпроса, затова питам. Дали радиацията пречи на пчелите по някакъв начин? Току виж се пръкнали пчели, неподатливи на акар.
    За радиацията съм чел, че донякъде я неутрализират, но до колко не си спомням и трябва да се провери. А за акара - може и по агресивен да е. Както на тях им влияе, така и на него, че дали не и по - добре?

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ще ти се да сменят бизнеса. Когато за първи път акациевия мед стана 7 лева, годината беше много богата на такъв. Цената падна до 6,50 лева. Следващите години няма такива количества, а цената си остана пак толкова. Какъв беше този скок и сега не мога да си го обясня, а сега не мърдат и стотинка? Та мед няма кой знае колко, но не виждам да се трепят да го взимат.
    Да, не се трепят да го вземат, защото имат алтернатива, кеф им Украйна, кеф им Китай. Около това се завъртя писанката.

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, не се трепят да го вземат, защото имат алтернатива, кеф им Украйна, кеф им Китай. Около това се завъртя писанката.
    Той, въпроса е риторичен. Ясна е машинацията, само се чудя защо качествен мед ще стои по изби и тавани, а ще внасяме китайски боклуци? Пак риторичен въпрос? Да се е.....и в българите.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Повечето хора нямат пари за качество! Как не го разбрахте не знам? А уж сте умни момчета.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Справедлива или реална пазарна цена за меда ще има когато почне да се търгува на стоковите борси - Чикаго, Лондон, Париж, Франкфурт. Никой от търговците и правителствата на индустриалните държави нямат интерес това да се случи. Те са нетни вносители на мед, могат и купуват мед на ниска цена и изобщо не им пука за нас пчеларите. Ако не ви харесва цената излезте от този занаят, аз съм за малко в пчеларството и съм планирал излизането си преди години, не мисля на стари години пчели да гледам, пчеларството е за млади хора, физически здрави.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За радиацията съм чел, че донякъде я неутрализират, но до колко не си спомням и трябва да се провери. А за акара - може и по агресивен да е. Както на тях им влияе, така и на него, че дали не и по - добре?
    Радиацията в меда я неутрализират до допустими стойности,но прашеца-свети.Това съм чел за след Чернобил за пчелните продукти в България.

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Радиацията в меда я неутрализират до допустими стойности,но прашеца-свети.Това съм чел за след Чернобил за пчелните продукти в България.
    Логично е да "свети". Меда минава през тях няколко пъти за преработка, докато прашеца не или отчасти, чрез заливането му.

 

 
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •